Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няколко въпроса относно Octavia 1U5 2001г


Mihalmaistora

Recommended Posts

Привет и поздравления за красивия и продуктивен форум!

Най-накрая и аз съм в отбора, като вече около седмица притежавам мечтания Шкодилак, при това в 4х4 вариант.

Колата е нов внос, австрийка, с перфектни прагове(всичките 15 бройки които изгледах преди това бяха със смачкани прагове от средата на шоферската врата напред), салон като нов, прилично работещ мотор, стегната ходова част и разбира се някои проблеми, които се надявам с ваша помощ да реша!

Ще изброявам едно по едно

1.Левия фар не свети(къси светлини), крушката е здрава, бушона също...

2.Шоферската врата не се разпознава от колата(не работи зумера за забравени фарове, не свети индикацията за отворена врата на таблото и не свети малкото стопче долу в ъгъла на вратата, централното обаче й работи)

3.Уредите за температура и гориво няколко пъти се побъркаха(темпа подскачаше както си иска от 50 до 90 г, а горивото показва по-малко понякога)

4.Колата е с двубутонният ключ, а много ми се иска да бъде със сгъваемия с три бутона...какъв е пътя до там?

Редактирано от Mihalmaistora
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито дето се вика :)

1. Лампата и бушона си видял, но огледа ли кабелите да не са прекъснати някъде или буксите да са окислени...

2. Микро ключето е дало фира (чест проблем при Октавия 1), а също погледни връзката с кабелите, която влиза във вратата - там също се късат понякога

3. Възможно е да е "студена спойка" в таблото

4. Аз лично не знам дали или как става. Но сигурно има вариант!

Съвет ако позволиш (ако не си го свършил вече де) - смени всички масла и филтри - двигател, скорости, халдекс (има и филтър - потърси теми във форума) - където има масло - сменяй, че 4х4 е колата, хубаво е да не изскочат изведнъж неща по задвижването за ремонт (поради недоглеждане).

По спомен ще кажа за О2: масло на скорости и раздатка 75W90 GL4, масло на заден диференциал 75W90 и филтър, масло за халдекс съединителя в задния диференциал G 052 175 A1. Някакво специално на ФВ беше. Така я имам записана при мен тази информация. Ти може да видиш за Октавия 1 дали е същата "схема".

Успех и безаварийни километри!

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен!Мога да допълня колегата

по-горе за т.3-Смени си температурния датчик на антифриза(G70) и стрелката за температурата ще се оправи

Редактирано от vlado_tonev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Колега !

по т.1 е възможно и фасунгата , освен кабели и букси ...

За останалото колегите вече са дали мнение .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.