Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

MDI - употреби, модификации, джаджи?


Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Видях, че темата е разисквана в някоя и друга тема вече, но правя тази с цел да събера опит от всеки, който се е сдобил с това странно решение от VAG и го е адаптирал за собствените си нужди.

Колкото и да напомня тази букса на времената когато всеки GSM си беше със собствен кабел и конектор, все пак дава възможност да свързваш устройства към колата без да се ангажираш със скъпи и рискови модификации по таблото и окабеляването (в което няма нищо лошо, просто някои сме повече консуматори отколкото жарки ентусиасти).

 

Аз лично съм с Octavia 2 FL, и не знам дали други модели го имат фабрично. Тествал съм ред кабели, и резултатът е :

- MDI>USB - работи, и в момента си слушам флашка докато карам. Swing радиото не ми показва името на песента на главния дисплей, но пък показва името на файла ако сменя на директориите. За разлика от Maxidot-а, който ми показва и ID3 tag-a oт MP3- ката. Малко е тъпо, че на големият екран виждам само Track1, 2 и тн, а на онова малко дисплейче предпочитам да си гледам информация свързана с колата, но не знам за решение на проблема което да не включва да изтръгна старото радио.

- MDI>3.5mm jack - позволява само насочване на аудио, никакви команди не са възможни. По принцип, хендсфритата командват телефоните благодарение на секциите на жака, но не мисля, че колата е дотам умна, или просто не съм намерил подходящ кабел.

- MDI>micro USB - не засича устройство, неизползваемо е за мен. Вероятно може да работи с памети, които ползват интерфейса, но аз с преходник от нормално USB към micro не направих нищо.

- MDI> раздвоен кабел с 3.5мм jack и USB - работи само jack-a. Ако някой е намерил работещо раздвоено устройство, нека каже. Но аз гледам, че доста масово ги махнаха от ebay, което значи, че може би не работят като цяло.

 

Това е. Някой друг да е намерил някаква по-интересна джаджа или кабел, или да го е нагласил да му върши по-добра работа? Аз дори не се занимавам да сменям преходници, защото ваденето на предишния кабел-преходник е някакъв ад, аз ли не го правя като хората, не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На суинга при мен показва id таг като натисна info. После си остава така за следващите песни и си показва и техния таг. Може да избира и между различните тагове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, като натиснеш Info можеш да си избираш какво да ти показва. Има Song name, Artist (ако е попълнен ID3 tag), File name, Folder name. Недостатък е, че не виждаш брояч колко е минало от песента както се вижда докато ровиш по папките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.