Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Радар детектор


viv78

Recommended Posts

Само едно уточнение - говориш за радардетектор. Антирадара пуска фалшив сигнал към радара и го ошашква за да отмери грешни показания. Антирадарите не са разрешени никъде ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно уточнение - говориш за радардетектор. Антирадара пуска фалшив сигнал към радара и го ошашква за да отмери грешни показания. Антирадарите не са разрешени никъде ;)

 

Поздрави

Правилно!!! За радар детектор говора...сори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни колкото и да исках да тествам анти радара...не и не...няма куки.Днес на две места се натъкнах на патрулки,на едната стояха полицаите на вън,а на другата бяха спрели кола и пишеха...е и в двата случая анти-радара дори и не мецна...явно само седат без да снимат...хммм Патрулките беха от новите -Киа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни колкото и да исках да тествам анти радара...не и не...няма куки.Днес на две места се натъкнах на патрулки,на едната стояха полицаите на вън,а на другата бяха спрели кола и пишеха...е и в двата случая анти-радара дори и не мецна...явно само седат без да снимат...хммм Патрулките беха от новите -Киа

Ако не се лйъжа, с киите не засичат. Нали стана голям скандал, че МВР-то поръчали 300 и се оказало, че предното стъкло е нещо различно и не може да се снима през него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм..така се говори,пък колко е истина...,но важното е радар-детектора да ги засича !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не че нещо, ама... Не е ли по-добре да сме по-внимателни на пътя и да се спазват препоръките и ограниченията?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре е определено - няма спор.

Днес стреляха на околовръстното при Казичене... Като свирна машинката бях с ~80 - Ей за т'ва ми е радардетектора - има, на места, малоумни ограничения според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не че нещо, ама... Не е ли по-добре да сме по-внимателни на пътя и да се спазват препоръките и ограниченията?

 

Поздрави

Ти ги спазваш всичките, или? Щото аз избирателно :D И за тези,които съм избрал да не спазвам, ползвам детектора. Има толкова идиотски ограничения на скоростта, че не е истина. А плъховете се крият точно зад такива идиотски ограничения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ги спазваш всичките, или? Щото аз избирателно :D И за тези,които съм избрал да не спазвам, ползвам детектора. Има толкова идиотски ограничения на скоростта, че не е истина. А плъховете се крият точно зад такива идиотски ограничения.

Не ги спазвам всичките, колега, и надали има такъв, който го прави. Обикновено когато не ги спазвам обаче гледам да е в някакви допустими граници. А, и да попитам още нещо - какво губиш от примерно 5 минутно закъснение, или печелиш от едни 5 минути по-ранно пристигане (говоря за общия случай)?

Съгласен съм, че има доста необмислени ограничения и несъответствия. Обаче ако се крием се приравняваме малко до бушмените, от които се крием. :) Освен това си мисля, че колкото и кофти да е един закон/правило, по-добре е да се спазва от колкото всички да го нарушават.

Може би съм прекалено наивен (да не кажа откровено тъп)...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не че нещо, ама... Не е ли по-добре да сме по-внимателни на пътя и да се спазват препоръките и ограниченията?

 

 

Поздрави

Браво!

Да си призная не съм от най примерните....да, нарушавал съм правилника и сигурно ще продължавам....

Но съм се "набързал", не карам като изоглавен щото си правя сметка че може да изникни я човек, я кола, я боклук на пътя който да ме стресне и ми е ясно че тогава си такова таковата....

Ако карам според закона и ограниченията и поради това окъснея- т какво?

На принципа съм по добре да стигна бавно, отколкото да бързам и да не стигна...

Може би и аз като колегата съм толкова наивен че чак тъп, и все се надявам че някога и тук в Бг ще караме спокойно по улиците.....

Извинявам се че оспамих темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Някой знае ли в какъв банд работят новите руски пръчки триноги? Че съм оставил само X банд включен. Да не се "мина" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам са на К банд, при мен си писка детектора, но понеже е в плафона не мога да видя какво засича :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на К банда са, вчера ми потвърдиха и от друго място :) Малко кофти, защото в К и КА има СУПЕР МНОГО фалшиви сигнали в града, но това е жертва, която ще дам в тая неравна битка с КАТ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе има, но много пъти ми се е разминавало. Доста по-дълго писка като има радар, отколкото като минаваш покрай някоя автоматична врата:) Хващал съм ги от километър, ако е пуснат да снима постоянно, а не да дебнат и като те видят да те стрелнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да си монтирам радар детектора обратно. Стремя се да спазвам ограниченията на скоростта. Така или иначе трафика по моите маршрути от 2-3 месеца чувствително намаля и се придвижвам бързо дори когато карам бавно. Но все по-често засичам триноги. И то на места, на които човек лесно би съгрешил. Което отново доказва, че всичко се прави за събиране на пари, не за превенция. Имайте предвид, че до скоро не глобяваха или поне аз не съм получавал честитка за десетина км/ч. отгоре - явно търсеха основно по-големите глоби от камикадзетата. Онзи ден получих фиш за цели 11 км/ч. от юни месец, на магистралата преди Пловдив. При разрешени до 140км/ч.  колата ми е минала със 151км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Mishelle написа:

И аз мисля да си монтирам радар детектора обратно. Стремя се да спазвам ограниченията на скоростта. Така или иначе трафика по моите маршрути от 2-3 месеца чувствително намаля и се придвижвам бързо дори когато карам бавно. Но все по-често засичам триноги. И то на места, на които човек лесно би съгрешил. Което отново доказва, че всичко се прави за събиране на пари, не за превенция. Имайте предвид, че до скоро не глобяваха или поне аз не съм получавал честитка за десетина км/ч. отгоре - явно търсеха основно по-големите глоби от камикадзетата. Онзи ден получих фиш за цели 11 км/ч. от юни месец, на магистралата преди Пловдив. При разрешени до 140км/ч.  колата ми е минала със 151км/ч.

 

На магистралата ги засичат тези неща, там изгоряха супер много хора, даже и по ТВ показваха как снимат точно с 11км/ч. И все пак е логично - 11км/ч със скорост 140-150км/ч си е достатъчно голямо превишение за нашите "немагистрали" :) Там си глобяват за 10км/ч над разрешеното, но в населени места и т.н. лимитът е малко по-висок, защото ще стане страшно - та страшно от глоби, вероятно и системата им ще умре тотално, ако това нещо го направят. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Vladi_a написа:

Абе има, но много пъти ми се е разминавало. Доста по-дълго писка като има радар, отколкото като минаваш покрай някоя автоматична врата:) Хващал съм ги от километър, ако е пуснат да снима постоянно, а не да дебнат и като те видят да те стрелнат.

 

Ако говориш за Х бандата, в която снимат патрулките, там съм ги хващал и много над километър. Ама много! Да не ти кажа, че ги хваща през завои на километър. Но той доплера си е така. Не му пречат завои за да се "пръска".

 

Настройките на камерите са според мястото на което снимат и часа, в който снимат.

Ако е на място със слаб трафик, толеранса е нисък. Обратно е ако е Август месец и са някъде преди Бугарс на магистралата, камерата и на +31кмч. може да е настроена. Това обаче важи за стандартна ситуация. Нестандартната ситуация идва с триногите, които имат определен капацитет на работа заради късият живот на батерията им. Тях ги настройват на +11кмч., за да може бързо да насаберат някаква статистика и да си ходят.

 

Единственото, което ме радва е, че все повече хора осъзнават, че целия тоя филм с контролирането на скоростта е две неща:

1. Свинско симулиране на дейност

2. Събиране на някакви пари

 

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За новите триноги говорех. В Сърбия ползват същите, и там съм ги засичал от достатъчно голямо разстояние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускам ви един сайт/блог, на който попаднах случайно. Човека се е постарал много и мисля, че е написал всичко, което може да бъде написано за радар детекторите и камерите в България - https://daleksandrov.eu/

 

 

На 11.12.2020 г. at 21:36, Vladi_a написа:

Иначе е така засега спасявам положението, и отпред е същата...:D

20201211_212710.jpg

 

ТОП! :D Само не знам IR камерата на унгарската тринога дали пак няма да разчете номера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ник'ъв шанс :D Имам клип със 106 покрай тринога, но няма да ви го качвам тук( а не се и хваля де, да не ме подгоните сега). След време(примерно седмица) ползвах жокер "обади се на приятел"  от КАТ - Нямам нарушения.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.