Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За кой е глобата


octaviaia

Recommended Posts

Колеги здравейте!

Мой приятел може би е заснет с камера на КАТ с моята кола.

Въпроса ми е след като той е карал глобата за мен ли е или за него?

На снимката,клипа вижда ли се кой шофира или глобата е за собственика на колата?

В случая аз съм собственик,но на снимката се вижда,че кара друг мога ли аз да понеса глобата?

Редактирано от octaviaia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Пътна полиция има забрана да снима лицата на водачите. Ако случайно се вижда, са длъжни да затъмнят /замъглят и т.н./ изображението на лицето.

Глобата, винаги /по презумпция/ е за собственика.

Поради това, законът му дава възможност, да се оневини, ако не е управлявал той, заснетото в нарушение МПС.

Отиваш в Пътна полиция и попълваш една бланкова декларация, в която под страх от смъртно наказание, посочваш кое лице /гъз, задник и т.н./ е управлявало в нарушение, на Еди коя си дата, Еди къде си, собственото ти МПС.

Необходимо е да посочиш 3 /три/ имена на лицето /гъза/, ЕГН, адрес по лична карта, номер, дата на издаване, респективно от кое МВР е издадена личната карта /предполага се, че доброволно си му предоставил автомобилът, познаваш го и можеш да сдобиеш нужната информация/, подписваш се, тръгваш си и почват да го ловят него!

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре е прав, точно така е. Винаги можеш да посочиш друг за водач, без значение дали е вярно или не.

 

Навремето ме бяха снимали (клипче) на Орлов мост в София. Отидох в КАТ да го видя. Преди да ми го пуснат поискаха да кажа кой е карал колата по време на нарушението. Не можело първо да видя клипа. Най-вероятно за да нямам възможност да "накисна" някой познат или роднина, който кара по-малко в случай, че нарушението е с по-сериозни санкции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя към Боре информация от преди две седмици - на нас ни поискаха и копие от шофьорската книжка на гъза. Ставаше въпрос за "изскочили" от небитието на далечната 2015 три глоби за превишена скорост. Трябва да уточня, че става въпрос за автомобили, собственост на юридическо лице.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:BangHead: шофьорските книжки се издават от КАТ, а искат вие да им носите копие?!!!

По им е лесно директно с книжката,спестяваш им време.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е защото става въпрос за автомобил на ЮЛ. Предполага се, че като си дал автомобил на някого да го управлява, имаш в досието му копие от шофьорската книжка. Тъпото е, че глобите са от 2015 и човека, на чието име излязоха (светнаха ни, че когато става въпрос за ЮЛ шият глобите на този, който е най-напред по азбучен ред) отдавна няма нищо общо с тази фирма, тоест няма как да се отърве от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги здравейте отново.
Днес при ляв завой в Студентски влизаме в кръстовището 3 коли една след друга на зелено и отсреща колите се изтеглят и започваме да се изнасяме и ние,но аз се изнесох на червена светлина която светна след като вече бях вътре в кръстовището.Дали би могло да има санкция за такова нещо?
Питам за тези неща понеже не съм пътувал толкова много по София и не знам как процедират там :D

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте отново.

Днес при ляв завой в Студентски влизаме в кръстовището 3 коли една след друга на зелено и отсреща колите се изтеглят и започваме да се изнасяме и ние,но аз се изнесох на червена светлина която светна след като вече бях вътре в кръстовището.Дали би могло да има санкция за такова нещо?

Питам за тези неща понеже не съм пътувал толкова много по София и не знам как процедират там :D

Поздрави !

Братле, то това в Сф е по-скоро правило, отколкото нарушение ...... :eusa_clap:

Боре, стига го плаши колегата! Те там в Студ. град камерите се използват за други цели ..... :smoking_2:  :threaten:  :boxing:

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си навлязъл преди "червен" не мисля, че трябва да се притесняваш от камери. Виж полиционер, ако те види, на место, ще те спре, за да обяснява, че на червено си навлязъл в кръстовище. Камерите на светофарите отгоре са охранителни, рядко идва честитка за червено, освен в центъра, където ги гледат 24ч охранителните камери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да се надяваме,че не санкционират така.Иначе полицаи нямаше,но като цяло не мисля,че съм в нарушение,то няма да има начин да се завие иначе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в такава ситуация, ме изкараха "нарушител", преди пет години!

В кръстовището бях "на зелено", докато се изнесат всички с предимство, станало червено.

На снимките се виждаше единствено, как завивам "на червено"...

Ходи обяснявай, че "нямаш сестра"!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То...правилно е да не влизаш в кръстовището дори на зелено ако няма да можеш да се изтеглиш преди забранителния сигнал. Според мен, ако ще се глобява - т’ва трябва да е причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип си прав.

В случая обаче, просто така е организирано движението.

Правиш ляв завой, като изчакваш насрещно движещите се, които са с предимство.

И първа кола да си, няма гаранция, че няма да се изнесеш "на червено"!

Аз това исках от полицаите, да върнат записа 30 секунди назад, амаааа - дръжки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много , ама много кръстовища са малоумно регулирани , а където малоумието не им е стигнало взели , че го забранили , ама това е тема на друг разговор .

В случая все си мисля , че последсвия за колегата няма да има ... повечето камери според мен извън идеален център или са бутафорни или са за някакво локално приложение , а и за БГ все още си важи правилото , че до трета кола на червено може (ако не те хванат на място) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То...правилно е да не влизаш в кръстовището дори на зелено ако няма да можеш да се изтеглиш преди забранителния сигнал. Според мен, ако ще се глобява - т’ва трябва да е причината.

За да си сигурен, че няма да навлезеш без да можеш да преминеш, не трябва да има насрещно движение... А в СФ това е рядко и денем невъзможно.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глобени за червено по камера са по-скоро рядкост и прецедент от колкото практика. Аз лично не познавам такъв човек. Чувал съм / чел съм, но до там...

 

 

а и за БГ все още си важи правилото , че до трета кола на червено може (ако не те хванат на място) ;)

 

Има си специален термин и той е "дълго жълто" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги днес минавах покрай мола Сердика посока София Ленд нагоре и видях камерата при телевизионната кула да снима видя си се светкавица аз бях далеч,само като инфо го давам да знаете,че снима.Някъде във форума бях чел,че била празна,но явно не е. Не знам в коя посока снима,но снимаше.(мисля,че посока от кулата към мола само снима,но не съм сигурен).Някой,ако има информация да сподели.

Поздрави!

Редактирано от octaviaia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снима в двете посоки. Някой твърдеше, че ако си в най-лявата лента в посока Токуда - пак снима. Целта й обаче е за “отдалечаващ се“ автомобил, а не “приближаващ“ се. ;) Не знам кой е казал, че е празна, но не си спомням да е била празна някога... Аз лично съм виждал как снима един GL със светкавица привечер... ;) ограничението е 50км/ч в участъка, снима на 63км/ч, доколкото знам. :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЩОМ СНИМА САМО ОТДАЛЕЧАВАЩИ СЕ АВТОМОБИЛИ,ЭНАЧИ СНИМА САМО ПОСОКА ОТ Токуда посока мола така ли?

ПОЭДРАВИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Токуда посока мола, в гръб снима, да. А ако си в най-лявата лента в посока Токуда и прекаляваш, има вероятност да те хване и на отиване към нея - някой го твърдеше тук във форума, но не ми се рови да го намеря... ;)

 

И споко, камерата снима на до 50тина метра от нея (поне така знам - от 30 до 50 метра). Ако си видял светкавичка веднага след теб - ти си. Ако си видял светкавичката и по теб е имало други коли - не си ти.

 

Аз бях в средна лента, когато GL-a изпреварваше всички в най-лявата лента и светна камерката ;) 

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.