Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сваляне на конзола между седалките / заден пепелник


sve

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

отдавна не съм писал във форума (има-няма 10 години).

 

От няколко месеца съм собственик на супърб 2 фл. и още не мога да се нарадвам на колата. Започнах да дооборудвам и да правя автомобила още по-приятен за каране, да гледам за разни ретрофити и ...

Попаднах на тази тема

 

http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=9&t=2418&start=15

 

и си закупих нова поставка за чаши с капак - щора, тъй като в моя "амбишън" е само поставка с дупки.

 

Пробвах демонтажа по снимките в полския форум, но точно снимката, която показва как да се свали пепелника е счупена. Пробвах, натисках го нагоре, надолу, напред, назад - на никъде не подема. Часовника със запалката и панела излезнаха лесно, но с пепелника видях зор.

 

Ако някой има идея как се сваля пепелника или друг начин за монтаж на поставката, ще съм благодарен да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, успях и сам. Двата варианта на поставките са абсолютно съвместими. Ако някой реши да прави този ретрофит - да действа смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките са идентични на тези от линка. Затова не съм снимал. Пепелника се сваля с натискане отвътре, след като се свали часовника. Не се сваля само вратичката на пепелника, а целия модул. Поставката струва около 56 лв - оригинален от ЕТ. Кода на частта е 3T0 862 531 9B9. 9B9 е черен цвят, има и сива и бежова. Може да се провери тук: http://service.skoda-auto.bg/information-for-assortment

 

Надявам се да съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино, отначало си помислих - скачам и аз.

 

Ама после се замислих, че при мен там винаги има дежурна чаша, кутия дъвки и мобилния телефон. Тая щора май все ще е отворена. Иначе е гот, щото много ме дразни боклука (прахоляка) дето все се събира там и полепва по гумата и трудно се чисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, и на мен ми мина това през главата в един момент. Старата поставка беше малко надраскана и това наклони везните, пък и 3 пъти да ти потрябва затворена - струва си.

 

Сега минавам на етап смяна на тапицерията на подлакътника (сегашната е леко скъсана). Също така си мисля и за обличане на цялата средна конзола между седалките с кожа, защото е малко кофти пластмасата. Най-далечният хоризонт е - черен таван ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.