Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skodasuperb

Recommended Posts

Здравейте :). Пиша темата, тъй като ми предстои смяна на масло и филтри и търся мнения относно маслото. Досега бях с Eneos, закупено и сменено в Австрия. Тази смяна ще бъде с ''Volkswagen Special Plus 5W-40 505.01''. Знам, че се произвежда от Кастрол, но нищо повече. Тъй като е специално за тези двигатели и е разработено от Фолксваген очаквам да е качествено и двигателя и турбината да го харесат. Вие какво мислите? Също така смяната ще няправя в сервиз на MAXCAR. Във VW форума има специална тема за тях и няма лошо мнение, даже напротив-само похвали и благодарности. Някой от нашия форум да има опит с тях? В момента имат оферта ако маслото и филтрите се закупят от тях, смяната е 9.99лв, което ме привлече. Също така ще сменя амортисьора на предния капак, че е изпърдял и не държи и стъклото на дясното огледало, че падна?! :D 

Хубав ден, поздрави! :) 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сервиза нищо не мога да кажа. За маслото, което си избрал също. Карал съм с тяхно масло Кастрол 5/40 505.01 и нямам оплаквания. Във Фолксваген форум-а много ги хвалят, като сериозен онлайн магазин.

Пробвай ги и после сподели мнение. Скоро отвориха нов магазин в Младост до Фантастико на Йерусалим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За масло, аз от години карам с и препоръчвал Bizol. Супърба в момента е с 5W40 green (нищо еко няма в него, маслото е зелено). За мен в момента на пазара са топ маслата. Слагам и тяхната добавка за стабилизиране на вискозитет, защото имам моменти, в които правя само къси карания със студени стартове. Но това с добавките както всичко знаем е по-скоро за емоционално успокоение на потребителя :D

 

Колкото до сервиза - щом има позитивни мнения за тях - давай смело. Смяната на масло и филтри е процес, с който средностатистически човек може да се справи. Но и други неща са важни. Например да не ти пренатегнат пробката, да затворят кутията на филтъра като хората, да не се качи някой да ти мести колата с маслените ръце и прочие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя мнение след процедурата. Човекът, с когото разговарях по телефона за записване на дата и час беше много отзивчив и ми обясни всичко изчерпателно. Това, което ми направи добро впечатление е, че стъклото за дясното огледало и амортисьора за предния капак, които искам и трябва да сменя, ги имат налични в сервиза и ми казаха, че всичко ще стане на момента за около час-час и половина.  :running:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.