Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няколко въпроса от новак относно Октавия 2


Targov_sl

Recommended Posts

Здравейте. Да се представя Антон се казвам и съм отскоро тук. С Шкода Октавия 2 комби Пре фейслифт.

Имам питане относно осветлението на пасажерската врата долу. Един ден се хванах да подменям изгорели крушки и стигнах до тази. Свалям я,не бе изгоряла. Свалих от другата врата(шофьорската) цялото модулче свързах го към пасажерската и отново нищо. А отляво работят. Не стига ток до отдясно явно. При отваряне на дясната врата цялото осветление на купето светва.

Втория ми въпрос е че в задните врати имам отвори за говорители ала нищо не свири там. Мислех че баланса е настроен само за отпред ама не. Така ли трябва да е . ако няма колонки отзад защо е с отвори?. Ако няма дали все пак стигат букси до вратите.

Третия въпрос ми е емблемата на задния капак е за смяна, четох как колегите си ги свалят и даже линк към магазин от Казанлък, но нещо не можах да намеря връзка с хората, но в олх попаднах на обява за емблемата на 20 лв. Изгодно ли е или е сложил висока цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. Добре дошъл. За отворите всички ги имаме някои имат кажели други като мен нямат. Аз си взех от друга октавия окабеляването за вратите и си го монтирах и от радиото до вратите 2 кабела пуснах и всичко Ок. За емблемата 33лв е нова от ЕТ понеже и аз копувах миналата година :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко снимки или разяснения откъде си прекарал окабеляването , смятам че е било играчка , но си струва се. И как си извадил плеъра. Моят е стрийм и не виждам вариант да го сваля без да нараня пластмасите.

 

А някаква яснота относно неработещата лампичка в долния край на пасажерската врата. Лично на мен много ми е неприятно да има нещо и да не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. ...................................................................................................................................................и даже линк към магазин от Казанлък, но нещо не можах да намеря връзка с хората ......................?

 

http://skodabuldim.com/- тел. 0431 65576 и 0879635005 , в работно време .

Редактирано от rgc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демонтаж радио

Несветеща лампа,предполагам микро ключе в бравата.

Донор за всичко товаhttp://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/52759-skoda-octavia-ii-fl-16tdi-%D0%B8-20tdi-cr-%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8-2-%D0%B1%D1%80%D0%BE%D1%8F/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за клипчето.

Сега за това ключе в бравата. Мислех си и аз за него но то не би ли трябвало да командва и цялостното осветление. Ако е така, то тогава работи, защото се включват плафоните на тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали не са повече ключета във бравата.Преди да предприемеш каквото и да е,огледай дали бравата откопчава докрай,скъсани кабели.Смажи с някакъв спрей.Имаш и лично прочети го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро има подобен проблем. Не работеше говорителя на предна дясна и стъклото на задна дясна врата. За разнообразие работеше говорителя на задна дясна.
Предна лява (шофьорска) врата командва всички. Има кабели за захранване и отделно за комуникация. Предна дясна пък от своя страна командва задна дясна.
Електронните модули по вратите са скъпи, затова трябва първо да се провери цялото окабеляване. Пипкава работа но си заслужава - спестява много.
При мен се оказа счупен пин на една от буксите за комуникация на предна дясна врата.
За съжаление по ВАГ номер излизат само буксите като пластмаса. Пиновете трябва да се купуват отделно и да се запояват.
Целите снопове кабели са много скъпи и трябва яко разглабяне, защото за предна дясна кабелите тръгвали от таблото пред шофьора.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите коли бяха доста по елементарни. Имам и едно поло '96 кюлчето за осветлението бе в колонката отстрани и се сменяше елементарно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементарното не се разваля. Сега концепцията е друга - официален рекет обслужване и сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

малко късно поглеждам. но за кабелите под праговете като махнеш лайсните пластмасовите и ги подпъхваш под тях и под мокета. от там зад жабката към СД-то. нее трудно за 2 часа от до. от раглабянето на корите до зглабянето на всичко и пускането на музиката ако имаш въпроси ЛС :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.