Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов член на клуб Октавия FL 1.8 TSI 4х4 180 кс DSG


nik_gab

Recommended Posts

  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • nik_gab

    23

  • plamenbv

    7

  • Kr.Nikolov

    6

  • gdadov

    6

Най-много писали в темата

Не минали като N1? Аз съм с данък 7лв и нещо :banger_2:

 

1.8TSI нямат възможност за N1 - или поне така казаха от ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би това важи за 4X4, аз съм с 1.8TSI и колата ми дойде с N1 3+1. От ЕТ ми казаха, че това отпадало при поръчка на пакет лоши пътища, макар че аз лично не виждам грам смисъл в това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би това важи за 4X4, аз съм с 1.8TSI и колата ми дойде с N1 3+1. От ЕТ ми казаха, че това отпадало при поръчка на пакет лоши пътища, макар че аз лично не виждам грам смисъл в това.

 

Изисквания на TUV  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата да ме извини, че му разводнявам темата, но аз лично се радвам, че моята кола дойде без N1. Докато чаках Шкодата, а пък Аудито беше в сервиз, един уикенд карах кола на мой познат с N1. Спряха ме катаджии и се почна - ама как така товарна, ама то тя колани си има, ама то къде е товарния отсек, ама то отзад е за 3-ма човека...  :angry:  Знам, че се гъбаркаха с мен за 20-тачка. Знам, че в закона ясно си е регламентирано какво трябва да има и няма, и че колата си беше OK, но някак си рязко ме отказаха от N1. Предпочитам да платя едни 500-600 кинта данък веднъж в годината, отколкото разни такива образи да ми се правят на интересни и да се чудя дали мога да возя 3-ма отзад или не. :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tака де, но все пак колко често ще се наложи на някой да вози трима човека отзад. Колкото и да е голяма колата, си е доста дискомфортно поне за този в средата. А пък и вероятноста да те спре КАТ точно в този момент е наистина малка. 500лв на година си е цифра за удоволствието да возиш трима човека отзад. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лошото е, ако тръгнеш с пълна кола из чужбинско... Тогава, ако някой се загледа в документите при проверка (дори на сръбското КПП примерно), момента с двайсетачката ще е много желан и спестените данъци в миг се изпаряват и дори може да “излезеш на червено”. Но, всеки решава за себе си. За един е важно спокойствието, за друг - спестените пари :)

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко крайни изказвания. Моята кола дойде N1. Нямах право на избор, така беше предвидена за производство. Ходил съм с нея в Гърция, Македония, Румъния и Молдова. С други служебни коли с N1 аз и колегите сме ходили безброй пъти до Македония, Румъния и Молдова. Никъде не са ни правили проблеми. Спирали са ме за проверка в България и Македония (там се опитваха един път да си просят пари, защото съм бил карал на фарове за мъгла) и никога не са се опитвали да ме мародерстват заради това, че колата е товарна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слава Богу, че не си попаднал на любезните ни съседи от Сърбия, Ице! Ако колата се води 3+1 и не сте 5 - всичко е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също нямах избор - така дойде заводска, иначе си предпочитах да не е N1, поради такива случай. Но всяло зло за добро и обратно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лошото е, ако тръгнеш с пълна кола из чужбинско... Тогава, ако някой се загледа в документите при проверка (дори на сръбското КПП примерно), момента с двайсетачката ще е много желан и спестените данъци в миг се изпаряват и дори може да “излезеш на червено”. Но, всеки решава за себе си. За един е важно спокойствието, за друг - спестените пари :)

 

Моята се води N1 4+1 и би трябвало да нямам проблеми в данъчното, все пак има европейски сертификат. Ще дам инфо като отида да плащам данъците ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и от общината ме поздравиха за хубавата колица - данък МПС 542,08

 

 

В документите ти не пише ли N1 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се замисляй въобще да я регистрирам като N1.Може би ако бяха оставили 4+1 да .Подразни ме факта че в град като В.Търново ,където средната заплата е многооооо под 1000лв данък МПС е с най висок налог за страната.Вече съжалявам че не взех колата на лизинг - със софийския номер данъка  щеше да ми е по нисък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се замисляй въобще да я регистрирам като N1.Може би ако бяха оставили 4+1 да .Подразни ме факта че в град като В.Търново ,където средната заплата е многооооо под 1000лв данък МПС е с най висок налог за страната.Вече съжалявам че не взех колата на лизинг - със софийския номер данъка  щеше да ми е по нисък

 

Ако в сертификата ти пише NI,  то КАТ задължително така ще го регистрират и така отива в данъчното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко трудно качих снимките, но дано е успешно и се виждат.

Редактирано от nik_gab
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждат се! Добре изглежда - като манекенка :)

Благодаря! Истинската манекенка ще е на предната седалка в дясно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е капучино - и на мен много ми харесва!

Редактирано от gdadov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се замисляй въобще да я регистрирам като N1.Може би ако бяха оставили 4+1 да .Подразни ме факта че в град като В.Търново ,където средната заплата е многооооо под 1000лв данък МПС е с най висок налог за страната.Вече съжалявам че не взех колата на лизинг - със софийския номер данъка  щеше да ми е по нисък

Болярската група нараства :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.