Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна решетка на парно О2 FL


ses

Recommended Posts

Здравейте,

 

Тъй като имаше голям интерес, ще се опитам да опиша процедурата по смяна на решетката на парното (предна дясна) на Октавия 2 FL.

 

За целта са Ви необходими следните неща:

 


 

2. Резервна решетка. Моята е със следния парт номер - 1Z0802702

 

В сайта на Еуратек намерих следните:

1Z0819702A9B9 РЕШЕТКА ВЕНТИЛАЦИЯ ДЯСНА 77.56 лв.

1Z0819702A3X1 РЕШЕТКА ВЕНТИЛАЦИЯ ДЯСНА 116.03 лв.

 

1Z0819701A3X1 РЕШЕТКА ВЕНТИЛАЦИЯ ЛЯВА 116.03 лв.

1Z0819701A9B9 РЕШЕТКА ВЕНТИЛАЦИЯ ЛЯВА 77.56 лв.

 

3. Голямо търпение :)

 

 

В началото много се чудех и маех как ще се изкара решетка, търсих из нета теми, видеа, но нищо.

За щастие всичко ми се изясни след като си набавих резервната част.

Може да видите, че от 2те и страни има по 2 метални пластини, които я придържат:

 

dqsna.jpg  и от другата страна lqva.jpg

 

Взимате който от пластмасовите инструмени ви е удобно и се опитвате да го вкарате между таблото и самата решетка.

Цаката е да го вкарате там където са пластините, за да можете да ги натиснете на вътре към решетката.

Аз го правих последователно, първо 2-те пластини от едната страна и после от другата, като може би за това малко се затрудних на 2-рата страна и при изваждането дори изпадна едната метална пластина (счупи се от основата) при изваждането. Тъй като имах резервна решетка, избубената пластина не ми направи впечатление :)

 

Ако все още ви се намират въпроси...стреляйте.

Описанието на подмяната е кратко и с не много снимков матрЯл, тъй като самата смяна я направих преди няколко месеца.

Лява и дясна решетка би трябвало да се сменят по един и същ начин, докато за централните в таблото трябва да се махне и "аварийките".

 

Надявам се да съм бил полезен :)

Поздрави,

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за темата. Със сигурност ще помогне на мнозина :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Само да вметна, че въпросните пластмаси ги намирам в Aliexpress за под 35лв едната с безплатна доставка:

 

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20170926042610&isPremium=y&SearchText=Dash+Air+Vent+Skoda+Octavia+

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Да добява и едно видио как става демонтажа

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.