Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

О2 1.9 BXE 4x4 - a.k.a Zuzka


Recommended Posts

Здравейте,

 

Някой от вас ме познават за другите ще разкажа. Преди имах Шкода 120ка като тогава се подвизавах редовно във форума, за 10тина години извъртях ситроен C3 за 140к км, после Тойота Корола за 100к км, сега съм на Тойота Версо 10к км и пак се връщам към шкода.

След известно лутане и оглеждане на Субару Форестър, Легаси, след това Пасат 6, от миналата седмица се сдобих с Октавия 1.9тди мотор BXE 2006 година 4х4. Колата е внос от швейцария като аз съм първи собственик в БГ. Има вид че е на реални 210к км. Имам данните на предишния собственик, като се опитах да го намеря по фейсбук, но без успех :) Изгледах всички които се предлагат в София и Пловдив и тази ми се стори най-читавата. Повечето които се предлагат бяха с липсващи елементи, блъскани, лъснати, ръждясали по праговете, пребоядисвани и тн.

 

Колата има външни забележки, но ми хареса това че няма следи от сериозни удари както и човека, който ми я продаде не беше професионален измамник от Горубляне.Не е пребоядисвана или напудрена.

 

Още при огледа исках да я закарам в препоръчаният от всички сервиз Трансексперт, но явно са доста заети. След като я купих пак исках там да мина за цялостно обслужване, но им предстоят разни ремонти и тн и ми предложиха след месец може би. Сега съм я оставил в друг сервиз и чакам тия дни да ми я върнат, като ще видя колко $$$ ще ме друснат за масла, ангренажи ролки и тн.

Ще използвам темата да ви питам няколко въпроса на които не успях да намеря отговор.
1. Как да изключа задната чистачка. Понеже имам сензор за дъжд и колата явно е много умна, като включа задна скорост автоматично задната чистачка се включва. Сещам се за опцията да намеря на кой предпазител е + да монирам 1 ключ и ръчно да и спирам захранването. Надявам се да има нещо по-смислено за което да ми подскажете.  
2. Как мога да изключа парктроника. Даже ако може с едно движение да изключвам парктроник и задна чистачка ще е супер.

3. Имам теглич. По него има емблема на VW/Audi като беше записан в оригиналния швейцарски талон - може би оригинален. Теглича има ключ явно за откачането му. Аз ключ нямам. Какви са ми опциите ? ЕТ и по номер на шаси да ми изкарат ключ или да се ориенирам към някой по-сръчен ключар?

Малко снимки:

На опашката на КАТ:
038166536.jpg?r=0

038166537.jpg?r=0

 

Пред Трансексперт:

038166538.jpg?r=0

 

Две секси дупета:

038166548.jpg?r=4

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито :)

През VCDS ако не се лъжа може да се спре чистачката. Предполагам и с парктроника може да се действа така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито "нова"Шкода и добре дошъл отново.

На въпросите ти не мога да отговоря, но мога да ти пожелая много безаварийни километри със сивата стрела.

 

Може да пробваш да се вържеш със някой от последните сервизи от сервизната книжка и да помолиш за контакти на предишния собственик за да питаш за ключ за теглича.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега, честита нова придобивка, много безаварийни километри да й навъртиш.

 

Относно въпроси 1. и 2. - и двете опции се решават съвсем културно с кабел, лаптоп и VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията. Надявам се да се сбъднат. 

 

За VCDS все още не съм много в час за да си цъкам когато и каквото поискам. Ако го направят трайно в някой сервиз няма да е ОК. На мен ми трябва, когато ще си возя колелото на багажника тогава да ги няма тези опции. Още на 1вото ми каране се усетих, че така ще стане и много внимавах да не закача лостчето без да искам. Докато карах си измих предния прозорец и като реших да паркирам се включи задната чистачка. Удари в багажника за колелото, парктроника пищи на ужас постоянно, загасих бързо двигателя за да не се счупи задната чистачка или да изгори моторчето. От там една разправия в средата на улицата, защото при ново палене чистачката ще продължи хода си. Като цяло се надявах на някаква комбинация с копчета и по този начин да се изключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От снимките не мога да видя дали е с MaxiDot. Ако има може да пробваш от там да спреш задната чистачка. За парктроника си трябва VCDS. Предполагам, че колелото го возиш на багажник закачен за задния капак. Ако не се случва много често, не бих се занимавал да го изключвам. Много по-удобен вариант е да си вземеш багажник за теглича. Тогава парктроникът ще си знае, че има закачено "ремарке" и няма да писка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Решението за теглича беше по-лесно отколкото очаквах. Ще напиша тук 2 реда в случай че някой му притрявба подобно нещо. От ЕТ се продава за 32лв оригиналната ключалка заедно с 2 ключа комплект. Чака се 7-10 дена и пращат смс като е при тях. Неудобното е че те карат да си го предплатиш и после още 1 път да си го вземеш, което е загуба на време за разкарване до майната си.

 

 

038297185-big.jpg?r=0

 

038297184-big.jpg?r=0

 

В началото тръгнах да свалям задната брония за да мога да работя спокойно, после се светнах, че по-добре да вдигна задницата и да не се занимавам с излишно разглобяване. 

 

038297186-big.jpg?r=0

 

Обилно пръскане с WD40. Първо се премахва осигуряващата шайба, която се вижда на първата снимка до ключлката. Тя е разположена около дупката, където се вкарва ключа. Тя пази патрона да не изпадне от леглото му. След като се премахне патрона. Нищо не помръдваше. Усетих се че всичко е ръждясало и спекло. Божа работа от кога не беше свалян теглича. След леки съвети с чука от във всички посоки. Теглича си изпадна. Много важно нещо за всички - слагайте яко грес профилактично за да не спича целия механизъм. От ЕТ когато взимах ключалката ме посъветваха да мажа теглича с грес на всеки 60к км, като това било препоръка на производителя. 

 

Финално да кажа че след 3 месеца търсене на колата, цялостно обслужвае за 1 торба пари, 3 месеца каране на колата се чудя дали да не я продам или бартер за някоя малка и градска кола като за жената :(  Причината е следната: 

038297187-big.jpg?r=0

 

038297188-big.jpg?r=0
 

150кончета, чисто новичка, но понеже сме шкода форум а и шкодата си ми харесва много да кажа какви минуси има пасата спрямо шкодата

Няма 4х4, ксенон, седалките са ми по неудобни както и нямат подгрев което много ми харесва за студените сутрини когато тръгвам на някъде. 

 

Поздрави на всики

мощ и въртящ момент

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.