Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

двутактово масло или каква добавка в нафтата


lakosste

Recommended Posts

Нека някой да сподели ползвал ли е 2т масло или добавка в нафтата за по-добро смазване на помпата.

Дали маслото може да навреди на сегашните дизелови системи,защото за по-старите съм чувал че нямат проблем а само полза.

Миналия ден сменях масло и филтри и ме притесни че имаше малко стружки върху филтъра.Това според мен е от ,,качествената,, нафта и търся начин подпомогна смазването.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ за лампи върши прекрасна работа зимата.

Това го слагам зимата на бус мерцедес 310д но тези машини са всеядни кучета ,така че няма място за сравнение а и въпроса ми не беше за замръзване на горивото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кола с dpf или катализатор май не е много препоръчително.По скоро добавка.

Ок-питането ми е също така и каква добавка.Нека някои които са ползвали конкретна и имат впечатление да го споделят.А относно дпф-а нали има бездимни масла.По  скоро дали маслото няма да навреди на дюзите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , като гледам не караш от вчера дизел и се надявам си наясно , че всички добавки за дизел са на керосинова основа , а какво е газта за лампи - керосин ... от тук нататък каква марка ще избереш е въпрос на финанси , но с това двутактово масло освен да батисаш дюзи и разпръсквачи , друго няма да направиш.

Аз лично ползвам добавките на Xenum и съм доволен от бензиновите ... надявам се и дизеловите да са на ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , като гледам не караш от вчера дизел и се надявам си наясно , че всички добавки за дизел са на керосинова основа , а какво е газта за лампи - керосин ... от тук нататък каква марка ще избереш е въпрос на финанси , но с това двутактово масло освен да батисаш дюзи и разпръсквачи , друго няма да направиш.

Аз лично ползвам добавките на Xenum и съм доволен от бензиновите ... надявам се и дизеловите да са на ниво.

Не съм на ясно на каква основа са наистина.Значи ще се ориентирам към някоя добавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И тези са си вързали гащите! Представянето на продукта завършва с това:

 

 

Ефикасността на продукта зависи от качеството на ползваното гориво.

 Нашият колега търси добавка за некачествено гориво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тези са си вързали гащите! Представянето на продукта завършва с това:

 

 Нашият колега търси добавка за некачествено гориво

Точно така ,колега .Разбираш ме идеално. :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи като да овкусим лайно: със сол или със захар е по добре? Извинявам се но не се сдържах  :plate_spam:

Редактирано от Dzver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах с тази и обикновен дизел от Еко/Шел, колко помагаше не знам слагах я за свое успокоение.

Регенерациите на DFP намляха след като започнах да зареждам основно от Шел :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи като да овкусим лайно: със сол или със захар е по добре? Извинявам се но не се сдържах  :plate_spam:

Много точно написано.

Хахахахахааааааа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буди усмивка този пост, но лайното в случая е добавката.

Ако не се получи желания от нея ефект, може да се оплачете на арменския поп. Естествено сте били с некачествено гориво. Виж безкрайната тема кой от къде зарежда и от кои горива е доволен.

Сега, колегата какво е сипал, какви са тези стружки в горивния филтър, а те могат да дойдат само от резервоара, но не и след филтъра, той и затова е там, какво не му се смазва, само той си знае. Лично мен ме интересува този въпрос и темата можеше да мине в друга посока, но не смятах да задълбавам, щото имах едно предостатъчно участие в тема за добавки за масло. На Гената ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавки за дизел съм ползвал само две - Castrol TDA и една добавка на ОМВ, която я няма на пазара по принцип. Castrol-а много влияеше на регенерациите. В смисъл, че когато слагах от него регенерациите бяха по-рядко. Освен това, ако пропуснех резервоар, след това на следващия с нея в рамките на 60-80 км градско следваше регенерация. Другата добавка също намалява регенерациите, но освен това и двигателя работи по-добре, с повече тяга в ниските обороти.

Карах с тази и обикновен дизел от Еко/Шел, колко помагаше не знам слагах я за свое успокоение.

Регенерациите на DFP намляха след като започнах да зареждам основно от Шел :)

 

При мен също с ШЕЛ е по-добре, а и двигателя работи по-равномерно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буди усмивка този пост, но лайното в случая е добавката.

Ако не се получи желания от нея ефект, може да се оплачете на арменския поп. Естествено сте били с некачествено гориво. Виж безкрайната тема кой от къде зарежда и от кои горива е доволен.

Сега, колегата какво е сипал, какви са тези стружки в горивния филтър, а те могат да дойдат само от резервоара, но не и след филтъра, той и затова е там, какво не му се смазва, само той си знае. Лично мен ме интересува този въпрос и темата можеше да мине в друга посока, но не смятах да задълбавам, щото имах едно предостатъчно участие в тема за добавки за масло. На Гената ;)

Нищо не съм сипал колега.Тези стружки естествено бяха преди филтъра.Стружки е силно казано по скоро са много миниатюрни лъскави частици ,но нали такаим се казва.Мисля че от некачествена нафта помпата не получава добро триене и може да отделя тези силно казано стружки.Това мисля аз -не знам до колко има логика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, слагай хубава нафта. Хубава, хубава...поне от известните бензиностанции. Щом мислиш, че са стружки от недобро смазване, досега всички да са пострадали.

Помпата е пластмасова. Не съм разглобявал, но съм убеден, че и елементите вътре са пластмасови.

Мисля, че се притесняваш излишно. Най-вероятно са утайки от резервоара или при някое зареждане - от нафтата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На помпа-дюза може ли да се слага 2Т масло?

При комън-рейл знам,че е абсолютно недопустимо заради ДПФ-а.

Или да препоръчате читава добавка за ПД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На помпа-дюза може ли да се слага 2Т масло?

При комън-рейл знам,че е абсолютно недопустимо заради ДПФ-а.

Или да препоръчате читава добавка за ПД.

Кой е кода на мотора? Има ли ДПФ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, слагай хубава нафта. Хубава, хубава...поне от известните бензиностанции. Щом мислиш, че са стружки от недобро смазване, досега всички да са пострадали.

Помпата е пластмасова. Не съм разглобявал, но съм убеден, че и елементите вътре са пластмасови.

Мисля, че се притесняваш излишно. Най-вероятно са утайки от резервоара или при някое зареждане - от нафтата.

Може и да са утайки,но защо ако има безопасна добавка да не подобрим смазването.А относно помпата не вярвам да е пластмасова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е кода на мотора? Има ли ДПФ?

Другите нека не се чувстват пренебрегнати но мисля че ти си един от хората който ще реши дилемата.Да слагаме ли масло или добавка за смазване-не за почистване.

Редактирано от lakosste
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи на кой мотор го слагате

В смисъл?

Моя е 2.0 110 к.с. или трябва да видя кода

Редактирано от lakosste
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.