Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прекъсва (предърпва) на високи обороти


stani90

Recommended Posts

Здравейте, имам следния проблем, преди няколко дни купих Октавия VRS 2.0 TSI от 2009 година. Покарах я около 500 километра вече и съм много доволен. Днес реших да я изпробвам на магистрала, настъпих здраво заедно с кик-доун бутона под педала на газта, ускорих до 170км/ч, и тогава колата започна да прекъсва и предърпва. Изненадах се защото колата е с страхотна сервизна история и я купих от първия и собственик. Намалих и ускорих този път плавно, никакъв проблем. Записал съм си час за сервиз вече, но преди всичко реших да попитам вас. Каква може да е причината?

Редактирано от stani90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е проблем с помпата ще го има винаги, а не само при рязко настъпване. В крайна сметка количеството гориво е едно и също при постоянна скорост, явно при рязко ускорение не достига гориво. А може ли колата да е стигнала оборотите в червено? Защото тогава също се получава подобно придърпване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не споря , просто изразявам предположение ,защото явно не стига гориво ... До колкото знам при " натискане " колата се нуждае от по - голям дебит на гориво и ако помпата не съумява да го осигури може да се получи такова " придърпване " .

Колегата каза че утре е на сервиз , надявам се да сподели резултата от прегледа .

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бях малко след 6000 оборота, но стигам до там и когато ускорявам по-плавно и тогава няма проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.