Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обслужване Октавия 1 4x4


станимир3388

Recommended Posts

От вчера колеги станах собственик на октавия 1.сега ще я обслужвам.кажете с какво масло е халдекса защото е 4 х 4 ,и за ск.кутия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Халдекса се обслужва с масло и филтър за халдекс оригинални. Алтернативни няма доколкото знам. Продават се в Еуратек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега, честита да ти е Окито. Само да ти споделя, че смяната им - на маслото и филтърчето на хелдекса и раздатката не са като да си смениш накладките. Без условия - канал/подемник и специфичен инструмент, пред блока на улицата не става. Съвета ми е ако нямаш необходимите условия и умения, по-добре иди в сервиз при хора които знаят какво и как да направят. Вярно ще трябва да си платиш освен за консумативите и за труд - по спомен това обслужване в ЕТ излизаше около 300 лева, но като имаш предвид че по каталог процедурата се предписва на 60К, не мисля, че е непосилно и е хубаво да се направи както трябва. 

Поздрави и безаварийно.

п.п. Да хубаво е да можеш всичко сам, още повече, че докато се ровичкаш отдолу все ще  забележиш и други кусури за дооправяне, но и хората в сервиза може да поогледат и да ти разкажат за какво иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси.ами имам си канал,инструмент, гараж, почти всичко си правя сам по колите.но това ми и първото 4 х4 и затова питам.иначе ще питам в сервиза на шкодата, но като цяло:око да види,рька за пипне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://c1552172.ssl.cf0.rackcdn.com/733291_x800.jpg

Това ти е ключа, филтъра и маслото за халдекса.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.