Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поставяне на Bluetooth OBD2 - О2 FL


ses

Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да попитам дали някой има проблем с поставянето на Bluetooth OBD2 в буксата на колата.

Тъй като не знам как е на О2, ме интересува за О2 FL.

 

Проблема при мен е, че диагностиката не може да се пъхне до край.

Не знам дали защото самото гърло и е по-късо или корпуса и е по-широк, но може да влезе до край и съответно да чете данни от колата.

 

Имам OBD2 кабел и там нямам никакъв проблем, влиза си нормално и всичко е ок.

 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай хубаво - имаш някакъв проблем при теб ;) Аз имам такава и влиза без проблем и си работи ;) Вероятно не ти работи ELM-а, по-скоро, ако не светва и т.н....

 

Иначе - легни, огледай какво става - не е проблем в буксата, "фейслифта" или нещо такова ;)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия път и при мен не влизаше добре, но след няколко опита стана. Явно отливките са ширптреб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сивата VRS онзи ден си стана без проблем. Изрежи малко от пластмасата встрани на буксата да може да влезе корпуса. А може и самата букса да ти е влязла по-навътре. Свали цялата пластмаса под волана и огледай буксата дали можеш да си я върнеш напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш задния капак на ELM a и тогава вкарай в буксата.И при мен на 02 преди фейса е така.Кабел и ЕLM от дългите влизат без ороблем,но това минито капака му пречи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малко повече ръчкане се наместиха нещата и вече мога да гледам на медията моментните стойности на колата.

Това, което ми направи впечатление, е че не отчита цифрово текущото гориво в резервоара :(
При всички ли е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно... На същата навигация дето Жорката сложи на адаша му - показанията са, смея да твърдя, реални. Даже без ELM - от иконката с автомобила дето си го има медията (малко съм бос в наименованията при андроид-а). Интересното е пък, че там има бензиноколонка, но изписва OIL (по-спомен)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да се наредя на опашката. Трябва ми някой, който да ми ретрофитне РСД510 без блуутут на Тигуан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно... На същата навигация дето Жорката сложи на адаша му - показанията са, смея да твърдя, реални. Даже без ELM - от иконката с автомобила дето си го има медията (малко съм бос в наименованията при андроид-а). Интересното е пък, че там има бензиноколонка, но изписва OIL (по-спомен)...

 

Това го има и при мен, но показанията на гориво (също пише OIL) не е никак акуратно.

Сверявал съм го с диагностика (кабел) и съм проверявал моментната стойност на горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.