Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

Шкода Октавия комби

timvasilev

Recommended Posts

Здравейте,

Търся нова семейна кола и един от вариантите, към който съм се спрял е Шкода Октавия 2.0 TDI 140к.с. или 170к.с. - RS. Относно обслужването и цените на частите има ли някакви по-осезаеми разлики между двете опции? Колко горе долу идва обслужването? В Еуратек видях една https://www.mobile.bg/11517325489673772 . Някой от колегите гледал ли я е да сподели впечатление? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужването - зависи къде го правиш. Отваряш един сайт за авточасти и се осведомяваш за цените. Ремъци, ролки и т.н. Не си мисли, че щом я вземаш от Еуратек е “слънчице“ - гледай, както гледаш в автокъща при джамбази.

Цецо ти е казал другото.

Относно колата - “сигурно изобщо не е пушено“ вътре, защото виждам накичени “150“ ароматизатора. :) за тия пари, километри и т.н. - да ми смърди на “кенеф“ вътре... Това няма изчистване.

Ако ще я купуваш - вземи си човек, който разбира, да я огледа. За ремонти - не са от най-евтините коли, но пък, ако се обслужва навреме са едни от най-здравите модели.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, гледай за читав екземпляр без значение дали е 140 или 170. 140ката става лесно 170 срещу почти никакви пари. Това е при положение, че не държиш на VRS салон и прочие, а те интересува само вървежа.

shaft го е казал, но да го повторя и аз. Това, че я взимаш от Еуратек не значи нищо. Значи само, че цената й е избомбена с 1000-2000 лв., защото е "проверен" автомобил. Разбира се не значи и че е тотален боклук.

Ако си харесал конкретно тази кола и ако Еуратек са ок със следното, аз бих процедирал така:

Близо до тях е Хед Ауто. Хората имат услуга, която е със запазване на час и струва 50 кинта. Казва се "Първоначален преглед на автомобил преди закупуване" (или нещо от сорта). Караш я там, хората преглеждат всичко възможно и ти дават становище + оферта за поправка на евентуално открити проблеми.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен, колата ми изглежда добре от снимките. Не бих я изключил от листата ми ако търсех в момента и определено бих я видял-карал. Двигателя е от най-читавите принципно, а модификацията си заслужава някой лев отгоре. Нищо не пречи да се види и закачи на комп ако имаш познат с VAG-COM, за да си каже болежките след пробно каране. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал такова нещо, но знам за хора, които сляпо са вярвали, че колата щом е купена от тях е перфектна - излизат и след няколко километра почват мъките :( Не съм чул от никого колата му да е била отремонтирана безплатно - работата е "кьорав карти не играе", като навсякъде.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.