Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Теч в багажника върху кората-Октавия комби


Speedster

Recommended Posts

Здравейте от време на време намирам кората на багажника леко мокра отдясната страна.Някой да има представа къде може да се крие проблема.Пооогледах но така и не открих откъде може да идва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз от скоро притежавам октавия комби и при мен покапва .Водата влиза от централния стоп върху капака ,под него има една дълга кора ,и в зависимост на коя страна е наклонена колата капе в ляво или дясно.Това ми е първия пост във форума ,иначе поглеждам редовно.Написах един отговор обаче какво направих май не натиснах побликувай и не излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз от скоро притежавам октавия комби и при мен покапва .Водата влиза от централния стоп върху капака ,под него има една дълга кора ,и в зависимост на коя страна е наклонена колата капе в ляво или дясно.Това ми е първия пост във форума ,иначе поглеждам редовно.Написах един отговор обаче какво направих май не натиснах побликувай и не излезе.

 

Значи е детска болест.Трябва да погледна защото третият ми стоп е сменян и може да е проблема от смяната.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е валяло дъжд  и  е мокро , прегледай шлауха  за пръскалката  на задната врата, на други коли  се  е случвало да се скъса шлауха или ако има снадка ,да се е разкачила.Това  е по принцип, защото не съм запознат с твоя модел .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възвожно е да е от уплътнението.Може да се пробва да се регулира петата врата по надолу и да натиска по плътно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

След снощният дъжд днеска малко поогледах и мисля че проблема идва изпод тази кора.Някой да има представа как се сваля.Доколко видях има някакви щипки но ме е малко страх като дръпна

 

http://imagizer.imageshack.us/a/img924/163/nOg4qq.jpg

Редактирано от Speedster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дърпай, не се притеснявай. Свалял съм доста пъти покрай смяната на пръскалката. Погледни си уплътнението на третия стоп, от друго място според мен няма от къде да е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

И при мен прокапа след автомивка.Стопа не му обърнах внимание дали има скъсано уплътнение.Уплътнението на вратата здраво,а под кората какво има та да се сваля и тя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

От скоро имам шкода и се убеждавам че нещо с уплътненията им не е наред. Онзи ден прокапа вътре над копчето за огледалата и на същото място от другата страна както си карах в дъжда.

Дайте идея какво да правя? Дпълнително се чува някакво свистене над 100 от вратата. Задното малко прозорче е замазано вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свистенето може да го оправиш с реглаж на вратите от към бравата- това което е на колонката на вратата ( не му знам името), имах и аз такова свистене и на двете предне врати, изчезна след регулация на тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Някой сменял ли е уплътнението на петата врата , и ако да от къде го е закупил. Предлага ли да Brand New? И при мен тече от дясната страна в/у кората и някъде м/у врата и уплътнението минава. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Опитах да преместя скобата навътре, докато се затваря вратата нормално - ефекта е минимален, свистенето си остава над 110 км/ч. Какво друго мога да направя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.