Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Причина за честа смяна на лагер главина


extremista

Recommended Posts

Здравейте, имам Фабия 1 седан 1.2 64 коня 2004 година, мотор AZQ. Взех я на 98000 км. от ЕТ София, сега е на 212000км. За тези километри които съм минал вече три пъти(отива и към четвърти) съм сменял преден ляв лагер главина. Първите два са SNR, текущият е рувил, ама и той е тръгнал, а съм минал няма и 10000 км.с него. Сега вече и шенкала смятам да сменя, но се чудя каква може да е причината за 100000 км. три главни да сменя. Кофти лагери или нещо друго да ги тормози по ходовата част? Карета, криви гуми и джанти или полуоски нещо незнам. Давайте съвети и предположения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да се смени майстора,

Всичко което е сменено-старо в един кашон .
Колата се вдига и се показва ,това е ново от до.
p.с
 
Иначе няма оправия.
Аз имах проблем с лявата главина.И проблема се реши
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колега, това ми е предположение и за това сега ще сменя и шенкала ако не с нов с някой втора ръка с главината на него.Просто ми е чудно как само левия прави проблем, а десния 212000 км. не е мръднал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като съм сменял консумативи по ходовата част видимо няма следи от предишен удар. Според вас можели да е каре, защото от доста време когато сменям скоростите и при отпускане на съединителя когато предницата малко забива напред назад се чува едно пукане като почукване, но при пълен ляв или десен нама пропукване, само най-често от втора на трета или обратно се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като съм сменял консумативи по ходовата част видимо няма следи от предишен удар. Според вас можели да е каре, защото от доста време когато сменям скоростите и при отпускане на съединителя когато предницата малко забива напред назад се чува едно пукане като почукване, но при пълен ляв или десен нама пропукване, само най-често от втора на трета или обратно се чува.

На моята шкода фабия не беше завита добре гайката на главината,закарах я в сервиз и се оказа,че се е разбило и карето.Смениха го,но майстора каза,че и лагера най-вероятно скоро ще замине,в резултат на разбитото каре.И май е прав,защото на завоите се появи шум от този лагер.

Така,че е много вероятно и твоя проблем да идва от разбито каре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята шкода фабия не беше завита добре гайката на главината,закарах я в сервиз и се оказа,че се е разбило и карето.Смениха го,но майстора каза,че и лагера най-вероятно скоро ще замине,в резултат на разбитото каре.И май е прав,защото на завоите се появи шум от този лагер.

Така,че е много вероятно и твоя проблем да идва от разбито каре.

Какви бяха симптомите при теб. Как се разбира че карето (предполагам външното е било при теб) е разбито ако примерно няма осезаемото пукане при потегляне с навит волан?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви бяха симптомите при теб. Как се разбира че карето (предполагам външното е било при теб) е разбито ако примерно няма осезаемото пукане при потегляне с навит волан?

Никакви симптоми не бях забелязал,като сменях зимните с летни гуми видях,че гайката на главината не е завита като на останалите колела а доста от резбата беше недонавита. Закарах я в сервиз за консултация и там откриха,че и карето е разбито.Но нямаше пукане или шум някакъв.Сега вече има типичния за заминаващ лагер шум при десен завой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

как само левия прави проблем, 

 

Ще го обясна с прости думи.

Аз съм шофьор .

Зависи от позицията,ако караме е лява страна,ако сме``дясна страна``т. е  e чувал картофи .

 

Защо ,като караме ,си пазиме периметъра около нас и зад нас.
 
p.s
 
Според мене е дясна страна,по посока на движението
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.