Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Виеща ролка - как да разбера коя?


jorojoro

Recommended Posts

От няколко дни сякаш долавям шум на виеща ролка. Как да разбера коя е или поне дали е от ангренажните или пистовите? Възможно ли е да ролка/лагер на алтернатора?

*Всички ремъци и ролки са сменени преди точно 50 000км.

 

Някой колега от София дали би "ударил едно рамо"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли да отвориш и да слушаш докато работи двигателя, може и да се разбере коя вие.

И при мен има от известно време и ще трябва да я карам да я оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни сякаш долавям шум на виеща ролка. Как да разбера коя е или поне дали е от ангренажните или пистовите? Възможно ли е да ролка/лагер на алтернатора?

*Всички ремъци и ролки са сменени преди точно 50 000км.

 

Някой колега от София дали би "ударил едно рамо"?

Свали пистовия ремък като за начало и пробвай има ли го виенето
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа такова неприятно виене точно от единия лагер на алтернатора. Преди това ми се чуваше от паразитна/ водеща ролка на пистовия ремък (свалих ремъка и при въртене на ръка ролката ми изглеждаше поразбита) и я смених, но виенето изчезна при смяната на лагера. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

наскоро закъсах с колата на магистралата към София. Ремонтирах я в един сервиз в Пловдив и там ми смениха лагера на алтернатора. След това и при мен започна да се чува едно досадно виене под капака. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите!

Ще търся някой "доктор" за диагностика и отстраняване на проблема.

*Колеги, вие на колко хиляди км сменяте ремъци и ролки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като въртя волана на място или на ниски обороти и ремъка свири не знам защо. Казаха ми ролка на генератора, но като я сменях преди 60-70 000 км. пак така си беше, общо взето винаги си е свирил...

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите!

Ще търся някой "доктор" за диагностика и отстраняване на проблема.

*Колеги, вие на колко хиляди км сменяте ремъци и ролки?

На шкодилака до сега е сменян 2 пъти ангренажа. На 120 000 и сега на 240 го смених. Еуратек си му дават толкова. За 10 години - 2 пъти. Сега след като спрях да я обслужвам в Еуратек мисля на по 60 000 да го сменям. Колата е на 240 000 и мисля че е крайно време да влезе за ревизия на алтернатора за да няма гафове по пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя ангренажен ремък го смених на 70000 км - беше Continental Contitech. Сега пак е Continental Contitech и там където ми го смениха ми казаха, че може да изкара 90000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

При мен се оказа такова неприятно виене точно от единия лагер на алтернатора. Преди това ми се чуваше от паразитна/ водеща ролка на пистовия ремък (свалих ремъка и при въртене на ръка ролката ми изглеждаше поразбита) и я смених, но виенето изчезна при смяната на лагера. :)

Алтернатор за сервизиране и при мен. Пълно обслужване (+нови четки) и към 130 лева... Виенето изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.