Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вчера колата ми изгасна в движение без никакви предупреждения.


cenarius

Recommended Posts

Здравейте,

 

Вчера както си карах при нито един ненатиснати педали и загрял двигател колата си изгасна в движение (карах по инерция). Включих втора и колата веднага запали и продължи. Никога досега не ми се е случвало такова нещо. Имате ли представа от какво може да изгасна колата така в нищото? 

Редактирано от cenarius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслени отлагания по дроселовата клапа. При нея няма допълнителни канали за празен ход. При напластяване, отвора при леко отворена клапа е недостатъчен за необходимоя въздух. Почисти я с бензин или спрей за карбуратори, желателно без да я разкачваш, ако е с електрическо управление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей с бензин.

Свали я и почисти хубаво.

На място е малко неудобно.

Покарай 10-20км и ще се адаптира сама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дросела е механичен, свален и почистен до блясък преди 5 000км. Възможно ли е да се е затлачила за такъв период? Ще разкача пластмасите и ще кажа какво е състоянието. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем /1.9 тди/. Оказа се студена спойка в реле 109 /доколкото си спомням номера/ за управление на двигателя.Намира се под кормилото в кутия заедно с други релета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

109 май е за компютъра, но може и да бъркам. По спомен, като на мен ми изгасна колата, дизел, при опит за диагностика - не можеше да се свърже с компютъра - все едно липсва.

Ама колегата е с бензин - не мисля, че приключението му е като на мен и теб :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска карах колата 30км и нямаше никакви проблеми. Градско със спирания поне 5 пъти. Пусто защо не закачих кабела.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Проблема при мен можеше да не се яви на 1 000 км. нито еди път, но на 1 км. можеше да е няколко пъти.

Провери релето за управление на двигателя.По всяка вероятност в описанието на ел.системата са описани релетата.

Релето се проверява за студена спойка с разглобяване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен автомобила е 1600 кубика бензин AKL 101коня доколкото разбрах от постовете на колегите по-нагоре проблемът описан от теб важи само за 1.9TDI 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.