Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заден горен среден стоп на Octavia 1 Combi


Niki2D

Recommended Posts

Здравейте!

От известно време забелязвам, че средният стоп на задната врата не свети както трябва и има изгорели диоди/крушки. Порових и се оказа, че смяната е сравнително лесна - https://youtu.be/gjZrsa0UTlg

Интересува ме откъде мога да купя нова такава платка/крушки с осветление.

Колата е достатъчно стара, затова пропускам купуването от Еуратек.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери все пак дали има в ЕТ.

Предполагам че може и да стане и с диодна лента. Имаше тема в която пишеше че са сложили диодна лента с повече диоди.

Другия вариянт е да смениш диода (диодите) които са изгорели- ако ти се занимава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всеки магазин за електронни компоненти ги има тези 4-изводни светодиоди.

Вади се един за мостра и се показва в магазина, уточнява се цвета, защото има светещи и в студено-бяло, и в червено.

Смяната е лесна,Проверява се и самата платка за окиси и прекъсване на писти ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

От известно време забелязвам, че средният стоп на задната врата не свети както трябва и има изгорели диоди/крушки. Порових и се оказа, че смяната е сравнително лесна - https://youtu.be/gjZrsa0UTlg

Интересува ме откъде мога да купя нова такава платка/крушки с осветление.

Колата е достатъчно стара, затова пропускам купуването от Еуратек.

Благодаря!

На ОСТ I -a  , на третия стоп се сменят ел. крушките . Има ги в магазин Шкода на Ст. гара  - 1,50 лв е бройката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ОСТ I -a  , на третия стоп се сменят ел. крушките . Има ги в магазин Шкода на Ст. гара  - 1,50 лв е бройката .

 

Благодаря, колега! Все още не съм разколачил колата, заради дъждовната седица, но като намеря по-сухо време ще я разглобя и ще разбера със сигурност крушки или диоди са. Моята Skoda Octavia e комби 1998 1,8Т бензин. Надявам се да е с крушки както казваш, за да е по-малко разправия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и О1 с диоди , поне при мен е така и изглежда оригинално а не от " Направи си сам". След като разглобиш ще откриеш истината .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моята октавия е с диоди, аз изгорих един от елементите на платката и сега половината стоп не свети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да обърна внимание на колегата като демонтира третия стоп да внимава за щипките му , със сигурност са прегорели с времето и стават много чупливи ... от личен опит го казвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна какво разбрах от коментарите. Едната кола е 98-ма преди фейса.... а другите коли са 04-та 07-ма.... нормално след фейса да  е с модерните диоди. На моята не съм гледал.... 2007-ма е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2003 и е с диоди :)

И внимавай с пръскалката на чистачката ;)

В ЕТ я има и мисля че беше около 1 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.