Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 2 стъкло шофьорската врата с ръчка


stefanrs

Recommended Posts

От днес ми се появи проблем , със стъклото на фабията .

На шофьорската врата стъклото е ръчно и при вдигане започва да излиза на криво и извитата му част започва да пропада във вратата .

Някой разглобявал ли е кората на шофьорската врата или дали има снимки или указания от наръчник за  сваляне на кората , и от кой механизъм може да ми пропада стъклото .Искам да пробвам да пробвам да го оправя сам . Модела е фабия 2 класик от 2008 г , 1.2 44кв .

Благодаря предварително за съвети , схеми , снимки ,клипове и др . 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега намерих това в YouTube,https://m.youtube.com/watch?v=DZ9KV9RCuhsвярно тука сменят говорител и вратата е пасажерска , но мисля че поне ще Ви насочи !

Успех !,,

Редактирано от ohboli19
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това видео е за Фабия 1.

За Фабия 2, имаш 2 торкса скрити под декоративна пластмаса на самата дръжка, 2 малки торкса в най-долната част. Самата кора се държи на щипки, внимавай много като ги махаш да не ги потрошиш. Като махнеш болтовете и щипките, леко я повдигаш и махаш жилото за отваряне на вратата и би трябвало да я отделиш свободно самата кора.

 

Аз имах същия проблем, но беше гаранционна и я водих в ЕТ. За отрицателно време я оправиха, тоест нещо елементрано се оказа. Ако правилно си спомням стъклото просто излиза от релсата си, трябва да се намести и те така. А излизаше от релсата, защото захапваше леко от гуметото уплатнение, ако не се лъжа, но не съм много сигурен как става това.

Дано съм бил полезен и снимай все пак като стигнеш до механизма и релсата. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето клипче за предна врата на Фабия 2 : 

Мисля обаче, че под пластмасовата кора има и метална, която ти ограничава достъпа до механизма на стъклото и май беше нитована за вратата. Гимнастиката е сериозна. По-добре иди в някой сервиз за да не се вкараш сам във филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 години по-късно...

Да и пре мен се получи същото, стъклото просто излезе от задния си край и се завъртя, явно и това е проблем на фабията.

Питането ми е дали стъклото има и други водачи отстрани или се води само от стъклоповдигача с пластмасовия държач, който често се чупи или сработва и изкривява? 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Със същия проблем бях и реших да разглобя. Като свалих кората отвих и механизъма но не изцяло за да не падне. и напръсках до колкото може с вд-40 релсите по които се води стъклото. След това просто наместих излезналото стъклото в релсата и раздвижих пръскайки пак с вд-40 и вече близо 1/2 година почти нямам проблеми с вдигането, но внимавам колко бързо въртя манивелата :) в Микрон-доцев ми обявиха цена около 280лв по спомен за отсраняване на проблема (сервиза е в Княжево в София и на предната фабия 1 правих при тях на същата врата механизма, но там беше ел. и останах доволен, ама не беше толкова скъп ремонта) което ми се струва адски много и така... дано съм помогнал поне малко ;) Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.