Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

чукване при подаване и връщане на газ


alexys_666

Recommended Posts

Обадих се на Пепино във вторник ще се чуем да видим кога може да я погледне дано поне разбера от какво е че на проба грешка ми омръзна да си играя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Ходих при Пепи каза ми че най вероятно е от каретата това чукане. Вчера направих проверка по негови инструкции повдигнах я на крик и завъртях колелата на ляво на дясно чива се същият шум от луфт в каретата в ляото е по голям така че ясно от какво е само трябва да разбера от кои точно от външни или вътрешни.

 

Като ги сменя ще пиша пак какъв е резултата .. благодаря на всички за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Ходих при Пепи каза ми че най вероятно е от каретата това чукане. Вчера направих проверка по негови инструкции повдигнах я на крик и завъртях колелата на ляво на дясно чива се същият шум от луфт в каретата в ляото е по голям така че ясно от какво е само трябва да разбера от кои точно от външни или вътрешни.

 

Като ги сменя ще пиша пак какъв е резултата .. благодаря на всички за съветите.

Мисля, че те видях при Пепи ония ден. А дали ти каза да блокираш диференциала, за да елиминираш възложността да е от него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че те видях при Пепи ония ден. А дали ти каза да блокираш диференциала, за да елиминираш възложността да е от него?

Да каза ми но ще ми трябва подемник за тази работа а нямам под ръка такъв. Общо взето ми каза като цяло че или е от деферинциала или от каретата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да каза ми но ще ми трябва подемник за тази работа а нямам под ръка такъв. Общо взето ми каза като цяло че или е от деферинциала или от каретата.

И с 2 крика става пробата...

Понеже и мен ме вълнуваше евентуален подобен проблем, мога да ти кажа и за заводски проблем при 6ст кутии. Но ремонта е тегав, а симптоматиката същата... Каква е твоята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как се блокира деференцала?

При окти 2003 възможно ли е?

Не знам @pepino може да подскаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с 2 крика става пробата...

Понеже и мен ме вълнуваше евентуален подобен проблем, мога да ти кажа и за заводски проблем при 6ст кутии. Но ремонта е тегав, а симптоматиката същата... Каква е твоята?

Ми моето чукане е само в определени моменти при 60 70 км /ч  като натискаш и връщаш газта или на скорост без газ ама трябва да се покара малко да позагрее и тогава се чува. Но до колкото ми обясни Пепи или от карета или от деферинциала, не е от скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми моето чукане е само в определени моменти при 60 70 км /ч като натискаш и връщаш газта или на скорост без газ ама трябва да се покара малко да позагрее и тогава се чува. Но до колкото ми обясни Пепи или от карета или от деферинциала, не е от скоростната кутия.

Вече играеме на боб, колега. Давай по метода на елеминацията. Дифа вади шум винаги, но е слаб. Има случаи на развален такъв, но до колкото знам се чува във всички скорости. Дано са карета, най-тънко ще ти е. Иначе и аз се бях ошашкал, но благодарение на Пепи бързо си реших проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

При мен го има същото причукване при ОК1,като вдигнах колата на крик и е на скорост движех гумата напред-назад и тогава се чуваше съвсем ясно.

https://www.youtube.com/watch?v=A6LhFxu1oAY

Редактирано от kapito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте , дали има яснота по проблема . Със Фабиа 1 2003 1.9 тди съм . Това се чува много леко като нс метал , не е от тръгване а например колата се движи без газ на скорост и при леко натискане момент преди ускорението се чува гова чукане и при отдаване на педала за газзта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте,

извинявам се че вадя темата от нафталина, но имам същия проблем и много бих ви благодарил ако споделите разкритията си по въпроса!

 

При равна газ (особено при ниски обороти) се чува неритмично тропане отпред. Като подам газ първоначално се чува малко силно и след това спира. При натиснат съединител или на свободна скорост не се чува нищо. При вдигане на крик на предна лява гума забелязах, че има известен луфт като завъртам гумата напред-назад и се чува сходно тропане навътре към скоростната кутия - доста сходно с клипчето което е публикувано малко по-горе (https://www.youtube.com/watch?v=A6LhFxu1oAY).

 

Поздрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имах същия проблем с почукването при подаване на газ, особено при изкачване на наклон. оказа се левия тампон. Не беше скъсан, а направо се беше счупил металния кожух. След смяната на  двата тампона на двигателя, всички хлопания и трония изчезнаха.

Поздрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак,

 

днес вдигнахме предницата на фабията и слухтяхме по задвижването отдолу.

При завъртане на коя да е гума напред-назад има луфт (зависи на коя предавка е, на 5та беше може би 1/4 оборот!). Външните карета са си наред, за вътрешните е сякаш по трудно да се каже, но мисля че и те са наред защото независимо кое от двете колела завъртам тропането е един и също.

При запален двигател и включена предавка (3та, 4та, 5та най-вече) при 900-1000оборота се чува въпросното тропане както при движение с отнета газ. Възможно ли е да е скоростна кутия/диференциал?

 

Поздрави,

Димитър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.