Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

въпроси от може би най новия собственик на октавия


НИКИ

Recommended Posts

Има и с печки.Сега дали са от завода е друг въпрос.Трябва да имаш външен команден пулт(ако мога така да го нарека).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не знам на О1 да се монтира печка... Поне не съм чувал за такава де. Подгряване на антифриза имат колите, които са продава и в страните с по-студени зимни месеци. Промерно ако е от Италия - много малък е шанса да има подгревни свещи за охладителната течност. Така че, виж дали имаш изобщо подгряващи свещи. Т’ва, да не вдигаш над 2000 оборота...според мен не е вярно. Свещите се включват според температурния датчик, както е написал колегата по-горе

 

 

Моята е купуване от БГ и има подгревни свещи на антифриза (ПД 101коня)

 

Печка не слагат от завода... или по точно не са като на БМВ-тата и бенцовете. Да се управляват от ЦПУ-то на колата. Срещу съответната сума когато купуваш автомобила нов можеш да поръчаш автономен отоплите (Вебасто, Ебершпахер....) Даваш 2-3 хилки и ти я връзват на най прибраното място, а вътре в колата ти слагат контролер. Зависи колко е бил дълбок джоба може и с дистанционно палене да е или с простия (като при мен) 7 day timer. Който го настройваш от понеделник до петък да ти пали печката в 6:30 (примерно) и после в 17:00 за след работа... и да кажем да работи по 10 минути. В събота и неделя си го правиш да ти пали в 10 да реч1ем или какъто ти е там плана. Може и да не я пали. Също така след като достигне 70градуса антифриза има опция да ти пуска парното в колата (вентилатора). Така реално освен загрял мотор получаваш и загряло купе. Блага работа си е печката. Товва е за "мокра печка". Може и суха да сложите, която е просто като калорифер.  Всеки с желание си купува и монтира когато иска.

 

Миналата година си продадох автономния отоплител от джипа  на цена от 250лв в перфектно работещо състояние. Даже разясних на човека кое как се праави. 

 

Ники, дай снимка на печката. Виж някъде за такова или подобно нещо... това е най простото управление за автономен отоплител.

 

Timer1_big.jpg

Редактирано от bestbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.