Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Android Auto Performance Monitor


egzoti4en

Recommended Posts

Здравейте,

 

Попаднах на интересна тема за приложение за android auto (xda link), което извлича някои от данните за автомобила. Мен ми беше най-вече любопитно зареждането/разреждането на акумулатора тъй като колата по-рядко се кара. За сега е в бета версия, но не съм имал някакви проблеми с него. Качвам я в темата за Fabia, тъй като не съм сигурен дали ще работи и при другите модели. Най-големия плюс е че по този начин не е нужно ползването на OBD Adapter.

 

Може да си го свалите от тук git link като има и инструкции.

 

Надявам се на някои друг също да му е интересно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда доста интересно. Мен ме грабва налягането на турбото, с този индикатор колата ще изглежда като RS модификация. Когато имам време ще си поиграя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се пробвах с една блутут играчка , но Ф3 не се подържаше ... отделно това не е ли задължително да имаш Болеро и някаква версия на разните му там линкове или пак трябва да има забучено устройство в ОБД -то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се пробвах с една блутут играчка , но Ф3 не се подържаше ... отделно това не е ли задължително да имаш Болеро и някаква версия на разните му там линкове или пак трябва да има забучено устройство в ОБД -то?

 

Не си спомням как точно се водеше централната конзола която имам, но имаш ли Smartlink с работещо AndroidAuto и телефон друго не би трябвало да ти трябва. Данните реално се подават от колата към телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със Swing и не става. Инсталирах си Android Auto, и двете програми, за които колегата е сложил линкове, но те дори не тръгнаха под Android Auto. И аз предполагам, че е нужен някой от link-овете, предлагани със по високите нива на медията. 

Аз ползвам Torque с ELM237 за да виждам тези данни. Ползвах веднъж,два пъти :) Просто исках да видя на какво налягане работи турбото и толкова. Иначе с Torque може да се виждат много неща. Общо взето всички сензори които има колата могат да бъдат прочетени. Плюс щуротията за измерване на ускорение и времена за обиколка и т. н. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със Swing и не става. Инсталирах си Android Auto, и двете програми, за които колегата е сложил линкове, но те дори не тръгнаха под Android Auto. И аз предполагам, че е нужен някой от link-овете, предлагани със по високите нива на медията.

Аз ползвам Torque с ELM237 за да виждам тези данни. Ползвах веднъж,два пъти :) Просто исках да видя на какво налягане работи турбото и толкова. Иначе с Torque може да се виждат много неща. Общо взето всички сензори които има колата могат да бъдат прочетени. Плюс щуротията за измерване на ускорение и времена за обиколка и т. н. :D

Здравей активира ли developer опциите в android auto приложението съответно с отметка на unknown source. Доколкото видях най-лошия вариант е да стартира приложението но да не може да чете данните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Egzoti4en при мен тръгна. Показва коректно волтметър, темп на вода/масло, външна температура, ама това което най-много ме интересува не шава(никакви стойности). Говоря за параметрите boost pressure, torque и power output при теб така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В същност показва стойност, ако сложиш часовника на "Turbo Charge Pressure (relative)", а на "Turbo Charge Pressure (absolute)" не ще да отчита. Параметрите Torque и Output power не успях да ги подкарам.

 

Също така стойностите, не са коректни в бар или psi. Нещата, са по-скоро в проценти защото повече от 1.0 бар/psi не показва. Това е все едно колата е на фулл буст 100%, но не е и реална стойност на налягането.

Предполагам програмката ще се доизкосурява, но замисъла е добър ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Колеги, за Фабия фейслифт 2019 / SWING 6,5" интересува ме дали е необходимо да е активиран SMART LINK , за да работи android auto. Защото Еуратек ми искат към 400лв. за активация ... Благодаря .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.