Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предпазване на тапицерия?


Kograman

Recommended Posts

С какво мога да третирам тапицерията на Суперба,да не се цапа толкова лесно? По принцип си пазя колата,но се случва нещо да се разлее по тапицерията.

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи я намажи с гъша мас. Зимата си мажа с нея обувките и не позволява на кожата да поема влага. Ше откача.

Я вземи третирай с нещо возещите се в колата или себе си. Зависи кой разлива по тапицерията.

Иначе периодично пране на седалките. Може и на автомивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)   Някъде тук,колега беше пуснал такъв продукт който е за предпазване на костюми и т.н, но не мога да намеря темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://topauto.bg/rainx-produkti/78-za-tekstil-500-ml.html

 

Мисля,че беше това.

Редактирано от igeorgiev82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам импрегниращ спрей за зимните си обувки от няколко години. Ефекта е абсолютно същият. Мога да стоя с часове в киша с велурени/набукови обувки и няма пропускане

Препоръчвам спрей за обувки "Аква  стоп" на Casablanka - продава се в повечето магазини за обувки + Фантастико.

От време на време пускат в ЛИДЛ и техен спрей, в по-голяма опаковка от този на Казабланка - също работи добре.

 

Споделям това в случай, че колегата не може да намери въпросният Rаin-X или иска да пробва ефекта за по-малко пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Лидъл има в момента такъв спрей. Мисля че и за палатки предлагат. Ще си взема  този  Rain, да видя как ще е с него. Ще споделя впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи найлони :D

 

А сега сериозно - никога не бих си напръскал в колата с такива спрейчета... защото, едно са обувки, ама друго е тази "полу-кожа", която ако се напука или почне да се бели - цената не е като за едни обувки ;)

 

Пране на 2-3-5 години е достатъчно, според мен. Ако е кожа - още по-лесно става...  Може всяка седмица да се чисти.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този импрегнатор от AutoZone BG, поне според описанието, също предпазва мокет и текстил: Импрегнатор за гюрук и текстил SONAX.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този импрегнатор от AutoZone BG, поне според описанието, също предпазва мокет и текстил: Импрегнатор за гюрук и текстил SONAX.

 

Съгласен! На Sonax бих пробвал, но на случайни не бих се доверил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а не може ли просто да се облече в калъфки?

Защото преди години като купих колата в магазина до мен поръчах пълен комплект специално за Супър калъфки в черно и сиво.С всичките му особености като велкро отваряния за въздушните възглавници и отговаря точно на модела.С всички възможни части за глава подлакътник и прочие.Спомням си че ми взеха 36 лв.После платих още толкоз и я облякоха.На черна кола тапицерията е черно със сиво седи по добре и от оригиналната.

Хич няма и да я пера.Направо ще купя нова и пак така ще я облека.Всичко седи изпънато абе не можеш да разбереш че е проста калъфка..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни взех подобен препарат от Лидл на W5. Минах цялата тапицерия и няколко петна на тавана. Много съм доволен, струваше 2.99лв. Флакон под налягане, излиза на пяна и се трие с парцал. За няколко часа тапицерията изсъхна напълно и е като нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.