Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Радар детектор


viv78

Recommended Posts

Здравейте,напоследък се замислям  за радар детектор,някой ако е наясно да ме посъветва..за марка..модел..някъде за около 250лв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах преди няколко години. Когато го купих, вършеше доста добра работа. Кобра. Но малко по малко все по-рядко засичах полицаи с радари. В края на крайщата вече или изобщо спряха да ползват радарите или ги ползват изключително рядко. В момента ползват камери навсякъде, при които нямаш полза от радар детектор. За мен няма никакъв смисъл вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това си мисля, че в момента реалната опасност са камерите, а не радарите.

По-добре една навигация с приложение за показване на стационарните камери + местата където най-често стоят в засада и снимат патрулките да се ползва.

На моменти ще сигнализира за камера, но реално няма да има нищо, но по-добре така отколкото да тръгнеш да пътуваш някъде, където не познаваш пътя и да прелетиш някоя патрулка с камера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са го написали и преди мен. Радар детекторите в класическият им вид са абсолютно безполезни.

От няколко години се продават комбинирани. Такива, които засичат радарните импулси (безполезно), като имат и функция с база данни за локация на камери. Работят на принципа на GPS-а и се предполага, че като им ъпдейтваш базата данни редовно, би трябвало да те предупреждават когато наближаваш място с камера (не само стационарна). До колко са ефективни и до колко базата им данни е актуална, нека сподели някой, който го е пробвал.
Аз лично разчитам на други методи и когато около мен няма автомобили и карам бързо, гледам доста в дълбочина за полиция. Старая се да пътувам и доста вечер, като липсата на мобилни камери тогава е само една от причините, но все пак е причина. А стационарните са ми ясни къде са по моите си маршрути. 

 

Интересно ми е дали анти-радарите вклият на доплера на камерите. Да, знам, че са незаконни. Дори не знам дали има от къде лесно да си закупи човек, но предполагам, че е въпрос на желание и търсене.

 

Аз имах преди няколко години. Когато го купих, вършеше доста добра работа. Кобра. Но малко по малко все по-рядко засичах полицаи с радари. В края на крайщата вече или изобщо спряха да ползват радарите или ги ползват изключително рядко. В момента ползват камери навсякъде, при които нямаш полза от радар детектор. За мен няма никакъв смисъл вече.

 

Радари не се ползват абсолютно никъде и то от над година вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дъвкано е много по форумите.

Мобилните камери на КАТ са вързани с радар TR4 на X band, който се хваща с всеки що годе читав радар детектор от бая далеко.

За стационарните спасението е GPS - било то радар детектор с GPS или smartphone с Waze или друга навигация, където са обозначени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Stealth четох добри отзиви, така че е добър вариант.

Аз лично си взех Aguri skyway pro, като се колебаех между Stealth/Snooper, но още не съм карал извънградско достатъчно за да 

мога да споделя детайлни впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дъвкано е много по форумите.

Мобилните камери на КАТ са вързани с радар TR4 на X band, който се хваща с всеки що годе читав радар детектор от бая далеко.

За стационарните спасението е GPS - било то радар детектор с GPS или smartphone с Waze или друга навигация, където са обозначени.

Аз съм с Кобра с широк диапазон. За последната година ми а пищял само два пъти на патрулки с мобилна камера, а съм минал покрай много повече с поставен знак за камера. Факт е обаче, че нямам нито един фиш, а не е като да не съм бил за глоба поне 3 пъти. Възможно е камерите да не са били активни в момента.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Cobra. Когато имаше знак за камерите, много рядко ги хващаше мишоците. Мисля, че тогава те го държаха радара изключен и му ползвха импулсният режим. Откакто решиха да махнат знака, няколко пъти пътувам и по магистралите, и извън градско и ги хващам от километър. На Волуяк редовно ми пищи още преди да вляза в селото, преди не ги хващаше до на 2 метра от патрулката. Стационарните са ясни, само GPS ако не ги знаеш където са, на 5 метра е вече късно. Иначе сега друго ми къса нервите, новите коли с разни системи за следене, пищи та се кине, като настигна някоя A8-ца X5-ца и подобни бавно движещи се :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Кобра с широк диапазон. За последната година ми а пищял само два пъти на патрулки с мобилна камера, а съм минал покрай много повече с поставен знак за камера. Факт е обаче, че нямам нито един фиш, а не е като да не съм бил за глоба поне 3 пъти. Възможно е камерите да не са били активни в момента.

Ице, боклик си си купил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окс,горе долу мисла да взимам Стелт-а...че много зачестиха полицейските засади...и то на хубав път...то до Драгоман да караш с 60.....мъка...

а и лови единичните импулси-ПОП режим

Редактирано от viv78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Ескорт. За Европа няма база данни с GPS положения на камери (взех го от Щатите) и за т'ва избрах модела без GPRS. Свирка, дрънка...и за 3 години - едва преди месец ме изшиха с една снимка. Като цяло съм доволен, но най-добрия вариант е WAZE май май

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз  мисля че ще съм доволен ..дай боже хахахах,че без знака за камера стана много рисково....

Редактирано от viv78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде мисията е изпълнена-радар-детектора е Stelth RG300 , ПЪРВО ВПЕЧАТЛЕНИЕ-МНОГО ДОБРО!

Редактирано от viv78
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-обширно ревю чакаме. Може и клипчета - как известява за стационарни камери промерно, за да видим как е с базата данни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-обширно ревю чакаме. Може и клипчета - как известява за стационарни камери промерно, за да видим как е с базата данни :)

Много инфо нямам за сега,купих го в Сф и се прибрах до Радомир,по Сф ме известяваше за бус ленти под видео наблюдение за начало и край,за ограничение на скороста,за стационарни камери около 900метра преди тех и  с каква скорост да карам.Около НИМ имаше патрулка и снимаше и нея я хвана и най ме очарова в Перник-преди завой ме информира за радар влезнах в завоя и чак като излезнах от завоя некъде около 300 метра след него беше патрулката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, къде около НИМ мислиш, чене снимала патрулка? Защото южната дъга не се контролира за скорост от близо 2 месеца поради разни причини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се каня да взимам някакъв. Преди имах уислър и ловеше всички патрулки които са с включен радар доста от далече. Един път ме "стрелнаха" и нямаше спасение. Все си мисля, че няма никакъв смисъл от скъп радар, при положение, че у нас само Х вълни излъчват старите радари. Единствено ме блазни да има GPS за да се сложи база със стационарните камери. Слагал съм на навигация POI-та с възможни засади и е трагедия. Явно е отбелязано всяко възможно място на което е имало патрулки и пищи като луда, да не говорим, че в София на почти всеки светофар пак пищи, че има камери. Та за мен или най евтиния или на базов с GPS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, къде около НИМ мислиш, чене снимала патрулка? Защото южната дъга не се контролира за скорост от близо 2 месеца поради разни причини...

Патрулката беше на първия светофар след околовръстното посока горнобански,точно преди кръстовището беше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се каня да взимам някакъв. Преди имах уислър и ловеше всички патрулки които са с включен радар доста от далече. Един път ме "стрелнаха" и нямаше спасение. Все си мисля, че няма никакъв смисъл от скъп радар, при положение, че у нас само Х вълни излъчват старите радари. Единствено ме блазни да има GPS за да се сложи база със стационарните камери. Слагал съм на навигация POI-та с възможни засади и е трагедия. Явно е отбелязано всяко възможно място на което е имало патрулки и пищи като луда, да не говорим, че в София на почти всеки светофар пак пищи, че има камери. Та за мен или най евтиния или на базов с GPS.

Ми за сега аз съм доволен от този,има GPS,информирате за възможни полицейски засади около 900 метра преди тях,като ти отброява метрите до евентуялната засада и след това те инфирмира за край на засадата.по права линия пише че радарите ги лови от около 2200м,с разширен лентов обхват е,при покупката ти го изпробват с няколко радара,като за сравнение до СТЕЛТА има и други радар детектори като Кобра,ЕСКОРТ,и още няколко,този реагира първи,и другото което е добре е че има безплатна 100 процента база данни с най нови обновления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми за сега аз съм доволен от този,има GPS,информирате за възможни полицейски засади около 900 метра преди тях,като ти отброява метрите до евентуялната засада и след това те инфирмира за край на засадата.по права линия пише че радарите ги лови от около 2200м,с разширен лентов обхват е,при покупката ти го изпробват с няколко радара,като за сравнение до СТЕЛТА има и други радар детектори като Кобра,ЕСКОРТ,и още няколко,този реагира първи,и другото което е добре е че има безплатна 100 процента база данни с най нови обновления

Пак казвам, че с възможните засади е доста досадно и няма никаква гаранция, че засадата ще е отново там. Ако трябва да се съобразявам със засадите които са възможни, то по добре да си карам и на 100% по достоверно ще е ако някой ти премигне, че има полиция. В региона в който съм и без предупреждения ги знам къде седят, но по закона на мърфи, никога не са си на място като карам с ограниченията. Има безумни ограничения и когато ги пренебрегнеш, те точно тогава ке са си там.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам, че с възможните засади е доста досадно и няма никаква гаранция, че засадата ще е отново там. Ако трябва да се съобразявам със засадите които са възможни, то по добре да си карам и на 100% по достоверно ще е ако някой ти премигне, че има полиция. В региона в който съм и без предупреждения ги знам къде седят, но по закона на мърфи, никога не са си на място като карам с ограниченията. Има безумни ограничения и когато ги пренебрегнеш, те точно тогава ке са си там.

Още не съм на ясно с анти радара,да той те информира за възможни засади,тези дни не ми се е случвало да има наистина..а си мисля че ако има наистина патрулка сигурно ще ти кажече има радар в Х банд и ще знаеш със сигурност...ще разбера...И да и аз където карам ежедневно ги знам..но и ти го каза..ако 10 пъти си изряден и 1 не..гориш хахаха.Кофтито е когато караш на непознат път..ето днес карах така  с включен антирадар и си бех спокоен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.