Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Superb MK3 MY2018 ?


Didomir

Recommended Posts

Здравейте,

 

Някой има ли достоверна информация кога ще може да се поръчва MK3 MY2018 ?

В Еуратек не пожалаха да споделят такава информация, в чуждоземните форуми пишат 42/45 седмица на 2017.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е 2018 ;) всичко което е произведено след 22 седмица се води моделна година 2018.

Ако чакаш новите скоростни кутии, те са след 44 седмица само за дизелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е 2018 ;) всичко което е произведено след 22 седмица се води моделна година 2018.

Ако чакаш новите скоростни кутии, те са след 44 седмица само за дизелите.

Чакам основно 7DSG за 190к.с 4x4 , макар че човек знае ли какъв заек ще излезе... 7DSG със сухите съединители не ги хвалят много (макар че градската кола Сеат е с такава), дано новото 7DSG да са го проектирали както трябва и аз да успея да дочакам да го пуснат в конфигуратора  :eusa_think:

Май ще търся информация Пасат 240к.с. с тази кутия как се държи и ще мисля после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди и го покарай, преди имаха такъв в Порше изток. Другата ти опция е Артеона в него също слагат новото DSG.

Към момента не съм срещал негативни мнение, но все пак е нова разработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7DSG за Супърб-а предполагам няма да е със сухи съединители, а ще е като на Кодиак-а със съединители в маслена баня.

Аз също не разбирам защо се правят на идиоти от ЕТ и не споделят информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми отвориха един документ изпратен им от Шкода и видяхме, коя седмица какво излиза.

Единственото за което адски много ме е яд, е че в последствие пуснаха прените двойни стъкла.

И да новото 7-DSG съединителите не са сухи, а в маслена баня. Западна Европа вече Супърбите идват с него, при нас ще е след 44 седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двойните стъкла,не са ли за дизелите само?

Не на всяка модификация можеш да ги добавиш.

 

Какво представлява това стъкло? Нещо съм изтървал нишката на нововъведенията...

Предните стъкла, на шофьора и пасажера са двойни, което намаля шума. Другото ново е масажиращите седалки, но от това което четох, е че не са много сполучливи.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от Еуратек си пазят интереса... Ако се разбере че излиза нова скоростна кутия хората ще чакат, а те имат квоти да покриват...

 

Другото с което ме изненадаха е че няма отстъпка за Kodiaq. Чакаш 150 работни дни, което ще да е около 7 месеца, плащаш цена която идва много близо до X3 или други премиум производители (то и при тях се чака доста, но поне дават добри цени), странно. Явно не искат да продават Кодиак активно.

 

Както и да е, аз имам време да чакам, ей го къде е 30.10.2017.

 

Апропо, дайте съвет/споделете опит за следните опций:

-"Защита от лоши пътища"

-Двойните стъкла 

-Canton - как е стандартната музика, някой аудио специалист може ли да препоръча друг ъпгрейд на стандартното аудио ?

 

Или по-скоро кои са за Вас екстрите които си заслужава да се поръчат ? Според мен минимума е ксенон, навигация, климатроник, парктроник, и общо взето автомобили с тези екстри съм управлявал, интересно ми е да чуя и други мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не му дреме за България.

Продават навсякъде по много и тук въпреки, че се чака.

Липсата на читав втори сервиз в София дори не отблъсква желаещите, но мисля че частните лица малко по малко ще се отдръпнат, макар марката да е супер, конкуренция си има.

 

Относно екстрите - xenon/LED според мен са задължителни, Canton също, но не очаквайте чудеса от ранга на B&O, Bose или JBL (но е добро подобрение, сега струва ли си парите сам всеки преценява).Нави аз не бих взел, в коя да е кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от Еуратек си пазят интереса... Ако се разбере че излиза нова скоростна кутия хората ще чакат, а те имат квоти да покриват...

 

Другото с което ме изненадаха е че няма отстъпка за Kodiaq. Чакаш 150 работни дни, което ще да е около 7 месеца, плащаш цена която идва много близо до X3 или други премиум производители (то и при тях се чака доста, но поне дават добри цени), странно. Явно не искат да продават Кодиак активно.

 

Както и да е, аз имам време да чакам, ей го къде е 30.10.2017.

 

Апропо, дайте съвет/споделете опит за следните опций:

-"Защита от лоши пътища"

-Двойните стъкла 

-Canton - как е стандартната музика, някой аудио специалист може ли да препоръча друг ъпгрейд на стандартното аудио ?

 

Или по-скоро кои са за Вас екстрите които си заслужава да се поръчат ? Според мен минимума е ксенон, навигация, климатроник, парктроник, и общо взето автомобили с тези екстри съм управлявал, интересно ми е да чуя и други мнения.

 

Моят го наблъсках почти с всички екстри и за нищо не съжалявам :)

Според мен задължително трябва да сложиш DDC, лично аз бих си сложил двойните стъкла, защото след 110 км вече има шум от страничните огледала. Кантона свири много добре - заслужава си, много се чудих за виртуалният педал, накрая го поръчах и да ти кажа по друг начин нито отварям, нито затварям багажника много е удобно. 

Или направо погледни L&K с един Колумбос 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

На мен ми отвориха един документ изпратен им от Шкода и видяхме, коя седмица какво излиза.

Единственото за което адски много ме е яд, е че в последствие пуснаха прените двойни стъкла.

И да новото 7-DSG съединителите не са сухи, а в маслена баня. Западна Европа вече Супърбите идват с него, при нас ще е след 44 седмица.

Новото 7ск DSG за 4х4 вече го има на чешкия конфигуратор, сигурно и при нас ще се появи скоро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Някой има ли представа какво се случва с Columbus-а? 

На много места из интернет виждам, че MY2018 вече ще е с 9.2 инчовия Колумбус. В конфигуратора обаче виждам, че все още си фигурира текущия 8 инчов вариант.

 

Милен,

В документа който са ти отворили Еуратек дали си мернал информация по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че трупам спам. Но вече знам отговора и си отговарям сам (ако и някой друг го интересува).

Вече се поръчва новия, 9.2 инчов Колумбус въпреки, че в конфигуратора седи стария.

Колкото до 7DSG - в момента все още си е сухия вариант.

Информацията е от Еуратек. Връщам се от там.

 

Поздрави,

Редактирано от Deimos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че трупам спам. Но вече знам отговора и си отговарям сам (ако и някой друг го интересува).

Вече се поръчва новия, 9.2 инчов Колумбус въпреки, че в конфигуратора седи стария.

Колкото до 7DSG - в момента все още си е сухия вариант.

Информацията е от Еуратек. Връщам се от там.

 

Поздрави,

Сухия вариянт (DQ200) не го слагат на 2.0 дизел версиите, не е разчетен за този въртящ момент.

 

На 2.0 TDI 150к.с би трябвало да е DQ381, която е нова кутия мокър тип със 7 скорости. А за 190к.с трябва да е като на Кодиак-а - DQ500.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сухия вариянт (DQ200) не го слагат на 2.0 дизел версиите, не е разчетен за този въртящ момент.

 

На 2.0 TDI 150к.с би трябвало да е DQ381, която е нова кутия мокър тип със 7 скорости. А за 190к.с трябва да е като на Кодиак-а - DQ500.

Да, забравих да уточня, че говоря за 1.4 и 1.8 бензините. Моя грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, забравих да уточня, че говоря за 1.4 и 1.8 бензините. Моя грешка.

DQ200 много ги плюят, но на Фабията съм с такава и нямам оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новото 7ск DSG за 4х4 вече го има на чешкия конфигуратор, сигурно и при нас ще се появи скоро...

 

Вече 2.0 TDI 4x4 DSG се поръчва със 7 скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.