Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.6TDI или 1.9TDI


shalata

Recommended Posts

Глас за 1.9 TDI. Наблюденията ми са, че двигателчето е прекрасно. Златната среда между цена-качество-икономия-вървеж-здравина и т.н. ;) Ако сега трябва да избирам - избирам 2.0TDI 170 коня или 1.9TDI 105 коня, като компромисен вариант. 1.6 TDI аз лично не бих избрал. На мен не ми харесва този двигател за Octavia.

 

Ако изборът е 100% между 1.9TDI или 1.6TDI - най-добре от последните 1.9TDI от 2009-2010-та година  (специално 1.6TDI от първите бройки - не бих го избрал никога, макар и колата да е една-две години по-нова от тази с 1.9TDI).

 

И все пак - всичко е на късмет ;) успех!

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за 1.9 - по-големият двигател има по-голям ресурс, по-малко се амортизира, по-леко понася натоварванията, разлика в разхода дори да има, е незначителна, а определено при по-силно каране е в полза на 1.9 :) ВЪпроса е да си прецениш какво ти трябва :) Но като цяло поне на мен идеята за малки презорени двигатели (1.0 ecoboost-ове и т.н. с по 110-150 коня) не ми допада, щото едното е за сметка на другото - купуваш си такъв двигател - караш го 50-100к. км и го връщаш при дилъра, след което - нов и така. Не ме кефи точно това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че 1.9- ката е по-стара и няма никакви екстри, дори е с климатик само, а 1.6 е пълна с екстри, което ми харесва. Имам приятел, който е с 1.6 и казва, че е много доволен от двигателя и пак е на Октавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай тази, която ти харесва! Така няма да съжаляваш, а и със сигурност може да се позасили малко и да дойде тамън! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1,6 TDI и си върви много прилично, а екстрите са важни, аз за да взема повече екстри не взех 2,0 TDI. 1,9 върви по-здраво в ниските обороти.

За засилването - ако всичко по нея е ОК може да стане към 140 магарета.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих заложил на 1,9, 1,6-то е комън-рейл, но е с управление Сименс, което пак не е лошо, но Боша си е Бош. Така или иначе гледаш Октавии фейслифт и моето мнение е да се насочиш към 2,0 комън рейл (всичките са с бош) управление и да си решиш дилемата. Вярно е че 1,6-то може да се засили и да тръгне доста приятно, но този филм с ремапването става доста интересен после и човек му се иска все повече и повече .Разлика в разхода между 1,6 , 1,9 и 2,0 съществена няма и според мен е по-добре да си вземеш кола с читав и по-голям мотор. И аз като търсих моята Октавия гледах и 1,9 и 1,6 , но за мой късмет колата която купих е 2,0, тогава не виждах голяма разлика в това дали ще е 1,6 , 1,9 или 2,0 ,но повярвай ми след време ще усетиш че разлика има и то голяма. Поздрави! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,9

За засилването - ако всичко по нея е ОК може да стане към 140 магарета.

И съединителя скоропостижно се гътва. За засилване много по-подходящ е 2.0 140, защото съединител и маховик са му като на РС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И съединителя скоропостижно се гътва. За засилване много по-подходящ е 2.0 140, защото съединител и маховик са му като на РС.

 

Не съм забелязал подобно нещо. Ако съединителят е тръгнал да заминава - ще замине със или без засилване. Аз съм клиент на Пепино от почти година и съединителят ми си е ок към момента ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз търсих 2.0 ТДИ, но просто в момента няма това което търся или са някакви тотални кошници. Ще се спра за добро или за лошо на 1.6, защото ми харесва доста повече с екстрите,с който разполага, пък ако не ми стига ще го чипна. И тук е момента да отворя може би друга тема, къде е най-удачно да се направи това? Досега съм чувал само хубави неща за Adler-auto в Годеч при Богомил. Имате ли представа къде е най-качествена услугата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде си ги чувал тия хубавите думи не знам (за жалост не познавам доволен - или който не разбира и не усеща как му се държи колата - може), но в черния списък имаме това:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/50940-adler-auto-brezel-годеч/#

 

Знам за още доста хора, които са прекалено недоволни, но просто си псуват и не пишат никъде.

 

Правилното място, ако искаш всичко да е наред, дори преди да купиш колата, да я прегледа някой, който наистина разбира много е тук:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/47766-pepino-racing-team/

 

Сайт:

http://pepino-racing.com

 

И успех с покупката!

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото и за насочването към Pepino! Навярно ще покарам колата да натрупам малко впечатления и тогава да реша дали ще предприемам чипване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи казваш, че ако се обадя на Pepino, мога да се разбера с него да погледне колата преди да я закупя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи казваш, че ако се обадя на Pepino, мога да се разбера с него да погледне колата преди да я закупя?

 

Абсолютно точно ;) На ден през ръцете му минават много VAG (понякога и не-VAG) коли... Звънни му съвсем спокойно преди покупката и го питай да я погледне, за да не стане после "тия шкоди са голям боклук", нали........ и да ти се развали кефа от екстрите, за сметка на мотора (голяма грешка е това според мен, защото екстрите няма да ти движат колата, но пък е хубаво да ги има)... :(

 

Хубаво е да я погледне някой, да я "преслуша", да се направи диагностика на място на дюзи, турбо, километри и т.н... и не само това ;) Пак казвам - първите бройки 2010-2011 1.6-ците са си проблемни - по всички форуми се реве много, че не държат обороти, сменят дюзи и други простотии...

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.