Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся да закупя тристаен апартамент в София


piccinini

Recommended Posts

След вече не толкова скромния ми опит, мнението ми е, че цените са изкуствено надути и то много от самите брокери - те нямат сметка имотите да се продават на ниска цена, защото ще вземат по-малък комисион. А всъщност те не вършат никаква работа, съмнявам се, някой да си купи имот и да се довери за оформянето на документите на брокера, т.е. плащаш и за адвокат. Също така смятам, че търсенето в момента е много по-малко, от колкото е предлагането, това е базирано на това, че от няколко месеца апартаментите, които стават за нещо не са продадени. Главния проблем за мен е, че много от апартаментите ново строителство са с адски малки стаи, няма къде да си сложиш мебелите.

Относно това дали балона ще се спука мненията поляризират. Брокерите и продавачите естествено казват, че цените са твърди и дори ще продължават да се покачват. Разговарял съм с адвокати, които работят в тази сфера и тяхното мнение е, че след 6-8 месеца цените ще паднат доста. Причината е, че основния лихвен процент ще се покачи, което ест. ще доведе до по-високи лихви по депозитите и по кредитите. Въпроса е, че най-вероятно дори и след това цените изкуствено ще се държат високи още известно време (това е мое мнение).

А съм се насочил за покупка на жилище, тъй като живеем под наем, а плащането на наема е едно изливане на пари в нищото. Не, че бързам с покупката, но желанието ми е да се случи възможно най-скоро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема...аз съм от третата страна. Наемател съм и от както се нанесох преди 2-3 месеца разбрах, че апартамента се продава и вече ми писна от огледи и искам да се продаде за да се изместя и да се приключва. (наех през агенция за което си платих 75% от наема) Между другото собственичата има огормен интерес да продаде без брокер! Тя всъщност има за продаване 3 апартамента, но са малки. Двата са един до друг и могат да се обединят. В Лозенец, близо до метро, санирана сграда, но не много нова - няма акт 16! промишлен ток! И това го разбрах откакто се нанесох, но бях много, много на зор. Но за мен не е толкова страшно - не съм от тук и съм за малко. Но който ще купува изобщо да не бърза като мен, а да проверява всичко.

 

Ако някой има интерес да пише ще съдействам :)

 

Относно брокерите - родителите ми се опитват да си дадат апартамента под наем от няколко месеца, но не искат да е през брокер - ами опитват се. Те искат 400лв. за напълно обзаведен двустаен апартамент (което е под "нормалната" цена) и не се класират......

Това в кой район е?

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в кой район е?

Надежда 1. На 5 мин пеша от метро, трамваи и автобус. Две училища и 3-4 детски градини в радиус 10 мин. пеша. Точно до Фантастико ( 5 мин. с кола до Кауфланд и Лидл). Етаж 7/16, асансьор (2), отопление с климатици, топла вода ТЕЦ, интернет и телевизия, скоро правен освежителен ремонт, паркомясто в ограден (неохраняем) паркинг при договаряне.

 

Пиша всичко това, за да няма още ЛС на тази тема. Не писах за апартамента с цел реклама - беше във връзка с високите цени за закупуване в София, но ако на някой му представлява интерес .....

 

П.П. Ако някой от модераторският екип сметне горенаписаното за обява или реклама, моля да изтрие поста ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че дискусията е голяма и безкрайна - почти ненужна, но явно имаме свободно време да пишем :fiu: . Аз съм бил от всичките страни, в момента съм наемател, купувал съм апартамент, от скоро съм и от страната на инвеститорите. Доволен като наемател и купувач, много трудно. Винаги ти се струва, че цената е надута смяташ им печалбата много голяма (естествено пропускаш много неща, не си наясно с направенте разходи и т.н.). Като инвеститор, пак трудно си доволен, виждаш конкуренти предлагат с 20% по-скъпо от теб ядосваш се, че са ти ниски цените. Други с 20% под твоите, гадове подбиват пазара. Стоителите искат рязко забогатяване и те - бетон/желязо и т.н. ти го дават на 20% надценка, те хиляди кубици отиват, вдига ти себестойността, а забравих парцелите, там каква е лудница да не ви разправям, 3г. търсим "читаво" нещо, 2г. правиш ПУП (скоро имаше много добра статия в Капитал по темата, бавни процедури оскъпяват крайния продукт, губим всички, но в общината имат работа :computer: , тук се появи още една страна :crazy: ). Но все пак сме пазарна икономика, търсенето определя предлагането, така казват икономистите и трябва да им вярваме. Колегата ако иска да пише едно лс с мейл, мога да му пратя да погледне нещо което е с текуща пазарна цена, все още не е 1400Е :wacko_2: . А за това пукане на балона предлагам да направим една анкета и всеки да си дава предположението и като стане да видим кой е познал, че иначе само чешем езиците и  пръстите (от 2007-8 чувам прогнози, за момента до една грешна).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че дискусията е голяма и безкрайна - почти ненужна, но явно имаме свободно време да пишем :fiu:

 

стане да видим кой е познал, че иначе само чешем езиците и  пръстите (от 2007-8 чувам прогнози, за момента до една грешна).

 

Ааааа изобщо не съм съгласен с казаното. Дискусията хич не е безкрайна и ненужна.Напротив обменяме мисли и опит от първо лице.А ако някой си намери апартамент покрай тази тема и е адски полезна.

По отношение на прогнозите много рядко бъркам.Преди 2 години бях с над 20 имота само от задържането няма да споменавам каква е горницата...

За имотите има цикличност.Като я съчетаеш и с теорията на парите се получава резултата.

Естетвено всяко време (период) си е уникален.Примерно сегашните времена се характеризират че доходите(заплатите) на хората се вдигат.Верно недостатъчно но много осезаемо и чуствително.Хора за работа няма(свестни). А това е предпоставка за още повишение.Това лято 16 годишни ученици имат стартова заплата 500-900 лв и са недоволни.За какво говорим?Кога е било това?Или бели хора(украинци) да дойдат да работят у нас.

Понякога се учудвам от наивноста на хората и слабата финансова култура. А от това зависи буквално бъдещето ти.

Изобщо не ми е трудно и да прогнозирам и факта че нашето(моето) поколение няма да има пенсия примерно.Защото просто за да се запази сегашното съотношение трябва два пъти повече работещи да има.Отде ще дойдат? Деца няма?! Или на малкото работещи два пъти да се увеличат вноските.Абсурд.Та отсега правя пенсионен механизъм. Имам идея как да стане...

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен с колегата, "почти ненужна" от гледан точка на кой прав и кой крив - няма да успеем да отсъдим според мен. Дано някой успее да намери подходящ имот и да черпи от опита на хората в тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, колеги, 

Извинявам се, ако не съм уцелил раздела. 

От известно време търся да купя апартамент в София и с всеки изминал ден брокерите ме нервират все повече, искат все повече пари и вършат все по-малко работа. 

Та търся тристаен апартамент в южните квартали като Витоша, Студентски град, Дървеница, Дианабат и т.н. Моля ако някой има приятели, роднини, познати, съседи и прочее, които продават апартамент, нека им дайте телефона ми - 0889 918 034 - Влади. Искам вече да купя жилище директно от продавач, писна ми да се занимавам с брокери, като така и така сделката ще се прави от адвоката ми, на който отделно ще се платят пари. По този начин и за продавача е по-добре, тъй като и той няма да плати комисионна.

Благодаря ви предварително и поздрави

Собственик съм и продавам наистина много хубав апартамент. За оглед позвъни на 0894365667 Самуилов (той е мой представител). Апартамента е 130РЗП на цена 1111е/м2 има и подземен гараж, който може да се закупи при доплащане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно, а дали има сайт, който да е само за обяви покупко-продажба и да не е на някоя агенция?

и аз имам чувството, че агенциите манипулират пазара, като прекарват всичко през тях. Няколко познати си взеха апартамен от познат, но всичко става от уста на уста. В нета където и да пуснеш обява, само брокери звънят.

При този пазар направо ми е странно да няма такъв сайт? Ако е свободна ниша как така стои празна :) Аз също се оглеждам за гараж от частно лице и за сега само в olx излизат някакви оферти, ама предлагането е почти никакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само агенции са навсякъде и дори човек да иска нормална цена на имота си в агенцията ще се надуе .  Интересно ми е при 30% незаети жилища в София как не са тръгнали цените надолу , а все нагоре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе пазарува се, имам приятели от чужбина тая година докато бяха ваканция тук апартаменти си купиха ... точно два броя. Да не говорим за колеги, вече се купуват втори апартаменти, не за живеене, а за отдаване, и то по гъзарски комплекси дето цената не е 1000 ойро. Страшна работа е. В нашия блок перманентно свободните апартаменти са около 30%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно, а дали има сайт, който да е само за обяви покупко-продажба и да не е на някоя агенция?

и аз имам чувството, че агенциите манипулират пазара, като прекарват всичко през тях. Няколко познати си взеха апартамен от познат, но всичко става от уста на уста. В нета където и да пуснеш обява, само брокери звънят.

При този пазар направо ми е странно да няма такъв сайт? Ако е свободна ниша как така стои празна :) Аз също се оглеждам за гараж от частно лице и за сега само в olx излизат някакви оферти, ама предлагането е почти никакво.

Да има такъв сайт. Как беше обаче, да ме убиеш не се сещам. Дадоха ми негова брошура в Парадайз Мол преди 3-4 месеца. Точно стартираха.

Имам подозрения обаче, че брокерската мафия може и да ги е потопила по някакъв начин...

Само агенции са навсякъде и дори човек да иска нормална цена на имота си в агенцията ще се надуе . Интересно ми е при 30% незаети жилища в София как не са тръгнали цените надолу , а все нагоре...

Да ти отговоря саркастично на въпроса с въпрос. Как при наличието на над 5 големи вериги бензиностанции и още толкова по-малки горивата са с едни и същи цени навсякъде ? :) Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такъв сайт- http://www.prodaisam.bg

Преди 3 месеца обявих в един от сайтовете за имоти мой апартамент за продажба. Пуснах обявата като частно лице с ясната идея, че не искам да ползвам "услугите" на брокер. (Предварително мои приятели - оценители на имоти неофициално ме ориентираха каква цена е разумно да търся). Телефонът ми се запали от обаждания на фирми за недвижими имоти, които искат да посредничат при продажбата. Всички ме убеждаваха, че  цената е висока. Две от фирмите дори си позволиха  да публикуват от свое име апартамента ми на по-ниска цена, с крадени снимки от моята обява. 

Едно от обажданията беше от служител на някаква организация "Продай сам" - от там знам за сайта. Така се стекоха нещата, че за два дни се появи купувач (частно лице), готов да плати веднага цената която търся и не ми се наложи да задълбавам в темата "Продай сам". Нямам никаква представа какво всъщност стои зад линка, който давам.

Убеден съм, че всеки средно интелигентен човек може да се справи сам с покупко-продажба на имот. За мен най-лошото на фирмите-посредници не е ,че взимат големи комисионни, а това, че съвсем умишлено манипулират и двете страни (продавачи и купувачи) като много често при договарянето дават невярна или непълна информация (личен опит). 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърз преглед на този сайт показва, че зад него стои http://reisgroup.eu/ , което пак си е няква агенция.

Въпректи това са направили сайта с интересна концепция, ако искаш може да ползваш консултантските им услуги, както и да си купуваш рекламно място.

Само че може да продадеш само апартамент, няма категория гаражи примерно, което е малко странно.

Редактирано от superba
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.