Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтиране на парктроник


shalata

Recommended Posts

Здравейте! Нов съм във форума, както и от скоро съм собственик на Octavia 2 1.9 ТДИ. Колата е без парктроник, а искам да си сложа, та питането ми е къде може да ми сложат, но читав а не някой боклук за 50лв със светлинни датчици?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази тема http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/37416-дайте-съвет-за-парктроник/,илитърсиш орегинал + модулите от донор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На клипа е октавия 3,но виж какво те чака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Колега,

Задната броня от вътрешната си страна е с малки окръжности. Т.е. местата за 4-те датчика заводски са центрирани по бронята.

При моята октавия 2 дори и предната беше също отбелязана (аз си слагах и преден).

Моят го закупих от Car system, след което ми помогна човек, който реално поставя автоаларми (много нежно сваляше всичките пластмаси, а това беше най-голямото ми изискване).

Опция е също да провериш и в някоя автоморга. Ще си имаш оригинален :)

Има колега от форума (z3f1r40), който предлага доста части. Може й да има.

 

Успех. Начинанието е малко игра на нерви :)

Редактирано от Voyslav Filipov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз си монтирах този - Steelmate PTS-410VW - свързва се към компютъра и показва на дисплея на радиото (SWING).

 

038271432.jpg

Редактирано от Steven K
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя е от 25 лв само със светлинна и звукова индикация. Вече 4 -та година никакъв проблем нямам с него. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...
На 29.09.2017 г. at 13:24, Steven K написа:

Здравей, аз си монтирах този - Steelmate PTS-410VW - свързва се към компютъра и показва на дисплея на радиото (SWING).

 

038271432.jpg

как точно става свързването за да се покаже на дисплея на радиото. ?? при мен е само лек звуков сигнал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм си го монтирал сам. Той по принцип е точно за VW, Seat, Skoda. Не знам твоят какъв е. От фирмата, от която го купих го сложиха:

 

http://www.proarm.info/product/380/parktronik-s-vizualizatsia-na-fabrichnia-displey-za-vw-seat-skoda.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих този

https://www.eldibg.com/parktronics/parktronik-oem/parktronik-s-sivi-datchici

 

Уж е ОЕМ. Датчиците са като оригинални на външен вид и ако не знаеш, че не е оригинален не можеш да го различиш. Вътре в колата също няма никакви следи, като единствено няма визуализация на дисплея на радиото, но на мен звука ми е достатъчен и да сега за година и половина не ме е подвел нито веднъж. Зумера се монтира в колонката над колана.Ако не ти се занимава сам да го монтираш от магазина предлагат  имонтаж като на мен миналата година ми взеха 80 лв. Има съответно и гаранция. Като цяло съм много доволен и за тази цена май няма алтернатива. Единствения недостатък който при мен липсваше е , че датчиците са боядисани сиви, били или черни. Моята е светло сив металик и цвета на сивите датчите се оказа същия и не се наложи да ги боядисвам Ако е друг цвят колата трябва да се боядисват.

Редактирано от edisonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.