Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отстраняване на боя от стъкло


Typi_taratajki

Recommended Posts

Здравейте,

Имам следният проблем. Колата беше за ремонт в Еуратек, по застраховка, и са и боядисвали предният капак. Взех я преди седмица, миналия петък, и съм я карал стотина километра, все във светлата част на деня, миналият уикенд. Тази вечер, излизах към 19:30 и слънцето светеш доста косо, и гледам предното стъкло цялото на точки. Не е стояла под дърво, но аз спрях да заредя и го измих, добре го изтърках и ми се стори, че е чисто. Обаче тръгвам по Сливница, срещу слънцето и същата работа. Като спрях се загледах по детайлно, и ми се струва, че точките са боя. Пробвах със спирт, не се махат. Ще звъня на Еуратек, да питам какво се прави в такива случаи. Но, нали съм си българче, нямам вяра, че ще ми помогнат. Та да питам, с какво, евентуално, бих могъл да почистя стъклото? А и шофьорското има точки, ще е играчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време чистехме с ацетон, разредител... и тоалетна хартия мъгЛАта от боя. Сегашните бои мисля са на други основи. Не ми се вярва да повредиш стъклото, но все пак нека се изкажат специалистите!

Наистина най-добре Еуратек да си кажат мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит - с кореселин. Преди няколко години цялата ми кола беше покрита с фина мъгла от някаква бяла боя, вероятно невнимателна работа при прахово боядисване на разни метални детайли в района на паркинга.

Пробата с кореселин тогава беше принципно успешна както върху боядисаните панели на колата (цветът й е червен не-металик, не знам дали има значение), така и върху стъклата, само дето се искаше упорито търкане с парцала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих пробвал с гъба за чинии от този тип:

20130328174623HSSF236_g1.jpg

С повечеко сапун и с твърдата страна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно подизпълнителя е бил или Лазурит, или ТДК 65... Ако изобщо ще се занимаваш с ЕТ по-добре не си оставяй колата без надзор за рекламация. Иначе за чистенето на стъкло от боя - отиваш на някоя по-голяма автомивка и там ще ти я оправят. Зависи с какво е напръскана, може да е боя, филер, основа, лак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсурд! Не с абразив!

:(

Питай във Ветек...

Това не е абразив. Но всеки си преценява сам :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При боядисването ми на тавана се беше получила мъгла в единия край на шибедаха. Майстора го изчисти с кореселин, проблеми със стъклото не е имало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте,

Звъннах сутринта на Еуратек, да питам каква е процедурата. И приемчика ми вика, ми докарай колата да я видим, да се опитаме да я изчистим, щото бояджийното са отпуска. 

Ама аз нямах възможност днес да ходя до там, а и като знам, че вероятно ще отиде деня, го питах с какво ще я чистят. Той каза с кореселин. Реших, че с кореселин и сам мога да си го изчистя и от някаква железария взех от двата модела , с ацетон и с темпертин. И пробвах тоя с ацетона, и работата стана. Малко по яко търкане, но се махнаха точките. Първо с вода го измих, после с препарат за стъкла, после с кореселина. После пак с препарата за стъкла, няколко пъти, че става едно матово стъклото. 

Оказа се, че с пръсти се усеща по добре, от колкото да се дзвериш да ги видиш тези точки :) Останаха двете предни странични да изчистя, но това уикенда. 

Не знам какво да правя с тавана, и той е като шкурка, на фона на полирания преден капак :) Вероятно така ще си остане. 

Благодаря ви за идеите, помогнаха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези стъкла са изключително кашкавалени ... зимата се надра предното от оригинлната стъргалка , па камо ли да почнеш да търкаш с абразивни гъби , бръснарски ножчета и др.

Накисни един парцал с разредите и ако падне падне .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте,

Звъннах сутринта на Еуратек, да питам каква е процедурата. И приемчика ми вика, ми докарай колата да я видим, да се опитаме да я изчистим, щото бояджийното са отпуска. 

Ама аз нямах възможност днес да ходя до там, а и като знам, че вероятно ще отиде деня, го питах с какво ще я чистят. Той каза с кореселин. Реших, че с кореселин и сам мога да си го изчистя и от някаква железария взех от двата модела , с ацетон и с темпертин. И пробвах тоя с ацетона, и работата стана. Малко по яко търкане, но се махнаха точките. Първо с вода го измих, после с препарат за стъкла, после с кореселина. После пак с препарата за стъкла, няколко пъти, че става едно матово стъклото. 

Оказа се, че с пръсти се усеща по добре, от колкото да се дзвериш да ги видиш тези точки :) Останаха двете предни странични да изчистя, но това уикенда. 

Не знам какво да правя с тавана, и той е като шкурка, на фона на полирания преден капак :) Вероятно така ще си остане. 

Благодаря ви за идеите, помогнаха :)

 

Колега, ако е толкова зле и боята, отиди да ти полират колата. Да, не е желателно, защото се премахва слой от лака. След 3-4 полирания вече става доста подадлив на драскане, камъчета и прочие. Но също така не е и готино да седи матово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя не е матова, просто на пипане е по грапава някак. Ако не я пипнеш с пръсти няма да разбереш,че има някакъв проблем. Не е болка за умиране :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е абразив. Но всеки си преценява сам :)

Говоря от опит. Опитах с обезмаслител и същата такава гъба да почистя мазните капки по вратичката на фурната вкъщи.

Почистих ги така, че след мен на стъклото се образуваха сериозни "паяжини" от гъбата.

Прав си - всеки си преценява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При фурната е друго. Освен мазнината там има и изгорели неща, които драскат. Като цяло стъклото е достатъчно твърдо за да не се уврежда от такава гъба. Ако беше противното чашите в къщи щяха да са масово матови (да не сбърка с мръсни  :blush: ). Стига с офф топика, че може някой модератор да се самозесира  :jester:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като пробваш предложенията на колегите;

Първо пробвай с паста за зъби и гъба.

Второ пробвай с изопропилов алкохол.

В краен случай.

Трето цериев окис (оксид). (цериев окис премахва и драскотини но трябва да се трудиш с полираща машина)

Успех

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя не е матова, просто на пипане е по грапава някак. Ако не я пипнеш с пръсти няма да разбереш,че има някакъв проблем. Не е болка за умиране :)

 

ако ти се занимава/търка/, продължавай с кореселина. Бял памучен парцал, докато спре да се оцветява в цвета на мъглата. ако не е бяла де.

Че не разбрах какъв цвят е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както доста други поразии от сорта 'важното е да се отстрани на време.Вече с каква субстанция се маха зависи от състава на замърсяването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, джама е чист и не блести при кофти ъгъл на слънцето :D Всичко друго е суета. Измих я и си е с цвета от талона, бежаво капучино (кой ги измисля тия цветове). И без друго, след миене е чиста и лъскава точно 1 час. После е прах, гълъби, проблеми с В и К :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.