Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не работи мъртвото заключване на една от вратите


ndandanov

Recommended Posts

Здравейте, Колеги,

 

От известно време не работи мъртвото заключване на една от вратите - задна лява.

При мъртвото заключване, бравата се чува да се задейства два пъти при заключване. Първият път заключва стандартно и бравата може да се отключи отвътре с издърпване на дръжката за отваряне. Второто издърпване на тази дръжка отваря вратата.

Второто задействане (чува се второ щракване) на бравата прави този начин на отваряне на вратата невъзможно - при издърпване на дръжката, палецът за отключване се вдига, но при пускане на дръжката, той отново потъва и вратата не може да се отвори.

 

При успешно задействано мъртво заключване започва да мига червеният светодиод на шофьорската врата.

 

 

При мен диагностиката с VCDS-Lite показва следното:

 

 

 

VCDS-Lite Version: Release 1.2
Tuesday, 13 February 2018, 22:08:03.
Control Module Part Number: 1J0 959 799 L
Component and/or Version: 0W Zentral-SG Komf.0002
Software Coding: 04097
Work Shop Code: WSC 31480
VCID: 47E1D81F76B5
Additional Info: 1U4959801A 0W Tõrsteuerger. FS0022
Additional Info: 1U4959802A 0W Tõrsteuerger. BF0022
Additional Info: 1U0959811A 0W Tõrsteuerger. HL0022
Additional Info: 1U0959812A 0W Tõrsteuerger. HR0022
1 Fault Found:
00930 - Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222)
27-00 - Implausible Signal

 

Преди време бях разглобявал вратата за смяна на счупени водачи на стъклоподемника. Тогава напръсках с WD40 добре буксата на комфорт модула и по спомен тази на бравата, но това не доведе до дълготраен ефект. Обикновено след няколко заключвания, проблемът е отново налице и светодиодът на шофьорската врата не мига след заключване.

 

Някой от Вас имал ли е такъв проблем и би ли могъл да ме посъветва накъде да се насоча с диагностиката?

По спомен не бях забелязал прекъснати кабели в кабелния сноп на вратата. Мисля, че не забелязах такива и при сгъването около пантите.

 

Благодаря Ви предварително!

 

Поздрави,

Ники

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяна на микрето,или цяла брава.

Смяната на задната брава не е много приятно занимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микроключе. На Октавията съм ги правил и четирите.

Виж в белия списък Максимум кий сървис - Влади от Люлин.

Към 80 кинта и половин ден с предварително записан час.

 

п.с. - горното ако си от от София, не виждам през телефона :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги!

 

Благодаря Ви за експедитивните и полезни мнения :)

 

Имам известен опит в свалянето, отварянето, ремонта и обратното монтиране на задна брава, както съм описал в тази тема.

При всички положения е най-удобно да се вземе работеща брава на старо и просто да се смени, без разглобяване. И на двата варианта съм склонен, но е необходимо малко по-приятно време за работа навън. :)

 

Поздрави и приятен ден,

Ники

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брава на старо ще даде същия проблем доста бързо по мое мнение. Нова е към 300 лв. (или поне шофьорската е толкова). Хубавото при Влади е, че прави/поставя рециклирана. Но ако намериш на старо на читава цена, сръчен си и ти се занимава - go wild както се казва :)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си ново микроключе/във форума едно момче ги продава/. Свали бравата, провери микроключето, направи проба и тогава решавай какво ще правиш.

Ключето се сменя лесно и го има описано във форума. Не забравяй да смажеш с технически вазелин механизма на стъклоповдигача и да изолираш моторчето на стъклоповдигача от проникване на вода /с гумена ръкавица/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги!

 

Благодаря Ви за експедитивните и полезни мнения :)

 

Имам известен опит в свалянето, отварянето, ремонта и обратното монтиране на задна брава, както съм описал в тази тема.

При всички положения е най-удобно да се вземе работеща брава на старо и просто да се смени, без разглобяване. И на двата варианта съм склонен, но е необходимо малко по-приятно време за работа навън. :)

 

Поздрави и приятен ден,

Ники

Ако разглобяваш ,презапой спойките,при мен там се оказа проблема.

Успех

А микроключетата може да ги провериш с Ваг ком

Редактирано от Andro73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобявай бравата и смения микрето. В OLX има тракива и по спомен струва около 5 лв. Мисля, че имам останало микре, гледам че си от София и ако искаш ще ти дам такова поне да не плащаш доставка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, Колеги!

Много Ви благодаря за полезните отговори :)

 

Ще опитам да проверя състоянието на ключето първо с VAG-COM-а, който имам. В другата тема стана ясно, че вероятно моят кабел (или версията на VCDS-Lite, която ползвам) не позволява проверка на състоянието на микро ключето.

По спомен за дясната брава имах няколко броя от същото ключе, което в крайна сметка се оказа правилно работещо и не се наложи да го сменям. Тогава спойките на буксата на бравата бяха почти всички напукани и ги презапоих. Може тук това да е проблемът.

 

Ще се захвана по-сериозно със задачата, когато навън се постопли и ми остане достатъчно свободно време. :)

 

Поздрави и всичко най-хубаво,

Ники

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време поставих гумена ръкавица и изолирах моторчето. Наскоро ми се наложи да отворя изолацията на вратата и какво да видя-под ръкавица е пълно с конденз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.