Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стар талон и подновяване на гражданска


joropet

Recommended Posts

Колеги, здравейте!

 

Имам една стара хонда, която ми е нещо като резервна кола. Дойде време да подновявам гражданската. Оказа се, че т.к. тя е със стар сив талон, не мога да подновя застраховката. От Ноември миналата година имало нова единна система, която изисквала при сключване на застраховката въвеждане на 8 разряден номер, а старите талони са със серия и 6 цифрен номер (общо 7). Иначе казано -- няма как 7 разряден номер да се приеме. За капак колата не е на мое име (на роднина от Шумен е собственост) и застраховката изтича след 10 дни. Сега съм се захванал да си издам пълномощно и да ходя до КАТ, за да ми отключат талона, но се притеснявам, че съм ограничен от времето.

 

Дали някой от вас е в попадал в тази ситуация и как се е справил?

 

Поздрави,

Жоро

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шумен. Понеже звънях на няколко брокера, току що ми се обади един и каза, че е успял да пребори ситемата. Ще пиша как после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, здравейте!

 

Имам една стара хонда, която ми е нещо като резервна кола. Дойде време да подновявам гражданската. Оказа се, че т.к. тя е със стар сив талон, не мога да подновя застраховката. От Ноември миналата година имало нова единна система, която изисквала при сключване на застраховката въвеждане на 8 разряден номер, а старите талони са със серия и 6 цифрен номер (общо 7). Иначе казано -- няма как 7 разряден номер да се приеме. За капак колата не е на мое име (на роднина от Шумен е собственост) и застраховката изтича след 10 дни. Сега съм се захванал да си издам пълномощно и да ходя до КАТ, за да ми отключат талона, но се притеснявам, че съм ограничен от времето.

 

Дали някой от вас е в попадал в тази ситуация и как се е справил?

 

Поздрави,

Жоро

 

Вариант 1 : Сключва се Г.О. с номера на стария талон (ако "излезе" в системите на КАТ , Гаранционен фонд и застрахователи)

Вариант 2 : Правиш пълномощно и отиваш в КАТ за да ти "отключат" талона , тоест - в КАТ си въвеждат нещата и вече може да се сключи Г.О.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станало е по вариант 1. Интересното е, че явно има специфика при въвеждането, но не ми обясниха точно как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ако питаш изкарай си едно пълномощно и ходи да  ти подновят талона.12лв по спомени струва подмяната и отнема не повече от 30мин в София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.