Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Филтър климатроник Шкода Октавия 1.8 турбо 2001г


tefo

Recommended Posts

Здравейте колеги,нов съм във форума от вчера съм горд собственик на Шкода Октавия 1.8 турбо 2001г.Може ли да ми кажете къде стой филтъра на климатроника?​Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че използвам темата на колегата, някои може ли да каже къде точо се намира това .....

 

http://workshop-manuals.com/skoda/octavia-mk1/heating_air_conditioning/heating_air_conditioning/air_conditioner/summary_of_components_for_air_conditioning_and_heating_engine_compartment_(manual_control)/check_condensation_water_drain_remove_and_install_valve/

 

Забелязах че при работещ климатик не изпуска конденз, и след спиране и последващо пускане мирише гадно !!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за въздушният филтър (може и да има друг), намира се както е казала колегата The Best Forman под кората която е между стъклото и капака от страната на пасажера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук провери дали е запушено http://workshop-manuals.com/skoda/octavia-mk1/heating_air_conditioning/heating_air_conditioning/air_conditioner/climatronic_air_conditioner_with_automatic_regulation)/climatronic_engine_compartment/- позиция № 7. Има нещо като маркуч, което в края е сплескано и има свойството да задържа боклуци. За миризмата, трябва да се почисти радиаторчето на климатика във вътрешноста на парното с един от онезе спрейове с дълги маркучета. Нали преди да се прави процедурара със спрея, трябва да е сигурно, че дренажа е отпушен, за да може мръсотията да изтече навън...

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Профилактика на климатика е правена на пролет от "майстор", като това включва и анти бактериалното пръскане със спрейовете. Интересното е че миризмата се върна около месец след процедурата. Ще проверя дренажа в какво състояние е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Профилактика на климатика е правена на пролет от "майстор", като това включва и анти бактериалното пръскане със спрейовете. Интересното е че миризмата се върна около месец след процедурата. Ще проверя дренажа в какво състояние е ...

На мойта два спрея през духалките и една "бомбичка"(не бира) и пак намирисва.

Май ще трябва разглобяване ама като знам колко е работа е....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен са ми казвали, че когато е работил климатика, спира се и се оставя "парното" да подуха няколко минути.

А иначе, ето:

Редактирано от jorojoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали кората под чистачките и ще го видиш в дясно .

Не е нужно да я сваля,само леко се надига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.