Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на верига


miro-felicia

Recommended Posts

Здравейте колеги. Преди няколко месеца си купих шкода фабия 1, 2001 г. 1,4 mpi. В началото не бях забелязал толкова чукането, но сега се увеличи. Мисля да и сменя веригата, може ли някой, който се е сблъсквал с подобно нещо да ми даде някои насоки и ако някой има някаква схема ако може да ми прати. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каква схема питаш? Ако смяташ да си сменяш сам ли? Напиши с Google следното: "skoda fabia 1.4mpi angrenage chain" и ще получиш доста инфо. и като схеми и като клипчета от youtube.  Аз наскоро сменях, колата поутихна и започнаха да се раличават другите шумове например от скоростната кутия които до сега тракането от веригата заглушаваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта, а относно зацепването на 12 нита ли трябва да е от белег до белег ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта, а относно зацепването на 12 нита ли трябва да е от белег до белег ?

Tри пъти мери и един път режи - 12 звена/прешлена  , не 12 зъба /нита . Така пише по дебелите  книги 12 зъба излизат 11 прешлена и колата не върви

във високите. 4 та шкода правя за последните две години на 12 зъба зацепена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангренажна верига на англичански е Timing chain. Най добре си намери майстор. Аз като мислех да купуваме една фабия за верига , ме посъветваха че е хамалогия, магарето пречело на мотора да се килне и било играчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.