Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Добавки в маслото за нови мотори- За и Против


The Best Forman

Recommended Posts

Никога не съм ползвал добавки. Няма и да ползвам. Не защото ще навредят/нямам мнение по въпроса/, а защото Не ги смятам за необходими.

Карайте си колите и се радвайте на живота.....и по-малко висене в нета.

 

Като цяло + 1 от мен.

Дефакто обаче слагам това - http://ac-93.com/en/bizol-oil-viscosity-stabilizer-en.html

Що го слагам? Поради няколко причини - Харесват ми продуктите на Бизол, не ми пречи, дават ми го без пари, колата извънградско под 4500 оборота не пада...

Инак маслото много често го сменям и на 7000 км. Колата ми е на 20 години и вероятно на половин милион километра. Проблем няма, пък едва ли някой й е слагал добавки преди това.

Отностно новите автомобили, какво да ви кажа, маркетинга дъни яко. Човек винаги е с убеждението, че ако пие тая добавка, или сложи на някаква машина еди какво си - за по-добро е. Често ефекта е абсолютно никакъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • The Best Forman

    13

  • joro-120L

    12

  • Цецо75

    11

  • Kograman

    4

Най-много писали в темата

Какво ли не прави човек, за да спи спокойно. Е, аз съм купувал капки против колики за детето 6 мл. 30 лв. Не помагаха, ама аз си купувах, щото като спи една вечер добре и аз се наспя, и не ми пука за 30-те лева :D И с добавките ефекта е по скоро психологически. Еле, па за чисто нова кола. Аз, лично, ще оставя следващият собственик, да си блъска главата с тази дилема. За сега слагам само бенДЗин, и то, ако може по рядко :D Е, и течност за чистачки. За другото си плащам да се тревожат в Еуратек :D Слагането на добавки, на старата кола, не ме спаси от счупване на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един извън лабораторен опит - третирах две машинки , които принципно са за изхвърляне с такъв препарат и резултата е , че едната , която беше блокирала започна да се върти на ръка и след кратък реглаж на хлабината проработи , а другата когато я натоваря спираше , а сега върти с по-малко обороти.

Ай сега господа теоритици обяснете ми намалено ли е триенето в тези машинки или не.

И двете са с въздушно керамични лагери.

Вероятно и с WD40 резултата щеше да е същия. Ще го сипеш ли в маслото?

 

Мисля че си достатъчно начетен и сам да тълкуваш "успешния" резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е така , ма не е баш тъй , защото маслото , което ползвам е доста по-проникващо от WD - то , а машинките работят доста добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно добавките. Мислех при следващото обслужване на колата,освен качествено масло,да добавя и от добавките на Бардал.Конкретно се бях спрял на Bardahl Long Life 6 in 1.  

Обаче,нали съм мнителен към българските сайтове,където пише че не променя свойства и т.н на маслото. Реших да пиша с конкретен въпрос към Бардал.Въпросът беше следният:

- Ако този продукт се добави към масло, което трябва да отговаря на стандарт 507.00 на  VW ще повреди двигателя? Изпратих и кода на двигателя.

До тук от една седмица няма отоговор от контакта и за Европа.Намира се в Англия.

Писах второ писмо с същият въпрос към  САЩ,до центрлата и. Трети ден нищо.

Адресите които бяха псочили дс за технически въпроси и спецификации.

 

Ще ги изчакам още малко.Засега трупат само черни точки. Китайците поне връщат отговор, почти веднага за техни продукти и  customer care  е приличен.

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

- Ако този продукт се добави към масло, което трябва да отговаря на стандарт 507.00 на  VW ще повреди двигателя? Изпратих и кода на двигателя.

 

Колега, интересно ми е какъв отговор очакваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо от рода:

- При направени такива и такива тестове, нашият продукт не променя по никакъв начин това и това и т.н

 

В противен случай,си е чисто подвеждане и заблуждаване на потребителя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вярваш в дядо Коледа на тия години...

Ми да, той е толкова стар, че е почнал да се вдетинява.

Едит: От, ама ти не говориш на Гената, сори!

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на всички такива препарати в общия случай пише "Съвместим с всички видове модерни дизелови и бензинови двигатели".

Ако мислиш, че при евнтуална повреда производителя на добавката даже и ще си го премести, лъжеш се.

Просто недей да слагаш и проблема ти е решен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вярваш в дядо Коледа на тия години...

 :) Не е до дяко Коледа. Всяка една сериозна фирма,още повече Американска,си държат много на  customer satisfaction. И се след под лупа какво въпроси и т.н постъпват.

Обаче тези явно са отсвирили нещата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  :) Не е до дяко Коледа. Всяка една сериозна фирма,още повече Американска,си държат много на  customer satisfaction. И се след под лупа какво въпроси и т.н постъпват.

Обаче тези явно са отсвирили нещата. 

Това беше преди години.

С новото поколение малоумно-крадящи меринджеи, които изобщо не живеят в реалния свят - не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Komitoff  аз не бих го казал по-добре! На 101% съм съгласен. Добавките които са на Pro-Tec,за който разбрах от друга тема в този форум.Там си има спецификация и т.н  На сайта на Лики Моли също си пишат хората кое,как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено имаш проблем с вярата в дядо Коледа. Не се обиждай, не е лошо човек да не е мнителен, ама ти показваш елементи на наивност.

 

Е не си чак като Гената де, той на Нова Година още чака Снежанка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено имаш проблем с вярата в дядо Коледа. Не се обиждай, не е лошо човек да не е мнителен, ама ти показваш елементи на наивност.

 

Е не си чак като Гената де, той на Нова Година още чака Снежанка :)

Вярвам на науката ... просто ти си прекалено мнителен и недоверчив :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Вярвам на науката ...

И  аз съм вярвал и винаги вярвам в науката.

 

И...какво е науката и от къде да я намерим?

 

 

Това, че вярвате в науката е чудесно! Обаче, това не става с четене на форуми, статии и реклами, написани от платени джурналисти и разни неизвестни писачи, които се правят на компетентни и изпълняващи нечия поръчка за лов на балами/без да обиждам никого от форума/

Целта на всичко е как да ви се вземат парите. Парите са на първо място вече в този живот....И от много умуване да не забравя за какво седнах да пиша:

Та, Науката е в четенето на книги! Там сульо и пульо не могат да изказват мнение!За да се издаде една книга, особено техническа литература знаете през каква рецензия минава.

И вие двамцата много добре го знаете това. Не се правете на младежи и да не знаете какво е книга. Ако сте чели книги на времето, абсолютно ще ви е ясно дали да ползвате добавки или не и другите бъркочи там и на кого да вярвате. На всичкото отгоре сте техн. грамотни хора.

За Кирето нямам съмнения, обаче Гена, нещо ме съмняваш вече. Най-малко от теб съм очаквал пускането на такава тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорка, по принцип съм съгласен с теб, но донякъде...

 

1.Преди няколко-стотин години, Земята е била плоска и с неправилна и незнайна форма. После, формата и, е описвала окръжност, а впоследствие - елипса.

И всичко това, написано на книги, от научни общества, всепризнати мислители и капацитети, но най-вече в трактати и книги, на най-меродавната и единствената официална за времето си институция - Църквата !

Не щеш ли, оказало се, че не е двуизмерна, плоска и елипсовидна, а триизмерна и сферична !

Към момента, нЕмам идея каква е :)

 

2. В днешно време, книги, включително техническа литература, включително учебници, по които децата учат, може да издаде всеки!

 

Схващаш идеята ми, нали!

 

Колкото до въпросния продукт и аналозите му, предмет на дискусията, не се съмявам в съществуването му, а в общодостъпността му и цената - 100 % блед, цивилен вариант на оригиналния такъв.

 

Колкото до двете ни технически гурута, споко, просто си чешат пръстите.

 

Поздрави

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По т. 2

Боре, говоря за хора на възраст. Т.е. които са чели книги преди да се появят компютрите. Сещайте се де.

Ама вече трета страница ми идва в повече за тази тема.

И ми е много интересно Гената на кой от тук пишещите и бъдещи пишещи ще повярва и вземе мнението му за меродавно.

В съседния раздел за едно детско столче няма да се разберат, кво ли остава за материя, като износването на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре , просто - от инженерна гледна точка всички добавки вършат работа , но от практическа гледна точка добавките с МоS2 , за които пишеше по-горе колегата задръстват маслените магистрали ако се ползват непрекъснато както препоръчват производителите. Добавките на тефлонова основа прегарят и са ги отрекли отдавна.

И понеже спряха WS телешоп , вече никой не говори за вълшебни моливи , покрития на стари бои и каране без масло в картера , а технологиите се развиват ... защо да не говорим за тях?

Явно имам някакъв бъг (каква прекрасна българска дума) , който искам да отстраня , но ми липсват доста познания в инженерните науки и практически опит щом съм пуснал темата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена дай да третираме единия двигател от тези при мен с добавка и да му източим маслото и да видим дали ще изкара 300 км. Да посъберем емпирични доказателства. Или да видим колко ще изкара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

технологиите се развиват, да. Затова слагат вече пластмасови турбини на водните помпи. Щото се развиват технологиите и да ги сменяте със смяната на маслото.  Телешоп продължава да съществува, но се е трансформирал в по-висша форма.

Точно тази тема или този въпрос, ако щеш анкета, няма да ти повишат познанията в инж. науки.

Това са приказки от 1001 нощ. Какъв е ефекта от добавките? Това практически може да се разбере след напр. 100 000км. пробег, разглобяване на двигателя и замерване износване на цилиндри и шийки кол. вал. Кой го е направил това и какви са резултатите?

А аз тогава пък ще ти кажа какво му е на двигател, каран от нов /и вече на 320 000км./ с посредствени /не премиум/ масла, сменяни на 15 000км, нафта само от ОМВ-обикновена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това са приказки от 1001 нощ. Какъв е ефекта от добавките? Това практически може да се разбере след напр. 100 000км. пробег, разглобяване на двигателя и замерване износване на цилиндри и шийки кол. вал. Кой го е направил това и какви са резултатите?

 

Жоро , авторски колективи , занимаващи се с наука , изследвали процесите и публикували резултати по статии и сборници , са го сторили. Колко добросъвестно и обективно - това си зависи от самите тях. Аз лично сипах Мото Гард не на какво да е , а на Шкода 120.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, ко стана с магическата кутийка дето "пестеше" ток? Помниш ли какво ви казах тогава?

 

Аз съм прост човек, имам минимум знания. Ще е добре аз да излезна глупака накрая. Не за мен и теб, за света като цяло ще е добре. Ама за сега чудеса не стават.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро , авторски колективи , занимаващи се с наука , изследвали процесите и публикували резултати по статии и сборници , са го сторили. Колко добросъвестно и обективно - това си зависи от самите тях. Аз лично сипах Мото Гард не на какво да е , а на Шкода 120.

 

На 120ка добавка? Ти си луд ве!

 

И авторския колектив какви стойности публикува? Каква е разликата в износването на двигател каран с добавка и такъв, каран без добавка, на еднакъв пробег....И на какъв пробег е правена проверката. Дори и да лъжат, разликата е нищожна и изобщо не е определяща. Кво ме топли мен, че един двигател с добавка ще изкара 600 000км. а такъв без - 550 000км. Или така да попитам - Колектива колко по-дълъг живот предсказва за двигателя с добавка.

А ти можеш да слагаш каквото и където пожелаеш. Въпрос на личен избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.