Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пране на салон Octavia Mk1


nZero

Recommended Posts

Има ли някой който си е прал салона в домашни условия, тъй като се замислям пролетта да ударя една водоструйка. Та отпред на предните седалки имам подгрев, как да го сваля или ако въобще се сваля. Искам и мокета отдолу да го изпера, че е ужасен. И за колко горе долу ще изсъхне, надявам се да хвана хубаво време. 

Ps: може и някой препарат да препоръчате. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има специални препарати за пране на салон. Различни са за велур, плат, кожа и т.н. Освен това за такова пране се ползва "екстрактор" и не се мокрят толкова много. Ако нямаш подходящите машини по-добре е да си платиш на автомивка и да ти я направят както трябва без допълнителни рискове.

 

Аз си прах сам интериора преди 3 години. Ползвах такъв накрайник

product_436.jpg

Химията беше на "KÄRCHER" и резултата беше доста приличен. Но пък ми отне почти цял ден. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прал съм го 1път в банята с прах за пране, щях да се пребия. Съхне на слънце за около 3 седмици. После съм го прал още 3 пъти с прахосмукачка и четка за разтъркване, съхне за около 1 ден , отгоре става чисто, но според мен мърсотията в гъбата отдолу си остава. Щом имаш подгрев, ползвай прахосмукачка. За препарат съм ползвал Вениш и течен прах Savex (не е много добър)  , но си вземи и обезпенител за мръсната вода.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прал съм го 1път в банята с прах за пране, щях да се пребия. Съхне на слънце за около 3 седмици. После съм го прал още 3 пъти с прахосмукачка и четка за разтъркване, съхне за около 1 ден , отгоре става чисто, но според мен мърсотията в гъбата отдолу си остава. Щом имаш подгрев, ползвай прахосмукачка. За препарат съм ползвал Вениш и течен прах Savex (не е много добър)  , но си вземи и обезпенител за мръсната вода.

Колега какво каза ти 3 седмици, това е адски много. А как пране с прахосмукачка и четка за разтъркване че нещо не схващам :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато я вкараш седалката под душа , гъбата попива много, но и много черно излиза , бяха първо черни реки към канала , после станаха кафяви и докато потече чиста вода като я натиснеш седалката си мина доста време Пробвах се да я разтапицирам но тапицерията е хваната с едни метални пръстени, който ако ги срежа и после сложа свински опашки ще се изпокъсат.

 

Има прахосмукачки който пръскат и смучат вода , с тях водата почти не стига до гъбата отдолу и съхне много по - бързо . Пак го има УАУ ефекта че седалката е чиста , но ти имаш подгрев , затова смятам че е по - удачен вариант, а и на мен ми е по - лесно и бързо така да ги пера. Ако махнеш тапицерията и подгрева(подгрева е една възглавничка под тапицерията) и си намериш начин да замениш адекватно металните пръстени , вкарай ги в банята , ще се изумиш какво ще излезе като мърсотия от тях ! Дето се вика -кръв, пот и спе*ма...

 

А четката ти е , като напръскаш препарата , да го разтъркаш за да влезе в плата ...

 

Ето ти примерна снимка какво стана 2016 , ама това е - ставате си интимни с мокета в банята и 2часа търкаш и повтаряш ...

IMG_20160613_163335.jpg

 

IMG_20160613_163305.jpg

IMG_20160613_180207.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам малък опит с тези екстрактори, общо взето ако ще използваш такава машина, от който я взимаш го питай да ти препоръча препарат. Хубавите препарати са си цифра, примерно 5л. 50 лв. или поне преди беше така. И както е казал колегата Макс, ако има упорити петна първо се третира с нещо по-сило и се ратърква и после с машината. Един приятел пере на различни хора седалките с водоструйка, обаче винаги лятото на жегата и 2-3 дена ги държи на слънце. Моята бивша шкодичка след като я бях купил открих много мухъл под задните седалки. Аз ги прах ръчно с препарати и парцали и домашна прахосмукачка която може да смуче вода. Така, че колкото и време да отнеме съхненето не ги вкарвай мокри, че = мухъл. 

Адмирации на Макса, това да се извади мокета на пода си е много работа, но си струва :)

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите за пране на салон са безкрай. Ако трябва да се прави в "домашни условия", което е нещо, с което аз лично НЕ бих се нагърбил, бих предприел следното:

 

1. Максимално качествен препарат. С хоби серия за 10 лв. флакона няма да стане

2. Прахосмукачка, която носи и на вода. Има Керхери за по 120-130 лв. за целта. Естествено, ако няма да има бъдещо приложение - взимаш от приятел/познат.

Съхнене на салона повече от няколко часа, особено в жегата, значи, че жестоко е прекалено с влагата. Което от своя страна е почти 100 % гаранция за паднал таван в даден момент.

 

В София вече има фирми, които перат цяла кола за около 3 часа, това струва 60-70 лв. Съхненето после в топъл ден е 2-3 часа. Ако се използва моя метод* и за час може да се изсуши.

 

*Загрят автомобил, парно на макс и два прозореца по диагонал леко свалени. Естествено, пак трябва да е топъл деня и колата да е на слънце :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да пера моя салон на пролет.Най вероятно ще ползвам услугите на професионалист,защото октавията са я прали преди да я взема и резултата е плачевен.Като я напече слънцето,цялата тапицерия става на бели петна....ужас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и чистене с пара, което доста по-малко мокри седалките.

И не чисти нищо, защото не смуче :) Пробвано е. Става за дребни единични петна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.