Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за конкретен Superb II


SMP_

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Нов съм във форума. Предвиждам смяна на сегашния автомобил Peugeot 607 3.0 v6 със Skoda Superb II.

На работа разполагаме с такъв служебен и имам що годе близко впечатление от автомобила. За 4 години и изминати близо 200 000км.

по колата не е сменяно нищо освен стандарни неща като обслужване, накладки, дискове и т.н. За това съм се насочил и към този модел.

Обявата на която съм се спрял е тази - http://www.cars.bg/offer/c1889474искам да попитам дали някой я е гледал и какво трябва да гледам

при покупката на употребяван автомобил от този модел. Друго към което имам симпатии е Opel Insignia, но като, че ли Skoda-та

ми е една идея по-красива и надеждна :) Благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсигниа е тясна,много.А комбито е с потресаващо малък багажник.

На този Супърб км са поне х2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Инсигниата наистина е доста по-тясна... Как прецени за километрите ? Със сигурност няма да отговарят на написаното но все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда добре на снимките. Като я гледаш, изпробвай всички ел. неща дали бачкат - седалки, огледала, стъкла...всичко. За автомата не мога да кажа нищо - там е мътна Индия. Километрите вероятно са повече, но при автомата има как да се разбере чрез vag-com, но ти трябва някой, който е наясно с тези неща. Иначе е "зареден до горе" наистина. Двигателя - CR - трябва да е пушка, погледни и дюзите като я закачите на компютър.

Аз също оглеждах Инсигния, но я сравнявах с Октавия. Ако търсиш пространство - няма две мнения за т'ва, какъв да е избора ти. Инсигнията е ОК като комфорт, но конкретния Супърб, както е натъпкан - трудно се конкурира :)

Успех с покупката и да се похвалиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Наистина на снимки изглежда доста добре... и от към екстри е напомпан :) Още един вариант има за Mercedes R-класа.

Сега се сетих, че жена ми много ги харесва но нямам впечатления и незнам как са от към подръжка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Как прецени за километрите ? 

В бяла Европа данакът за дизел е в пъти по-висок, от колкото този за бензин. По тази причина, който си купи дизел го купува за да му навърти минимум 50 000 км/година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди покупката задължително проверка на сервизната история за да е ясно какви са километрите и дали и как е поддържана

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз следя наличните обяви за Суперб 2 комби и мога да кажа че този "седи" над половин година, а може и близо година. Не съм го виждал на живо, но съм се чудил защо се застоя така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз също ги следя от няколко месеца и наистина ми направи впечатление, че този стои доста време, за това реших да попитам дали някой колега не го гледал на живо и дали някой не знае повече информация за екземпляра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Инсигниата наистина е доста по-тясна... Как прецени за километрите ? Със сигурност няма да отговарят на написаното но все пак...

Този кожен салон за 160000км трябва да е като нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този кожен салон за 160000км трябва да е като нов.

 

Абе как ги правите такива генерални обобщения?! Това хич не е вярно и спада към митовете за автокъщите.

Примерно моята кола още като е била чисто нова е облечена с калъфки.Всичко е облечено.Плътни прилепнали еластични калъфки.Върху тях сме хвърлили нормалните дето си търкаме гъзовете и гърбовете. Като тръгнеш да продаваш просто сваляш калъфките и отдолу е чисто ново.Даже и така мирише(ако не пушиш).

И ако тази кола се появи някъде да се продава ще се намери някой отворко да каже че е катастрофирала и целия салон е сменян щото е абсурд да е толкова запазен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз също ги следя от няколко месеца и наистина ми направи впечатление, че този стои доста време, за това реших да попитам дали някой колега не го гледал на живо и дали някой не знае повече информация за екземпляра :)

 

Не ти е правилен подхода пич.Какво като е седяла половин година? Може да е била по висока цена или просто собственика да не е бил отзивчив с клиентите.Или просто късмет.Понякога няма логично обяснение.

Що се отнася до питането в форумите най компетентен е БГМАММА естетвено.Веднага ще ти кажат и кой я карал и каква музика е слушал даже.

Затова отиди при колата виж си я седни в нея.Ако ти допада говориш с продавача и това че колата е преседяла известно време е факт в твоя полза.По са склонни на отстъпка или представи си че просто твоя ангел пазител пъди другите купувачи и пази колата за теб.

Това последното съвсем сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бих отишъл да я видя :)

Може само да спечелиш ако я видиш, провериш и покараш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази кола км са поне по 2.Няма как пасажерската седалка да е намачкана повече от тази на шофьора. На моята на истински 160 000км,салона е нерачличим от нов.Няма едно петанце или намачкване.Нито е прана или чистена.

Отделно задната броня е боядисвана.

Аз какво бих направил:

бих погледнал в сервизната кницка къде е обслужвана,и директно и пиша е-майл или и звъня с данните на колата.

 

п.с за справка в немското мобиле, започват от 10 000 евро ,на по 300 000км ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е защо да няма как седалката на пътника да е по-намачкана? Ако съм 80 кила, а возещия се до мен е 120+... А задната броня...аз не виждам разлика в цвета. Орловия поглед не ми е настроен явно :)

И в немското мобиле и къде ли не - лъжат и мажат! Скоро купувах кола и да си призная - много неща ми минаха през ръцете, главата и компютъра.

Ако купуваш кола - задължително лично трябва да я видиш, закачиш на компа и караш. Така по снимки е само "баене". Седалките кьопави, бронята зле, килочетрите по 2, джантите очукани, ауспуха одран, фаровете захабени... Всичкото т'ва в хвърляне на боб. Само за справка - ако бях пуснал снимки на моята кола преди да я взема и бях чел 95% от мненията за нея - нямаше да я взема - сигурен съм! Моята е като тази - 2010, на 170.000 - да не повярвате, но истински. Обадих се на предния (и единствен) собственик в Щвейцария и ми пратиха копие от сервизната книжка и документите за покупка на колата. Казаха ми къде и как е била ударена и какво видимо е било засегнато. И въз основа на т'ва - смених само маслото и вече 3 месеца и половина и почти 10.000 си карам безгрижно. Скоро ще я обслужа изцяло, както си е по книжката.

Така че...има попадения тук-там!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си пишем тук,най-правилният подход е:

Свързване с предишният собственик/сервиз.Ще си кажат всичко. Гледахме едно Мурано,идеално,в книжката по името на сервиза намерихме контакти в Гугъл.Телефонно обаждане до Швейцария,и се оказа че таква кола никога не е влизала при тях......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, само да отбележа, че гледайки снимките ми се струва, че колата е с Bolero, което до колкото знам няма навигация, макар че в обявата пише, че автомобила е с такава. Това ми чувство се подсилва и от факта, че на снимките се наблюдава допълнително монтирана Bluetooth система Parrot. Тези подробности не са от голямо значение при закупуването на автомобил втора употреба, само че лично аз когато прочета подобни дребни несъответствия в описанието и започвам да сатвам мнителен. Струва ми се, че е с озвучителна система Canton (пак съдейки от снимките), което пък е добре. Иначе колата изглежда добре. На твое място бих я огледал. Също така освен проверка на официалната история на автомобила бих потърсил и човек с кабел и познания да я "преслуша" и изкаже мнение.

Успех ти пожелавам!

 

П.П. За малко да пропусна... за 7 години 160 000 км ми се струват малко, ама знам ли... може предишния собственик да я е карал колкото аз моята :)

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. За малко да пропусна... за 7 години 160 000 км ми се струват малко, ама знам ли... може предишния собственик да я е карал колкото аз моята :)

 

Хора чисто нов Супърб купен през 2010 някъде има навъртяни 69 000 км... Отбелязвам че като се купи първите две години навъртя около 40 000 и това беше.Оттогава гние в гаража.Ако мине 3-4 000 км на година е чудо.. Кой истински мъж кара кола сега бе :tooth:  

Това с предната седалка коя била изтъркана и коя не...Ами имам близнаци.Една кръв са едни и същи дрехи два чисто нови чифта маратонки дават сутринта и мамка му вечерта на едната изглеждат сякаш на 160 000 км а на другата сякаш не са обувани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, няма и капка ирония в цитата ти. И аз не навъртам много километри за една година. Не е невъзможно това да са реалните километри. Понеже чета в обявата, че е нов внос обаче, някак си ми се струват малко - хората ТАМ като си вземат кола го правят за да я ползват (и я ползват), а не да я държат в гаража. И понеже долових някоя и друга неточност в обявата, защо да не си помисля, че и обявените километри са объркани (тук вече има ирония) :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 - хората ТАМ като си вземат кола го правят за да я ползват (и я ползват), а не да я държат в гаража.

 

 

А не е ли възможно да е взета с таквоз намерение(да я скъсат от каране) обаче след година две три пет просто нещата са се променили? Купили си друга кола омъжили се разделили се или просто като мене омръзнала е.. Какво чудно има? Все пак един живот живеем защо да не разнообразим.

И аз отначало ау еле мале сега не мож ме вкара в кола.Не ми прави кеф и това е. Викат ми продай я поне друг да и се радва(в което има смисъл) ама все пак за авариен случай трябва кола.И за ТеСлА се оглеждам.Там поне като седна изпитвам кеф.Та живот и здраве скоро може и да стане.

Към автора. Не ни слушай пич дракаме се остави предразсъдъците и отиди си виж колата.Който много рови и избира нищо не намира.Може и супер кола да вземиш и утре да блъснеш някого.Каквото ти е писано това ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Мишо, по отношение превратностите на живота...

Човек по правило прави планове и сметки, но животът не винаги се развива така - Panta rhei !

Това го изпитвам и на свой гръб.

 

Иначе колега, отиди, огледай автомобила, покарай го, ако ти хареса - заведи някой с "кабел" да го преслуша и това е.

Може да е и на 3х160000 и пак да е читав, кой знае, може да е твоят !!!

 

Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда добре и си заслужава едно разкарване според мен.. Предвид факта, че супърбите като обяви не са много или ако има повечето са голи и боси, аз бих отишъл да в видя.

За една такава инвестиция с такава кола, парите за гориво, за да се отиде до там си заслужават.

Дори и да не се харесате, поне няма да те е яд, че не си я пробвал.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.