Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за съвет! TPMS, CHECK ENGINE..


Cuki

Recommended Posts

Октавия 2, 2010, FL. Както си работеше на място. Светна индикацията за TPMS. Изгасих двигателя, след 10 секунди запалих, поработи 1 минута и пак светна индикацията, след което светна и CHECK ENGINE.  Пак загасих, след 2 минути запалих, но check engine остана да свети.

Колата я купих днес. Гумите не са спадали. Какъв може да е проблема? Благодаря предварително на отговорилите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да я закачиш на диагностика, колега - check engine светва при различни проблеми... Не правихте ли диагностика като я купува?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май колегата е с два коренно различни проблема. TPMS трябва да се калибрира при всяко помпане на гуми, тъй като разчита на датчиците на АБС-а и мери скоростите на въртене на колелата. Това става от бутон на таблото или в жабката или от инфотейнмънт системата, зависи и от ниво и от година на производство.

Чек енджин е нищо с двигателя, но може да светне ако не е карана дълго време и има замърсен датчик. За точна причина си трябва диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на 2та за отговора. Сега съм в сервиза и я четат.

Когато я купувах и пробвах нямаше проблеми. Колата не е карана от Август.

Като имам резултат ще пиша. Действието се развива в Австрия, ако е от значение. Имам и една година гаранция по договор.

Редактирано от Cuki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сервиза казаха, че проблема бил в акумулатора. Незнам дали наистина е така. Смениха го с друг за сега няма грешки. Дано да си остане така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да е от акумулатора. Сума ти неща могат да засвяткат ако не е карана отдавна и подадете ток само, а акумулатора се е сдухал. Безаварийни километри ти пожелавам и чакаме снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте. Почти по 2ти на седмица ми "светват" TPMS и ESP без да записват грешки. Гася паля и се "изгасват" Днес пак светнаха и записа грешка. Закарах колата и ми дадоха час за следващата седмица за почистване на някаква клапа ( неможах да разбера точно коя) като мина сервиза ще пиша :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.