Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лапа двигател - 1.9 TDI, AGR


pri_valo

Recommended Posts

Здравейте, приятели :)

 

Проблемът е малко странен на първо четене. Преди седмица се случи така, че ми падна двигателя. Е, не съвсем - увисна по-скоро. Много се смях, но предвид обстоятелствата - освен две нови резби и два нови болта друго не се случи. Но поради всеизвестния ми късмет.

 

И за да не се срещам пак с него, бих искал да сменя следното нещо - т.нар. дясна лапа на двигателя.

 

Оказа се, че при смяна на тампоните на двигателя, въпросната дясна лапа е била с износена резба на единия от болтовете. И при слагането единият от болтовете не е бил навит докрай, та след смяната на тампона, заради вибрациите при дизелчето ми любимо, резбата на задния болт малко по малко поддавала, поддавала и накрая сдала. Последвала я и резбата на предния болт и двигателя увисна на останалите два тампона.

 

Пренавихме двете резби, но не бих искал да разчитам на това. Все пак е алуминиева планката и предпочитам да я сменя.

 

Ще съм благодарен на всеки, споделил мнение от къде мога да намеря въпросната планка. В продавалник и морги аз ще си ровя самосиндикално. Молбата ми към вас, приятели, е по-скоро да ме насочите към магазин или доставчик на подобен род части. Както и мнения - дали би била подходяща лапа от двигател на Passat. Аз лично предполагам, че не би била, щото при баткото все пак двигателя е надлъжно разположен и вероятно е друго захващането.

 

Предварително благодаря на всеки отзовал се  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери в сайтовете на auto kelly, тех-ко или ем комплект 33.

В 'продавам части' има координатите на доставчик на части за Шкода от Чехия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ...............................................................................................Молбата ми към вас, приятели, е по-скоро да ме насочите към магазин или доставчик на подобен род части ...............................................................

 

Предварително благодаря на всеки отзовал се  :)

 

БУЛДИМ ЕООД - http://skodabuldim.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах Мегапартс - има, но за Пасат. Ще проверя булдим какво имат като вариант ;)

 

Ако я няма като налична тая планка - двойнорезбована втулка и толкова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, приятели :) след кратко търсене проблема е решен :) 20лв. от морга и готово. Очаквах по-скъпо да е, но не се оплаквам :)

 

За протокола - свалянето на въпросната стойка е лесно - разкачат се разширителното казанче и това за хидравлична течност. Сваля се тампона на двигателя откъм ангренажния ремък и стойката се сваля след отвиване на трите болта, които я захващат към цилиндровия блок, като за да се махне е нужно да се поповдигне и поразмести самият двигател. Сглобяването е в обратен ред. Не е толкова пипкава работа, колкото изглежда.

 

Темата - изчерпана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.