Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Размер гуми


gemballa

Recommended Posts

Здравейте, предстои ми закупуване на зимни гуми за Фабиана и искам да попитам мога ли да сложа 185/65/15 , които са леко по-високи от тези с които дойде от завода 185/60/15 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще промени показанията за скорост и километри? Променяш обиколката на колелата.

Това са 5% от 185мм, близо 9,25 мм. Ще я повдигнеш с толкова...

Аз бих спазвал предписанията на производителя, обикновено са на капака за зареждане с гориво.

Редактирано от stocher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според "гумения" калкулатор вместо 100 ще показва 97 , но в колата има заложени едни 10% завишение (тествано е по GPS) , просто колегата трябва да има това предвид .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем няма да се вдигне с тая гума. Пак ще показва 3-4кмч по-малко отколкото е реалната скорост по ГПС. Завпдско е 7-8кмч.

 

Не знам на ф3 как е борд компютъра, но на Йети дава да си го настроиш сам, при смяна на размера. Имаш winter tyres в менюто и по спомен стъпките са през 5%.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростомера не ме притеснява. Тревогите са ми свързани с това да вземат да опират някъде тия по-високи гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да опират някъде. Разстоянието от гумата до веждите на калниците е голямо. Много по голямо от 9мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да мина един размер нагоре за зимата от 215/40/17, но се чудя дали 205/45/17 или 215/45/17. При 205-ците ме притеснява, че ръбът на джантата ще се оголи много, а зимата ще има бая предпоставки за ожулвания - бордюри, локви, киша, преспи итн, a при 215/45/17 вече идваме на 22мм по-голям диаметър от оригиналното...

Редактирано от digitalundgrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите със 7J ли са? Ако да, няма да имаш притеснения за оголване на ръба на джантата с гуми 205

Другият вариант е да минеш на 16", та дори 15" джанти, тъкмо за разликата в цената на зимните гуми между 17" и 15" ще спестиш за едни джанти :D 

Редактирано от gemballa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има смисъл, ако разликата в цената е драстична, м/у 60 и 65.Аз бих се ориентирал към по евтиният и по разпространения размер. Зимата се случва да се скъса гума, да е по лесно и евтино за смяна. Иначе за пътно поведение или по висока кола, едва ли ще усетиш разлика. Става по мудна колата с увеличаване на диаметъра на гумите, нищо друго.

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си закупих Debica Frigo 185 60 15 миналата зима, но пък се замислям за 195 55 15 размер, с цел повишаване на стабилността в завои. Ако имаш интерес към гуми като моите (имат си фактура и са на 5-6хил км) пиши и може да измислим някаква схема :) Ако си решил твърдо да вървиш към по-високи, сигурно предвиждаш да катериш лоши пътища и тогава това ще ти помогне. Успех каквото и да решиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.