Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на гориво


Алекси Георгиев

Recommended Posts

Здравейте! От три дни карам Октавия 1.8 125коня 1998г. AGN мотор Газ бензин. Ако може да ми опишете в общи линии разхода на гориво, защото на мен лично ми се струва завишен. Не натискам колата и рядко минава 2500 оборота, а бордовия почти не пада под 10 на среден разход. В повечето случаи стой около 11-12. Говорим в цифри... С 20литра газ минах 160 км. при 70% градско към 30% извън градско. Извинявам се за въпроса, но ме интересуват мнения.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам,че градския ти разход е нормален.

По принцип този мотор не е от най-икономичните.

То затова и предпочитат 1.8Т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го предпочитам, но така се стекоха нещата та взех този. Но ако може още мнения, по-добре ще е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би я карате на по-висока предавка с малко по-ниски обороти от колото " обича " .Моята поне ( според борд'а) става по-икономична около 2800-3000 оборота .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия мотор ли е, защото тази при 2800-3000 на трета вдига разхода спрямо 2000 оборота на четвърта.

Интересуват ме тези неща, защото досега съм карал само 1.4i 60коня и 1.6 75коня бензинови мотори и относно този нямам никакви наблюдения. Затова събирам мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е 1.6 75 коня бензин .Може би Ви заблудих неволно , но при мен е така както го описах .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10лв - точно 95-105км. Засичано многократно и не мърда разхода. Карам предимно на по-висока предавка с по-малко обороти. На климатик пада пробега с 10-15км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега :)

Позволявам си да се включа, тъй като карам абсолютно същия мотор на моята Шкодичка.  :plate_skoda:

Не съм съгласен, че 10-11-12л. е нормален разход за градско каране (поне за този мотор и за моето каране, разбира се).

Лично аз не обичам да "ръчкам" и "карам в лютеницата" и при нормално каране (под нормално каране разбирам без задръстванията всяка сутрин и всяка вечер) колата ми не качва повече от 8л. при изключен климатик и при спазване на ограниченията (визирам максимум 80-90км/ч, където това е позволено). В задръствания, трафик и т.н. до сега не съм успял да сваля под 10-11. И всичко казано до тук е при положение, че карам колата си САМО на бензин (нямам газова уредба).

 

Преди известно време бях ремонтирал колата, защото се счупи алтернатора, при това на магистралата. Човека от Пловдив пипаше много внимателно, но явно нещо се е случило при ремонта и колата започна да дава разход в града от порядъка на 13-14л, което с оглед на описаните по-горе неща, веднага запали една лампа в съзнанието ми. Закарах колата в сервиза в който си я правя. Там хората почистиха и адаптираха дросела и разхода отново си стана същият като преди (7-8л). 

 

П.П. Разхода за който говоря е мерен според бордовия компютър на колата. Допускам, че може да има известни разминавания с реалния такъв, но предполагам, че те са пренебрежимо малки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече почти две седмици адаптация и няколко зареждания мога да се конкретизирам и ще моля за още мнения.

Карам колата на газ. На бензин работи докато пусне газта - сутрин 3 мин. и вечер още 3. Сутрин отивам до работа по околовръстен път (11км) без трафик и спирания, само на пета предавка с 2-2500 оборота и скорост 90-110 км/ч. Вечер се прибирам от работа през града с 2-3 спирания по магазините. Отделно трафика и светофарите... типичното градско каране, при което бордовия не пада под 10 на среден разход. Даже често е от порядъка на 11-12литра.

Та в тези условия, които са всеки ден както ви ги описах с 20 литра газ минавам 160-170 км. до пълен отказ на газовия инжекцион и автоматично прехвърляне на бензин. Моите изчисления са почти 12литра газ на 100 км.

Това питам - нормално ли е при "смесен" разход да харча 12/100 газ?! Какво да проверя и какво да предприема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 5 год имам октавия 2.0 115 градско каране във видин не пада под 13-14 л на 100 км на дълго 8-9 без климатик с нормално каране см около 11

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.