Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ламели на климатик за Octavia 2 FL


Forger

Recommended Posts

Здравейте,

 

Отскоро имам О2FL и ми се счупиха ламелите на климатика. Не зная дали това е точното име на детайла, но това са онези пластмасови решетки в салона, които управляват накъде да духа въздушния поток в купето. Питах днес в Еуратек и те не можаха да ми кажат как точно се водят. Интересуват ме тези за управление на въздуха на задната седалка (намират се на гърба на подлакътника). Молбата ми е, ако можете да ми кажете от къде може да се купи този детайл.

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕураТек си ги водят решетка вентилация, ако е това което си мисля. По VIN номера трябва да им излезе в ЕТКА точно кои са за твоята кола. Явно си попаднал на някой, който не може или не иска да работи с ЕТКА.

 

Като свалиш счупената решетката върху нея някъде няма ли номер? Нещо от рода на 1U1819702B47H? Ако откриеш такъв по него може да търсиш после нова.

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз също имах този проблем и си намерих 2ра употреба от форума.

Смяната не е кой знае колко трудна, стига да имаш правилните инструменти.

Пиши на Лс ако те интересува нещо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е защо на лично.Нали затова е форума,да се учим един друг.Мен ме интересува как се сменят,че и моите дадоха фира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТ панела се води "Решетка вентилация подлакътник" и е с артикулен номер 1Z0819203 9B9. Цената му е 91,00 лв., но в момента няма наличност (според сайта на ЕТ). Би трябвало да можеш да го поръчаш, а доставката вероятно ще отнеме 2-3 седмици. Tакъв панел има и в aliexpress... На цена около 15 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е защо на лично.Нали затова е форума,да се учим един друг.Мен ме интересува как се сменят,че и моите дадоха фира

За Лс по-скоро имах предвид относно цената, за да не се окаже, че подбивам на някой във форума бизнеса.

Иначе относно махането...сменил съм на моята О2 Fl предно дясно, яко някой има конкретни питанки, да казва...ако трябва и снимки ще кача.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената ясно,кой как намери.Снимките са добро нещо,да се знае какво как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , има един раздел "Сам се справих" , не е задължително , но се чувствайте свободни да пускате теми за всякакви ремонти в домашни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Лс по-скоро имах предвид относно цената, за да не се окаже, че подбивам на някой във форума бизнеса.

Иначе относно махането...сменил съм на моята О2 Fl предно дясно, яко някой има конкретни питанки, да казва...ако трябва и снимки ще кача.

 

И при мен предно дясно има няколко счупени, така че снимките са добре дошли

 

Колеги , има един раздел "Сам се справих" , не е задължително , но се чувствайте свободни да пускате теми за всякакви ремонти в домашни условия.

Такава тема ще е полезна за всички :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Тези в средата над плейъра могат ли да се сменят само въздуховодите? Счупи ми се механизма на капачето, а и е малко захабено вече и си намерих целия "модул" за 10лв, но има 3 ламели счупени. И сега съм пред дилема дали да не сложа механизма на моя малко захабен модул, но пък ще е здрав или сложа новия, но със счупени ламели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези в средата над плейъра могат ли да се сменят само въздуховодите? Счупи ми се механизма на капачето, а и е малко захабено вече и си намерих целия "модул" за 10лв, но има 3 ламели счупени. И сега съм пред дилема дали да не сложа механизма на моя малко захабен модул, но пък ще е здрав или сложа новия, но със счупени ламели.

На Октавия1 съм я правил тази гимнастика и става,предполагам и на О2 ще стане.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а решетката на въздуховодите зад подлакътника пак ли се вади по аналогичен начин с повечко сила заради наличието на пластини в краищата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A как става номера? С пинсета ги вадя/слагам или ?

С кредитни карти или други подобни завираш отвсякъде,да натиснат

зъбчетата и дърпаш внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.