Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум при ляв завой


mgk86bg

Recommended Posts

Здравейте,

имам следното притеснение - притежавам Октавия 3 от два дни и забелязах че дори съваем леко да завия на ляво се чува един много неприятен шум - като хъркане/стържене - не е метален шум. Двигателя е 1.6 дизел. Когато карам направо или завивам надясно - проблеми няма. Като въртя волана на място - също няма шумове. Шумовете са само когато волана се завърти наляво. Неприятния шум се чува дари ако колата е на свободна и в движение завия волана на ляво. Моля за съвет какъв може да е проблема. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Десен.

 

О3 е нова кола. Рано й е за лагер. Ама кво ли има да се чудя вече. Лагера вие, колега. Не стърже и хърка. Виж гумата да не опира някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да каже пробега. И при каква скорост се чува шума. Или се чува дори и да кара с 20.

Описания шум, като звук не е на лагер, ама този, който го чува си знае най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да извинявам се - колата е на 95 000. Прави го при всякаква скорост дори и съвсем леко за свия волана вляво. И да - шума не е виене а по скоро като хъркане/стържене - със сигурност не е метален шум. Да опира някъде гумата ме съмнява понеже шума се получава дори и съвсем леко да свия волана - не е нужно да правя завой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Не е лагер. Пробега е малко и лагер се чува при по-висока скорост от 40км/ч  нагоре и даже по-нагоре например. Аз съм пас. Не знам от какво е.

 


п.п. Да, на ляв завой наистина е десен лагер. Не го написах несериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж все пак, дали не ти опира гумата в подкалника. Колегата ми кара Октавия 3 и беше подпрял някакъв пън с бронята, ниско долу. И подкалника се беше огънал към гумата. И стържеше дори при малко завиване. Натиснахме го към коша на мотора, той изпука и се намести и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, на приятел с О3 на около 90 000 , смениха лагер на главината по гаранция.

Случва се да се разбият, въпреки малкия пробег.

И малко извън темата, същата кола, вчера я взе от сервиза - водна помпа на 120 000 я смениха по гаранция, защото колата загря и се осветка

 

Колега, ако колата е закупена от би трябвало още да е в гаранция ?

Ако е така, отивай да си я оправят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем но не намерих възможност да се засека този звук приличащ на "търтене/ръмжене" защото звука се появява понякога 5 секунди понякога 3 секунди.

Досега съм го чул 4 пъти и то в много неочаквани предимно бавни скорости. Последния път беше два поредни звука на през два завоя наляво през две пресечки.

Автомобила ми е дизел и е закупен в края на 2013. В момента е на 20к пробег.

Мисля че може да е от климатика. В повечето случаи звука се чува с наскоро заработен двигател и климатик.

И при мене беше когато завия волана към 60-70% на ляво. Тествал съм в престой като завъртам волана изцяло наляво или надясно. Не се чува нищо странно исвен стандартното виене на хидравликата на воланната помпа.

Следя темата.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са гаранционни, или не, отидете при вносителя, или в сервизите от белия списък. С гадаене на клавиатурата, няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

И аз имам този шум, със съшата кола съм 1.6д/2014 на 50+х км. при мен се появява дори и на място с леко завъртана на волана наляво. Просто като обере свободният луфт на волана и като създам съвсем малко усилие за ляв завой се чува слабо виене. Има го от нова.При същото усилие за десен завой, и даже доста повече та да започнат и гумите да се въртят не се чува този шум.

Май идва от кормилното управление (няма хидравлична помпа, електрическо е).

Пред дни ми се случи сутрин на студена кола (около 3 градуса навън) да чуя доста отчетливо, та даже изви като на ремък на десен завой на задна, но не съм се впрягал защото неповтори а и не бях сигурен дали е свързано с управлението. Имам час за 60х. км сервиз след няколко седмици и ще го маркирам да се обърне вимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Група - тампон на скоростна кутия. Вчера като го смениха валеше силно и малко по - трудно бих диловил шума, но като че ли всичко беше Ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си го тоя шум при пълен ляв или пълен десен, сутрин докато още не се е раздвижила. Електромеханичен усилвател на волана било. Получава понякога и е еднократно примерно на 500 метра след като съм запалил, после го няма. Не мисля, че е нещо сериозно. А за водната помпа - бройте я като консуматив. На пасат Олтрак на 10 000 км изтрещя, на друг пасат за 90 000 км - 3 броя смениха. Масово и на Шкодите издъхват на около 90-120 000 км. (имам поне 3-4 познати със сменена на Ок3 CR)

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте, 

Проблема при мен беше същия. Смениха ми тампон на скаростната скаростната кутия и се оправи. 

Октавия III, 2015, 37 хил. км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...
На 6.03.2019 г. at 19:52, Искрен написа:

Здравейте, 

Проблема при мен беше същия. Смениха ми тампон на скаростната скаростната кутия и се оправи. 

Октавия III, 2015, 37 хил. км

Колко ти коства удоволствието?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.