Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пистов ремък


solarcenter

Recommended Posts

Здравейте, в голяма драма съм и се чудя какво да правя... Преди 3 дни ми отказа алтернатор ( Шкода Фабия 1,2 ) , че капело масълце отгоре от филтъра...Ремонтираха го едно друго, сложиха стария ремък, който присвирваше и ми казаха, да си взема нов ремък , че стария е амортизиран вече...Вземам си от Евро 07 ремък новичък , италиански ...Слагам го вчера в сервизче...Минавам 30км из София ,тръгваме на море с децата ...На излизане от града почват да хвърчат парчета, шум , трясък..Отварям и гледам конци и ленти се въртят и грозна картинка! Едвам едвам докарвам до Евро07 , вземам нов, Бош 42 лв .. сменят го наблизо..Проверяват, всичко се върти нормално! Тръгваме, че изпускаме ферибота ..стигаме Кавала , леко прискърцва..преди качване на кораба почват трясъците, конци пак...Откъснаха стърчащото, една 2/3част от ремъка се върти, слязохме от кораба , доста притеснен да не " гръмне" насред тирове и рампи...стигнахме до гръцкото селце , където сме на почивка и сега се чудя кое , какво...!? Нов ремък ? Нова ролка или не знам...ако ги къса на ден по два броя...!

Тук е и дивотия , един два сервиза по острова...части пък ..не знам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали шайбите са в една равнина. Това съм го виждал на служебната Астра-къса по 2 пъти ремък в годината, защото двете шайби се разминават с около 7-8 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шайбите не са променяни .. остатъка от ремъка си се върти и сега разчитам на него да се придвижваме насам натам наблизо..Чудя се , дали не са ми дали погрешно друг ремък, за друг мотор.. Първия път една лелка веднага го даде, втория път бая търсиха и се чудиха какво подходящо...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има блокаж на ролка или въртяща се част ще има пушек и мирис на изгоряла гума.

Не вярвам да си уцелил толкова фалшиви ремъци. Да се разпадат сами. За нула време.

Проблемите ти идват след ремонта на алтернатора. Да не са го объркали при монтажа и да няма съосие. Ама това са елементарни и левашки грешки, за да се допуснат. Само предполагам и търся логична причина.

Това, че ти е свирил стария ремък е щото е хлабав. Искал е само едно обтягане.

Виждам, че си на зор, но за друго не се сещам, като причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има блокаж на ролка или въртяща се част ще има пушек и мирис на изгоряла гума.

Не вярвам да си уцелил толкова фалшиви ремъци. Да се разпадат сами. За нула време.

Проблемите ти идват след ремонта на алтернатора. Да не са го объркали при монтажа и да няма съосие. Ама това са елементарни и левашки грешки, за да се допуснат. Само предполагам и търся логична причина.

Това, че ти е свирил стария ремък е щото е хлабав. Искал е само едно обтягане.

Виждам, че си на зор, но за друго не се сещам, като причина.

И аз съм на същото мнение.Колкото до левашките грешки, учуден ли си ;)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е какво да правя? Карам тук таме на 5 км наоколо , остатъка от ремъка си се върти нормално.. Варианта е май да намеря от тук (Гръцко) или от България някой като идва ...резервен ремък, под ръка гедоре, инструменти . И ако се доскъса на място ремонт , а ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е какво да правя? Карам тук таме на 5 км наоколо , остатъка от ремъка си се върти нормално.. Варианта е май да намеря от тук (Гръцко) или от България някой като идва ...резервен ремък, под ръка гедоре, инструменти . И ако се доскъса на място ремонт , а ?

Мисля, че е задължително да се снабдиш с резервен ремък. Дори два, ако нямаш възможност да отстраниш проблема на място.

Поне да се прибереш в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен така го късаше наполовина, два пъти за около 20 000 км, след смяната на обтегача(втора употреба) да чукна на дърво проблеми не е имало, стария обтегач се оказа крив. Това на 1.9 тди. И според мен не ти върви ''направо'' ремъка, щом го къса толкова бързо и наполовина. С половинка от ремък съм се прибирал от Пловдив до Русе, но си е риск...

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.