Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся да закупя тристаен апартамент в София


piccinini

Recommended Posts

Здравейте, колеги, 

Извинявам се, ако не съм уцелил раздела. 

От известно време търся да купя апартамент в София и с всеки изминал ден брокерите ме нервират все повече, искат все повече пари и вършат все по-малко работа. 

Та търся тристаен апартамент в южните квартали като Витоша, Студентски град, Дървеница, Дианабат и т.н. Моля ако някой има приятели, роднини, познати, съседи и прочее, които продават апартамент, нека им дайте телефона ми - 0889 918 034 - Влади. Искам вече да купя жилище директно от продавач, писна ми да се занимавам с брокери, като така и така сделката ще се прави от адвоката ми, на който отделно ще се платят пари. По този начин и за продавача е по-добре, тъй като и той няма да плати комисионна.

Благодаря ви предварително и поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм на същото дередже, но ще видиш зор.

Хората си дават имотите на брокери не защото ги харесват, а защото се оказава, че по сайтовете ако публикуващият обявата не е агенция, твоя имот излиза на 79191948 страница. Сиреч няма и кой да ти се обади, освен брокер да те офертира да ти го продава. Другия проблем е, че отдавна карат продавачите да подписват договори, че сделките по продажба в следващите 12 месеца (например), ще минават през тях. Договорите са с арбитражна клауза и бесни неустойки. Та продавачите са вързани от всякъде.

Аз лично реших да почивам за сега. Едно поради липсата на нещо, което да ме грабне и второ поради смешно изскуствено надутите цени, които подозирам, че ще претърпят по як крах и от през 2008г.

Както се казва, чакам в засада :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е дълга и лепкава. От брокери и огледи по едно време ми се повдигаше.

И аз така търсих идеалния апартамент и имах списък с критерии, пред които нямаше как да отстъпя, но тръгнах по огледи и ден след ден, оглед след оглед разбрах, че това което отговаря на критериите ми не ми е по джоба, а тоа което ме устройва финансово - хич не ме кефи.

 

Та седнах и задрасках няколко от критериите като: гледка, да не е външен, някакви други идеалистични работи и започнах отначало. 

 

След няколко месеца (10-12) ходене по какви ли не кочини и маломерни, мухлясали кутийки намерих апартамента който почувставх като мой.

 

От тогава насам цените не са паднали, може би само кредитите станаха с малко по-поносими условия.

 

Един съвет от мен - не спирайте да следите пазара, бъдете в готовност, ослушвайте се и се оглеждайте във всички посоки и не на последно място не бързайте.Лесно се дават парите, ама после с години ще си биете главите ако сбъркате.

 

P.S. аз купих апартамент от семейство заминаващо за чужбина, съседи на мой приятел. Сключихме изгодна сделка и за двете страни, без брокер. Човек никога не знае от къде ще му се усмихне късмета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От известно време търся да купя апартамент в София 

Ако решиш сподели цена и квадратура, но не вярвам във форума да има много хора, които да предложат варианти. За съжаление или не, сайтовете за специализирани обяви са мястото където ще намериш апартамент. Във форума би било по-скоро приятно стечение на обстоятелствата.

 

п.п: Колега, според мен трябва да заложиш ясни критерии какво търсиш, бюджет и си разпиши какви комромиси може да направиш. Това донякъде ще ти стесни периметъра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся за дъщеря си 2 стаен в София от месец. Наистина цените са доста надути . Имам чувство , че всички са тръгнали да влагат парите си в имоти, които ще дават под наем в последствие. За един двустаен , без балкон , който горе долу става искат 130 хил лв. Отделно прехвърляне и комисионна още 7,1% върху цената. Вдруги ден съм на оглед за последно и ако не стане - спирам засега. Дано не ми хареса и да не си дам всичките пари, че ако през зимата паднат цените ще се изям.... Мамата си трака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а можелите да чакате?

Понеже се занимавам с проектиране мога да ви имам предвид и когато има нещо добро да ви кажа.

Ако ви устройва пишете, като срока е около 2,5-3 години.

 

В момента на зелено: 

ВЕЦ Симеоново 900 е/м2.

Красна поляна 650-700 е/м2

 

Цените сами дадени от самите строителите.

Редактирано от Milen Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе темата наистина е лепкава. Ама си е много актуална. Аз пък съм от другата страна на продавачите.

Та ако гледам моя анализ и 25 годишна статистика цените ще растат още.Сиреч още има нагоре потенциал.По малко и слаб но пък стабилно нагоре.Няма да има крах както в 2009.Мога и да изтъкна и сериозни аргументи ама кой го интересува..

Накратко сега има купувачи с много пари кеш и обикалят а КАЧЕСТВЕНИ имоти НЯМА.

Що се отнася до това дали повишението на ценита е спекулативно или не. Ще кажа че на последния обект водещ майстор под 100 лева надник на ден НЯМА.

Покривни майстори са около 150. Обикновен майстор 60-80 лв...Общак под 50 лева няма..

И това в провинциален град.

Твърдя че въпреки тези цени пак трудно се намират читави майстори/строители и хора просто няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

След няколко месеца (10-12) ходене по какви ли не кочини и маломерни, мухлясали кутийки намерих апартамента който почувставх като мой.

 

От тогава насам цените не са паднали, може би само кредитите станаха с малко по-поносими условия.

 

Не мисля че е точно така. Преди 10-12 месеца абе точно миналата година по това време апартамент който струваше 55 000 се продаде тази година за 62 000.. долу горе от миналата година до сега цените реално скочиха с 10-12%... знам това защото продадох доста имоти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся за дъщеря си 2 стаен в София от месец....

Пробвай да намериш читав двустаен поф наем на някаква разумна цена и ще разбереш защо.

 

 

Относно брокерите - родителите ми се опитват да си дадат апартамента под наем от няколко месеца, но не искат да е през брокер - ами опитват се. Те искат 400лв. за напълно обзаведен двустаен апартамент (което е под "нормалната" цена) и не се класират......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно брокерите - родителите ми се опитват да си дадат апартамента под наем от няколко месеца, но не искат да е през брокер - ами опитват се. Те искат 400лв. за напълно обзаведен двустаен апартамент (което е под "нормалната" цена) и не се класират......

 

Защо? Каква според теб е причината да не могат? При нас брокерите трудно се вреждат почти винаги става директна връзка и ако има брокер е проблем.Защото евентуалната отстъпка от цената я обира брокера. На практика това е още едно гърло за хранене.

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо? Каква според теб е причината да не могат? При нас брокерите трудно се вреждат почти винаги става директна връзка и ако има брокер е проблем.Защото евентуалната отстъпка от цената я обира брокера. На практика това е още едно гърло за хранене.

Не се занимавам с имоти и не знам защо, но в София, като си потърсиш апартамент, почти задължително си през брокер - независимо дали да купиш или да наемеш. Такива, като нашите, след като пробват известно време сами да отдават, явно клякат и най-накрая отиват да нахранят някое брокерче - системата работи.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе темата наистина е лепкава. Ама си е много актуална. Аз пък съм от другата страна на продавачите.

Та ако гледам моя анализ и 25 годишна статистика цените ще растат още.Сиреч още има нагоре потенциал.По малко и слаб но пък стабилно нагоре.Няма да има крах както в 2009.Мога и да изтъкна и сериозни аргументи ама кой го интересува..

Накратко сега има купувачи с много пари кеш и обикалят а КАЧЕСТВЕНИ имоти НЯМА.

Що се отнася до това дали повишението на ценита е спекулативно или не. Ще кажа че на последния обект водещ майстор под 100 лева надник на ден НЯМА.

Покривни майстори са около 150. Обикновен майстор 60-80 лв...Общак под 50 лева няма..

И това в провинциален град.

Твърдя че въпреки тези цени пак трудно се намират читави майстори/строители и хора просто няма.

Съгласен съм с всичко, освен с това, че няма качествени имоти. Поне в София строителството върви отново с пълна сила и смея да кажа, че качеството спрямо предишния пик е много по-високо, а цените все още са по-ниски. Точно както казва mishoo клиентите вървят с парите напред и ако не ги задоволява качеството отиват другаде, защото предлагане има.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"След няколко месеца (10-12) ходене по какви ли не кочини и маломерни, мухлясали кутийки намерих апартамента който почувставх като мой.

 

От тогава насам цените не са паднали, може би само кредитите станаха с малко по-поносими условия"

Не мисля че е точно така. Преди 10-12 месеца абе точно миналата година по това време апартамент който струваше 55 000 се продаде тази година за 62 000.. долу горе от миналата година до сега цените реално скочиха с 10-12%... знам това защото продадох доста имоти.

С кое точно не си съгласен, колега?

 

Апартамента го купих 2013. Преди да купя 10-12 месеца ходих по огледи и следих пазара. Казвам, че от тогава (2013) цените НЕ са паднали.

 

Може би си разбрал, че коментирам пазара на имоти от преди 10 -12 месеца?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне 10 години,ще трябва да почакаш! А до тогава, ако имаш шанс и възможност си купи. Само бягай от 50 годишните панелки. :PDT_Armataz_07:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам,че този балон с цените скоро ще се спука.

От разговори с 'експерти' пукане няма да има, просто след 2 години на покачване ще се спре пазара когато дойде новата криза. А тя чука на вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От разговори с 'експерти' пукане няма да има, просто след 2 години на покачване ще се спре пазара когато дойде новата криза. А тя чука на вратата.

 

Колега, само не ми казвай, че експертите са същите тези, които работят на процент от всяка продажба.

Най ме кефи като видя по тАлавизора, как експерт обяснява за пазара, а отдолу във визитката му се вижда "собственик на агенция за недвижими имоти". То е ясно, че човека ще каже, че цените се вдигат и бля бля.

Пазара се раздвижи заради това, че хората със свободни пари инвестират не в депозити, а в недвижими имоти. Само че предлагането стана много по-голямо от търсенето. Няма нищо естествено в това, нещо, което е със себестойност 400 EUR да се продава за 1400 EUR и това да продължава дълго време. Да е нов модел телефон, кола, рокля, да, но нещо, което ще се употребява 20-30-60 години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, само не ми казвай, че експертите са същите тези, които работят на процент от всяка продажба.

Най ме кефи като видя по тАлавизора, как експерт обяснява за пазара, а отдолу във визитката му се вижда "собственик на агенция за недвижими имоти". То е ясно, че човека ще каже, че цените се вдигат и бля бля.

Пазара се раздвижи заради това, че хората със свободни пари инвестират не в депозити, а в недвижими имоти. Само че предлагането стана много по-голямо от търсенето. Няма нищо естествено в това, нещо, което е със себестойност 400 EUR да се продава за 1400 EUR и това да продължава дълго време. Да е нов модел телефон, кола, рокля, да, но нещо, което ще се употребява 20-30-60 години...

За това казвам,че този балон ще се спука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, само не ми казвай, че експертите са същите тези, които работят на процент от всяка продажба.

 

За тях нямаше само едни кавички да сложа.

Това с 400 на 1400 евра не е точно така. и преди 3 години нямаше какво да се вземе за 400 евро, а 1000 евра бяха над среден клас жилища до около 1200 на топ строител. Сега топ строителите започват от 1600+. 

Относно кризата - и без да си експерт по икономика е ясно, че цикличността е закон. Относно цените сега - мислите ли, че ако няма търсене ще са такива цените? Пазарът на имоти не е монопол, за да може цената да се определя от предлагането.

2020 Еврофондовете ще се отразят на търсенто в по-голяма степен на земеделската земя, която е силно концентирана като собственост в момента. Пазарът на имоти в София се определя от съвсем други фактори в момента. Нагоре колегите са споделили за свободните капитали и страха да се държат пари в банка. Не пренебрегвайте факта, че манталитетът е от значение. Българинът купува жилище и не продава - да има за внуците, трябва да има, нека да има, а те си стоят празни докато внуците отдавна са избягали в чужбина. Прави впечатление и ръстът на висок клас строителство - за съжаление там е трудно да се припари с нормални доходи от заплата :(.

Дано съм бил полезен с моето мнение.

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де го виждате това предлагане бе хора?!

Няма много качествени имоти.Малкото дето има са на високи цени.

Ако мислите че има я кажете на колегата Димон тогава?! Той търси все пак.Не случайно каза че е намерил само едно дето става и е 65к евро?

 

Ако има много предлагане естетвено ще се регулира и няма да има толкоз високи цени. Що се отнася до балона точно сега твърдя че не е балон.Аз участвах активно в "балона" на 2007-8 година. Тогаз продадох сума ти жилища.Ама то не беше само в имоти.То си беше бум.Както един колега каза и лайно мога да продам ако не е вмирисано. Та така.

Цените мисля че ще растат още нагоре.Защото има съотношение.Почнаха пак да печатат пари.Заплатите растат нагоре нали? Вече заплата над 1000 лв е нещо нормално нали? След като растат заплатите що да не растат и жилищата? Все пак едното е хартийки ?!

Куриоза е че земята седи на едно ниво.И се изравниха по доходност спрямо жилищата(наем).Обаче земята продължава да води с това че е пасивно носи пари.Няма нужда да търсиш наемател или да се тревожиш че ще съсипят жилището.

Що се отнася до сравнението 400 евро себестойност твърдя че няма такава.Просто това може да е цената на строително монтажните работи но без земята проекти и непредвидени разходи. А само земята трупа поне 30 процента отгоре. Освен това ако застроиш 1000 м2 нали си наясно че не всичко се продава по една цена? Все ще получиш "брак" 10 % сиреч непривлекателна непродаваема площ.Зависи от парцела.

Аааааа  и още нещо.

Парцели почти не останаха.Малкото останали искат майка си баща и тебе на бял чаршаф или са малки или просто имат някакъв проблем и поради това не са се застроили. Сега ако са в покрайнините на града и се разширява тогава е друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според вас накъде ще върви цената на апартамент,който за около 10 години ще се обгради с по-високи сгради,които ще са толкова близо,че съседите направо ще се зяпат отвсякъде,а въздуха е най-замърсен в цяла Европа,а в задръстванията му ще прекарвате часове ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тях нямаше само едни кавички да сложа.

Това с 400 на 1400 евра не е точно така. и преди 3 години нямаше какво да се вземе за 400 евро, а 1000 евра бяха над среден клас жилища до около 1200 на топ строител. Сега топ строителите започват от 1600+. 

Относно кризата - и без да си експерт по икономика е ясно, че цикличността е закон. Относно цените сега - мислите ли, че ако няма търсене ще са такива цените? Пазарът на имоти не е монопол, за да може цената да се определя от предлагането.

2020 Еврофондовете ще се отразят на търсенто в по-голяма степен на земеделската земя, която е силно концентирана като собственост в момента. Пазарът на имоти в София се определя от съвсем други фактори в момента. Нагоре колегите са споделили за свободните капитали и страха да се държат пари в банка. Не пренебрегвайте факта, че манталитетът е от значение. Българинът купува жилище и не продава - да има за внуците, трябва да има, нека да има, а те си стоят празни докато внуците отдавна са избягали в чужбина. Прави впечатление и ръстът на висок клас строителство - за съжаление там е трудно да се припари с нормални доходи от заплата :(.

Дано съм бил полезен с моето мнение.

 

С 400 EUR имах предвид себестойността, а не реалната пазарна цена :) Просто надценката им е като за нещо, което след 6 месеца ще бъде аутлет и забравено. А апартамента не е такова.

Инак с манталитета си прав, но и това определено се променя и то по-бързо от колкото си мислим. Сега манталитета на хората, които имат пари за апартамент в София, е да изпратят внука/сина/дъщерята и прочие да учи в чужбина. А потока на завръщащите се както знаем не е огромен.

Колкото до това, че пазара на имоти не е монопол, да така е. Но подозирам, че специално в София картела дъни по-яко и от при горивата. Естествено последното си е мое мнение. Единствените, които мажат от цялата работа са брокерите...

 

според вас накъде ще върви цената на апартамент,който за около 10 години ще се обгради с по-високи сгради,които ще са толкова близо,че съседите направо ще се зяпат отвсякъде,а въздуха е най-замърсен в цяла Европа,а в задръстванията му ще прекарвате часове ?

 

Ще ти отговоря на въпроса. Имам преки наблюдения, че все повече заможни хора се ориентират към околни села (Лозен например), както и към Ботевград. Да, за последното не се шегувам. А това са хората, които могат да си позволят 1500+ EUR на квадрат. Могат, но не го правят, поради причините, които ти си изброил.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според вас накъде ще върви цената на апартамент,който за около 10 години ще се обгради с по-високи сгради,които ще са толкова близо,че съседите направо ще се зяпат отвсякъде,а въздуха е най-замърсен в цяла Европа,а в задръстванията му ще прекарвате часове ?

 

Твърдо нагоре.

Мотива ми е че гледката е лукс.Тя е за богоизбрани.В масовия случай се гледат комуникации,да е близо до работата, добро разположение и това е.Защото като се прибиреш късно вечер и си скапан от работа, ядеш набързо и лягаш.Кво те интересува какво има през прозореца?!

А за мръсния въздух?! Хора, аз навивам китайския си колега да дойде у нас да живее :D Кво му е мръсно бе? Вие знаете ли в Пекин кво е? Ами в Гуанджу?? С маски излизат навън? Страхотия.. Аз рекламирам България с думите Ние сме само 6 милиона чисто е бе водата е чиста въздуха храната... И това си е фактор.Щото какво значение имат парите след като в тази мръсотия и буклукчава храна си болен? Ми то до 60 няма да доживееш?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.