Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов член на клуб Октавия FL 1.8 TSI 4х4 180 кс DSG


nik_gab

Recommended Posts

Здравйте, съмишленици! Утре ще си получа автомобилчето, описано в заглавието ... До момента не съм карал такава марка, преди да се реша прочетох много положителни коментари и се хвърлих ... дано не съм сбъркал :)

Редактирано от nik_gab
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • nik_gab

    23

  • plamenbv

    7

  • Kr.Nikolov

    6

  • gdadov

    6

Най-много писали в темата

Взел си си чудесен “самолет”! Може да е малко по-лаком заради 4х4, но кефа ще е голям! Честито и безаварийни приключения с марката! Чакаме снимки и ревю като понатрупаш впечатления. Както и повече подробности за самия автомобил. С какви глезотийки допълнително си го оборудвал, мислиш ли допълнително да добавяш нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за топлото посрещане и положителните думи за избора ми! Оборудването е VISION, допълнено е амбиентно осветление и металик към цвят капучино. Не ми се чакаше и взех каквото имаха на склад, че нямам търпение да чакам месеци. А дано да е “самолет” :) , че нямам навик да ме изпреварват.. и дано не върви бензиностанция зад мен ... нямам представа колко ще гори това нещо реално, че на книгите от производителя не вярвам !

Редактирано от nik_gab
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега! Много щастие да ти носи и много безаварийни километри да минеш! 1.8TSI е страхотен мотор, а пък в 4х4 вариант с 6-степенното DSG ще е прекрасна машина. Чак бензиностанция зад теб няма да влачиш, но при агресивно каране си харчи този двигател. Но поне не му липсва мощност в ежедневното каране. Аз минах около 3000 километра с моята кола и засега средният разход от началото е 8.8/100. За последното зареждане, при оставащи около 150 км пробег, по борд разходът е 10.7/100 - само градско каране. При 4х4 може би ще е една идея по-висок, но няма да ти опразни джобовете. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... А дано да е “самолет” :) , че нямам навик да ме изпреварват.. ...

Ако го караш на "самолет", ще харчи доста, да го имаш предвид! :) Но то при всяка кола е така. Като цяло, не може да се каже, че 1.8TSI е икономичен, но пък якото е, че ако го караш внимателно, харчи малко за потенциалът, който има. Кеф ти нисък разход, караш спокойно в града и до 100-120 извън... Кеф ти "самолет", разходът става като на самолет. 

 

За 180 к.с. върви доста приятно, но не е състезателна кола. Но за пример - върви осезаемо повече от Honda Accord 7-ма генерация, 2.4 i-VTEC (190 к.с.).

Редактирано от plamenbv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм доста други коли и с различни мощности и като навъртя малко километри и с тази ще дам отзиви. И на мен идеята беше такава-да има достатъчно мощност, а горенето ще е според настроението ми ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито.

 

И аз утре ще взимам дългоочакваната колица... :) Аз чаках 2 месеца и десетина дни. Остана само регистрацията в КАТ. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито.

И аз утре ще взимам дългоочакваната колица... :) Аз чаках 2 месеца и десетина дни. Остана само регистрацията в КАТ. :)

 

Какво ще вземаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4tsi FL, комби, модификация стайл. Не съм с пакет вижън, добавил съм мапа кавяв металик, затъмнени задни стъкла, пакет лоши пътища, подгряване на дюзата на стъкломиячната система, секретни болтове, интериорно осветление в краката.

 

Надявам се, че няма да излезе нещо непредвидено. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4tsi FL, комби, модификация стайл. Не съм с пакет вижън, добавил съм мапа кавяв металик, затъмнени задни стъкла, пакет лоши пътища, подгряване на дюзата на стъкломиячната система, секретни болтове, интериорно осветление в краката.

Надявам се, че няма да излезе нещо непредвидено. :)

Ще излезе-добави 100 лева за напълване на резервоара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туй е най-малката сума, която трябва да приготвя... :) Следват каско и данък.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти си приготви още... :)

Сумата за пълнене ще е винаги около 100 лева, само някои по-често ще го правим, но пълно щястие няма ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и честито за новата кола.

Комбинацията мортор, трансмисия и 4х4 е супер.

 

Една забележка: ТСИ се пише с "S" деменк TSI, не TCI - виж си подписа. В първия момент, като видях темата си помислих, че някой се хвали, че си е взел Форд с TDCI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Един приятел си взе буквално преди няколко седмици същата Октавия (1.8 TSI 4x4) и супер много й се кефи. След като се повозих веднъж на нея, мога да кажа смело, че е страхотна кола. Поздрави и само хубави емоции с автомобила ти пожелавам! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления и от мен, аз съм със същата, без 4x4, мощността е впечатляваща. Докато не ти се разработи дригателя извънградското ще ти е около 9.0-9.5/100, после би трябвало да падне малко.

Градско, зависи, но може би ще ти държи към 12/100.

Пиши та да сверим с моята. Аз на извънградско съм на окло 8,8 и малко...

Цвета също е хубав :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за положителните коментари на всички колеги ! Днес я вземах, не дава да подам газ, направо е оса ... направих снимки и ще видя как да ги кача ! Но първите впечатления са отлични!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега! Много щастие да ти носи и много безаварийни километри да минеш! 1.8TSI е страхотен мотор, а пък в 4х4 вариант с 6-степенното DSG ще е прекрасна машина. Чак бензиностанция зад теб няма да влачиш, но при агресивно каране си харчи този двигател. Но поне не му липсва мощност в ежедневното каране. Аз минах около 3000 километра с моята кола и засега средният разход от началото е 8.8/100. За последното зареждане, при оставащи около 150 км пробег, по борд разходът е 10.7/100 - само градско каране. При 4х4 може би ще е една идея по-висок, но няма да ти опразни джобовете. :)

Аз на компютъра не вярвам, имам друга кола и на нея той показва почти 1 литър по-малко от реалното горене! Пълня до горе, карам и пак до горе и смятам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Аудито бях калибрирал средният разход с VCDS и беше 1:1 с реалният. На Шкодата също е доста коректен борд компа по отношение на средният разход. При последните 2 зареждания сметките съвпадат с показанията на таблото.

 

Чакаме снимки на стрелата иначе! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.