Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Roomster 1.9 TDI


Bay Semo

Recommended Posts

Здравейте, Група!

От няколко дена вече се возя в един страхотен Чешки автомобил. Бързам са ви се похваля, закупих Skoda Roomster 1.9 TDI 2009 година. До сега съм карал само бензинови коли и наистина останах очарован от дизелчето. Страхотна возия, бърз, пъргав, малък от вън но доста просторен вътре. Ще имам няколко питания, но с тях малко по-късно. За сега само ме интересува какво означава модификацията Free на малката табелка под надписа на багажника. Иначе останах изненадан че отзад е с дискови спирачки, а по еталон я даваха с барабан. Вероятно изпълнението е по поръчка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл! Супер че е излязла фабрично с дискове. А отностно табелката, аз лично не съм чувал за това "Free", да не би да е някаква друга лепенка и да няма общо със оборудвания и т.н. Поздрави и ни покажи някоя снимка! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

image-46B3_59C5454D.jpg

 

image-23A5_59C5454D.jpg

 

image-72A6_59C5454D.jpg

 

Колеги, утре ще ви снимам табелката отзад. 100% е фабрична, има същата форма като останалите за модела.

Като екстри базови, с климатик, круйзконтрол, парктроник, фарове с лупа(ако това е екстра), големият MFA, Cd с МП3, тонирани стъкла отзад. Внос Австрия. Страхотен автомобил, днес просто съм изумен тотално от него. Паралвелно карам и БМВ 325 192кс, и разхода 6,5 в града сравнвние с бензина 13-16 си е доста голям + :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това което сте изброили са си екстри, явно оборудването е доста високо. Чакам табелката, че ми стана интерестно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още тая вечер ще ви я снимам, ако искате и рамата ще ви дам. Защото не съм се закимавал да търся екстрите. Само в Евротека звънях за справка по вина, отговора от тях беше решителен за бъдещата покупка. По груби сметки, пробега излиза криво ляво. TMBMG25J385072836

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

arx1506116496u.jpeg

 

Тука имам едно въпросче, как се сменя езика на MFA-то, и как се излиза от менюто му!?

 

viu1506116713n.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има ESP и бутон на таблото. Не се бях замислял. Но той не управлява ли само предната ОС!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, случайно от Бургас да си го взел?

Здравей колега :)

Не от Свищов е колата. В Бургас още се продава, по спомени. Търсех на части Румстър за някои неща да си допълня интериора, че така обичам всичко да си е на мястото. И гледах и тази бургаската.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката и много безаварийни километри!

Free е някаква австрийска версия. Дисковете отзад не зависят от оборудването, а от двигателя, а избор на дискове отзад по желание се появи чак сега при Фабия 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, много е хубава! Много безаварийни километри и красиви места да посетите!

Голям мерак имах за Румстер, но нищо не ми хареса преди време.

Моята Фабия е 90к.с от Германия и също е с дискове отзад. И аз съм чудил, от България всички са с барабани?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ви за хубавите думи. Чесно казано я избирах за служебна работна, защото правя големи преходи из БГ и с БМВ не ми беше мн рентабилно, а и то от своя страна е рядък модел и често имаше набези по него. Но както казах вече, от както купих Румен Не съм вадил бавареца .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В истинската Европа ESP то е задължително. От там и дисковите спирачки. На моята като си я поръчвах тук аз си поисках ESP, затова си дойде и с дискови отзад. Имаше същата с 1.6 в шоурума без ESP и беше с барабан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги малко съм притеснен, колата предстои да се обслужи в Еуротека но тая сутрин под двигатела имаше една хубава солидна локва масло. Не е капка, не е петно а направо локва. Консистенцията му беше полу-бистра и с лек примес на черна отайка. На допир мазният ефект до имаше до 2,3 втриване м/у пръстите ми. На мирис си беше масло. Не е спирачна течност със сигурност. Мотора е 1.9 PD 105 коня. Може ли някоя тема да ми шерните. Гледах в търсачката но нищо конкретно. Гледах и в техническия и там така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, румстера се оказа със скъсан семеринг на Колянояв вал. От постоянния теч на моторното масло ангренажа се беше раздул, водната помпа и тя беше пътник. Смениха и двата семеринга, и двете капачета та да се знае че там вече няма да има Яд. Обслужих цялостно, диагностицирахме го и всичко 1300лв. Добра пара. Не знаех, че се плаща и труда по 38лв на час почети. Но това е положението. Важното е колата да е сигурна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак съм аз...

 

Снощи забелязах, че като работи на място и започва да понамирисва в купето на изгорели газове, една сладникава миризма на нафта. Погледнах я на канала не устаових някакво скъсано съединение на генерацията. Тая сутрин пак като я запалих и започна да намирисва свабилно. Сега имах един теч сериозен на двигателно масло, но е оправен. Едвали обгаря някъде по изпускатвния колектор и така да мирише. Мнения дадоха е различни хора, че може да е от ЕГР клапана и вакума му отдолу.

1.9 PD 105 кс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.