Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна радиаторче на парно...


jorojoro

Recommended Posts

Здравейте, Колеги!

 

Днес реших да почистя снега от колата и я запалих да побръмчи пред блока...

После седнах вътре да послушам радио и да поръчкам телефона. Колата беше загряла на 90°, когато забелязах нещо като пАра да излиза от въздуховода на предното стъкло (дотогава не бях включвал парното). Завъртях копчето на 3-та степен и видях как въпросната пАра се разнесе из купето и замириса неприятно + леко изпотяване на предното стъкло.

Звъннах на един верен другар и му описах картинката. Отговорът му бе: "смяна на радиаторчето на парното".

 

Потърсих набързо инфо из нета и се оказа, че това е свързано с яко разглобяване на табло и т.н.

 

1. Къде в София мога да закарам колата за оглед и евентуален ремонт?

2. Каква марка радиаторче да сложа?

 

*Държа на КАЧЕСТВЕН ремонт!

 

Приемам препоръки и предложения за майстори/сервизи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елбатрон или Ники в Герман. И двата сервиза са в белия списък.Зависи кой ти е по-удобен, като дестинация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е малък ремонта, но не и кой знае какво. Аз на майтап стигнах до тук, но си реших проблема с клапите без да свалям радиаторчето на парното. В началото се бях шашнал и даже снимах

, за да питам как става. Процедурата до където съм стигнал аз е не повече от 2 часа, това за човек, който НЕ го е правил. Ако поне веднъж е свалял таблото ще се оправи доста бързо. Сглобяването също е елементарно. 

 

има клип какво да се направи, за да се стигне до самата смяна на радиаторчето.  

 

 

Когато исках да ходя в сервиз за тази процедура ми казаха цени от около 150лв. Не мисля, че е чак толкова сложна процедура както го изкарват. Доколкото съм запознат фреона трябва да се изтегли преди да се свали радиаточето обаче. Който го е правил/знае да каже. 

 

Щом аз се справих, значи във всеки сервиз ще ти свършат работа. За друго съвет не мога да дам :)

п.п Може на колегата "Игор" да цъкнеш един subscribe, за да му станат 1000 абонатите (в момента е на 994, а при 1000 започва да печели пари от youtube). 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един въпрос. При частично запушено радиаторче(имам съмнения, въпреки, че парното си топли добре), ще има ли ефект, като се ''продуха'' с маркуч с чешмяна вода? И къде в двигателния отсек да търся маркучите вход/изход на радиарчето. Октавия 1 1.9 тди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елбатрон или Ники в Герман. И двата сервиза са в белия списък.Зависи кой ти е по-удобен, като дестинация.

Това ли е на Ники сервиза - http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/46637-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D0%B7-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D1%81%D0%B8-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9-%D0%B8-%D0%BC%D0%B8%D1%88%D0%BE/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е. Започнали са със сервизната дейност преди години със смяна на радиаторчета за парно :)

Обади му се предаврително да се разберете, кога и как. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мой познат сменя скоро оригиналният е valeo може би valeo афтърмаркет де е по-добър съответно гледам,че от скъпите при избора на афтърмаркет всичко е късмет имай в предвид че цената за смяна на радиаторчето никак не е малка и ако се скапе след няколко месеца няма да е добре

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Пиша чак сега, че ми остана време :)

 

Та, в крайна сметка се чух с Ники (ВАГ сервиз в Герман) и им закарах колата... С нея се зае Мишо.

Лични впечатления: Работата наистина е много (особено за човек като мен, който не се е занимавал с това :)).. Много разглобяване, много нещо!!!

Много съм доволен от момчетата. Бачкат много прецизно, а и имат чувство за хумор.

Сложиха ми радиаторче на Febi - струваше към 60 лева.

*ВАЖНО - На коли с климатик/климатроник фреонът ТРЯБВА да се изкара и после повторно вкара от/в системата! А те имат и нужното оборудване за това.

**Ако някой (като мен) няма избор и/или иска да види как става, нека си отдели ЕДИН ЦЯЛ ДЕН за това!

Малко снимки от интервенцията:
IMG_20180216_105537.jpg IMG_20180216_113917.jpg IMG_20180216_113944.jpg IMG_20180216_114641.jpg IMG_20180216_115129.jpg IMG_20180216_115403.jpg IMG_20180216_123258.jpg

Редактирано от jorojoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм с климатроник но предполагам че няма особено значение.Парното ми е слабо вече втора зима.Има и аеродинамичен шум все едно някоя клапа не може да затвори добре.Няма теч.Парното е ОК само когато колата загрее на 90 градуса но не по табло а по данни от температурен датчик (тоест като си загрее добре). Миналото лято изхвърли някакви дунапрени, има ли разлика между тези които са с климатик и климатроник в това отношение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ти е леко задръстено радиаторчето. Пробвай да му откачиш маркучите откъм коша на двигателя и да го промиеш с маркуч с течаща вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ти е леко задръстено радиаторчето. Пробвай да му откачиш маркучите откъм коша на двигателя и да го промиеш с маркуч с течаща вода.

Това го правих лятото 2017, промяна нямаше.Ще я разхвърлям лятото че зимата мина.Сигурен съм че и климатика след ремонта на въпросните дунапрени ще подобри работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Аз ще демонтирам моето табло,че клапата топло студено вече не затваря както трябва,а и по механизма има нещо счупено,.Със какъв материал да облепя клапите,че дунапрена отдавна е в историята.Гледах клипче,в което използват STP изолация.Подходяща ли е за целта и къде по пловдив мога да я намеря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Зравейте по темата за смяна на радиаторче на парното имам теч на антифриз при по продължително каране на колата прави мазни петна от долу бях на майстор нищо не можа да открие съмнява се че е радиатора на парното и че теча през отливника на климатика и от там долу капе вътре нямам теч изпотяване на стъкла колата е Октавия 2 1,9 дизел 105 кс

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте

И аз имам съмнение за теч от радиаторчето. Искам да питам къде точно се намира този ОТЛИВНИК на климатика, защото намерих теч на антифриз точно отдолу там където влизат тръбита на нафтата в гредата от страната на пасажера? 

DSC_0231.JPG

Редактирано от turist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, turist написа:

Здравейте

И аз имам съмнение за теч от радиаторчето. Искам да питам къде точно се намира този ОТЛИВНИК на климатика, защото намерих теч на антифриз точно отдолу там където влизат тръбита на нафтата в гредата от страната на пасажера? 

DSC_0231.JPG

 

DSC_0234.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.