Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Жълта лампа масло 1.9TDI


sahata

Recommended Posts

Здравейте колеги. Дали някой е имал следния проблем?

Светна ми жълтата лампа за нивото на маслото в двигателя и не гасне. Щеката показва, че нивото е към средата. Светна след кратка почивка след продължително каране по магистралата и не гасне вече. Колата е с мотор 1.9TDI 105к.с. На 118 000км е колата, а маслото е Castrol 5w40 и съм го сменил преди 3000км. Ако нивото е ок, датчика ли да е заминал или имате други предположения?

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм,че имало менте маслени филтри.При високи оборори на мотора не пускали дебита масло и светвала лампата.Мой колега с опел се оплака миналата седмица от такъв.Може и твоя да е от тези.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моята ми е светвала,въпреки че щеката отчита че маслото е до средата.Наливам стотина мл.,и лампата изгасва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че след 3 дни като не бях карал колата и лампата след това не светеше. Явно нещо от жегата се е побъркал датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали има вариант, маслото да е кекаво? Сменил си го с 5W40, но ако не е хубаво, в жегата може да е станало още по-тънко и да не маже хубаво (не вдига налягане помпата)...и за т'ва са е светнал датчика. Ако светне отново в жегите - бих сменил маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото e хубаво - Castrol. Освен, ако не е менте някакво. На мен жълтата лампа ми светна, която е за нивото на маслото. За налягането може би червената би светнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.